Wyniki
Laureaci
Chcę testować
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Potwory i spółka, bajka dla dzieci, płyta dla dzieci, książka dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty

Potwory i spółka - oryginalna, zabawna i wciągająca historia o potworach!

Choć to może wydać się zaskakujące, to potwory, które straszą dzieci, też mają swoje problemy.

Co więcej, nie są tak odważne, jak mogłoby się wydawać. A czego potwory obawiają się najbardziej? Tego najmłodsi czytelnicy dowiedzą się z książki „Potwory i spółka” opartej na filmowym hicie studia Disney/Pixar. Na dołączonej płycie CD znajduje się słuchowisko, w którym usłyszymy m.in.: Małgorzatę Kożuchowską, Jarosława Boberka i Aleksandra Bednarza.

Potwory, które nocami straszą dzieci, na co dzień wiodą całkiem normalne życie. Chodzą do pracy, restauracji, jeżdżą autami i... umawiają się na randki. Jednym z tych potworów jest Sulley, wielki i włochaty pracownik fabryki „Potwory i spółka”. Zajęcie Sulley’ego polega właśnie na straszeniu. Choć coraz trudniej przestraszyć dziecko, Sulley znakomicie sobie radzi. Kiedy nadchodzi dzień, który ma mu przynieść tytuł „najlepszego straszaka w dziejach", w wyniku zamieszania do fabryki trafia mała dziewczynka o imieniu Boo. Nigdy wcześniej się to nie zdarzało! Dla potworów, Sulley'ego i jego przyjaciela Mike'a, to początek zaskakującej przygody, która już na zawsze zmieni ich spojrzenie na straszenie dzieci…

„Potwory i spółka” to nie tylko zabawna opowieść o potworach pełna ciekawych postaci i humorystycznych scen oraz dialogów. To przede wszystkim inspirująca historia wywołująca wyjątkowe emocje i refleksje. To opowieść, w której i dorośli, i dzieci znajdą coś dla siebie. Najmłodsi dowiedzą się, że to, co na początku wydaje się straszne, nie zawsze takie jest. (Podobnie jak Boo, bohaterka filmu, która dzięki swojemu dziecięcemu radosnemu postrzeganiu świata w Sulleym widzi nie strasznego potwora, ale kogoś niezwykle sympatycznego, z kim można się po prostu zaprzyjaźnić). Dla dorosłych zaś będzie to historia, dzięki której po raz kolejny przypomną sobie, że nieszablonowe myślenie oraz otwartość na nowe wyzwania często bywają drogą do sukcesu, jak to się stało w przypadku Sylley’ego.

„Potwory i Spółka” to opowieść niebanalna pokazująca dzieciom świat z zupełnie nowej perspektywy, a przy tym śmieszna i wzruszająca jednocześnie.
 

Potwory i spółka, bajka dla dzieci, książka dla dzieci
materiały prasowe

„Potwory i spółka” to książka z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj”, do której dołączona została płyta CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. W ramach cyklu ukazały się do tej pory tak lubiane przez dzieci tytuły jak „Auta 2”, „Toy Story / Toy Story2”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba” czy „Król Lew”.

Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to opowieści filmowe, które dostarczając niezapomnianych wrażeń, przenoszą dzieci do świata fantazji. Pomagają im kształtować i rozumieć uniwersalne wartości, takie jak: dobro, piękno, miłość i przyjaźń.

Dane bibliograficzne:

Tytuł: „Potwory i spółka”

Liczba stron: 50                                                
Płyta CD
Oprawa: twarda
Format: 225 mm x 226 mm
 

Szybkie ciasto dla dzieci bez ciasta. Najszybsze i w dodatku przepyszne!

Gdzie jest Nemo, Czytaj i słuchaj, książka dla dzieci, płyta dla dzieci
materiały prasowe
Gry i zabawy
Gdzie jest Nemo, czyli wielka przygoda małej rybki
Opowieść filmowa o rybce Nemo ma wszelkie atrybuty, aby zdobyć serca dzieci. Wartka fabuła, skrzący się dowcip oraz niepowtarzalni bohaterowie to najważniejsze z nich.

„Gdzie jest Nemo” to zaproszenie na spotkanie z mieszkańcami Wielkiej Rafy Koralowej. Aby ich poznać, wystarczy sięgnąć po książkę wydawnictwa AMEET . Na dołączonej do niej płycie CD usłyszymy wielu znakomitych aktorów polskiego kina, m.in. Krzysztofa Globisza, Grażynę Wolszczak, Joannę Trzepiecińską, Jana Frycza, Mirosława Bakę i Olafa Lubaszenkę. Podczas lektury mali czytelnicy będą mogli poznać odważnego i ciekawego świata błazenka o imieniu Nemo, którego wielkim marzeniem jest odkrycie tajemnic oceanu. Jednak tata rybki, Marlin, pamiętając o przykrych wydarzeniach z przeszłości, za wszelką cenę chce chronić ukochanego jedynaka przed czyhającymi w rafie koralowej niebezpieczeństwami. Niestety, nadopiekuńczość Marlina przynosi odwrotny skutek. Nemo już pierwszego dnia w szkole łamie zasady i w konsekwencji staje się cennym łupem oceanicznych nurków. Zrozpaczony ojciec, walcząc z własnymi słabościami, wyrusza na poszukiwanie synka. I tak zaczyna się niesamowita przygoda każdego z nich… Czy ojciec i syn odnajdą drogę do siebie i zrozumieją, co jest tak naprawdę ważne w życiu? „Gdzie jest Nemo” to książka z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj”, do której dołączona została płyta CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. W ramach cyklu ukazały się do tej pory tak lubiane przez dzieci  tytuły jak „Auta 2”, „Toy Story / Toy Story2”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba”, „Król Lew” czy „Mała syrenka” (w sumie 28 tytułów). Książki z serii „Czytaj i słuchaj” to opowieści filmowe, które dostarczając niezapomnianych wrażeń, przenoszą dzieci do świata fantazji. Pomagają im kształtować i rozumieć uniwersalne wartości, takie jak: dobro, piękno, miłość i przyjaźń.   Dane...

Merida Waleczna, filmy Disneya, filmy dla dzieci, filmy animowane
materiały prasowe
Patronaty
Merida Waleczna - seria Czytaj i słuchaj
Malownicza Szkocja, tajemnicza legenda oraz pełna temperamentu rudowłosa królewna. W taki świat wkroczą najmłodsi czytelnicy nowej książki z serii Czytaj i słuchaj.

„Merida Waleczna” to niezwykła opowieść o wolności, rodzinnej tradycji i prawdziwej odwadze. Merida - zbuntowana królewna Merida to buntownicza i porywcza córka króla Fergusa i królowej Elinor. Nigdy wcześniej żadna z córek rodziny królewskiej nie prowadziła tak szalonego i pełnego przygód życia. Merida nie tylko zachowuje się inaczej niż nakazuje jej dworska etykieta – strzela z łuku, jeździ konno i wspina się po górach. Także w kwestii swojej przyszłości ma odmienne zdanie niż jej rodzice. W myśl rodowej tradycji ma poślubić jednego z potomków największych klanów w królestwie DunBroch. Królewna nie chce słyszeć jednak o małżeństwie - w gniewie niszczy rodzinny gobelin, a następnie ucieka do lasu. Spotyka tam tajemniczą kobietę. Wypowiedziane w jej obecności słowa okazują się mieć przedziwną moc sprawczą… Czy Meridzie uda się cofnąć zaklęcie, nim będzie za późno? Tajemnica przeszłości Merida poprzez zniszczenie rodowej pamiątki i słowa wypowiedziane pod wpływem emocji wkracza do świata legend. Początkowo nieufna wobec opowieści o przeszłości wkrótce przekona się, że bunt wobec rodzinnej tradycji może doprowadzić do rozłamu w królestwie, tak jak to miało miejsce przed wieloma laty w sąsiednim państwie. W końcu zrozumie, że czasami trzeba podjąć heroiczną walkę, by nie stracić tego, co najważniejsze. Ale odwagi tej krnąbrnej i zuchwałej, ale jakże wspaniałej królewnie o płomiennych rudych włosach nie brakuje. I o tym będą mogli przekonać się także wszyscy mali czytelnicy, którzy sięgną po książkę z serii „Czytaj i słuchaj” pt. „Merida Waleczna”. „Merida Waleczna” to kolejna książka z wyjątkowej serii „Czytaj i słuchaj” , do której dołączona została płyta CD ze słuchowiskiem z oryginalnymi dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu. W ramach cyklu ukazały się do...

Kubuś i przyjaciele, bajki dla dzieci, książki dla dzieci
materiały prasowe
Patronaty
„Kubuś i przyjaciele” - książka i płyta CD
Najbardziej znany miś na świecie znów będzie bawić i wzruszać. Tym razem w książce z serii „Czytaj i słuchaj” wydawnictwa AMEET opartej na filmowej wersji Disneya „Kubuś i przyjaciele”.

Na dołączonej do książki płycie CD usłyszymy słuchowisko z fragmentami oryginalnych dialogów i efektów dźwiękowych z filmu. Urocza gromadka ze Stuwiekowego Lasu wciąż trzyma się razem Łakomczuszek Kubuś jak zwykle chciał rozpocząć dzień od porcji słodkiego miodku. Ponieważ nie znalazł ulubionego przysmaku w spiżarni, ruszył na jego poszukiwania do Stuwiekowego Lasu. W drodze napotkał bardzo zatroskanego Kłapouchego, który zgubił ogon. Przyjaciele postanowili pomóc osiołkowi i na wspólnym zgromadzeniu ogłosili konkurs na nowy ogon dla Kłapouszka. Pomysłów było bardzo wiele, ale ani sprężyna, ani balonik, ani zegar z kukułką, ani nawet wełniany szalik nie sprawdziły się w roli ogona. Sytuacja była trudna, osiołek zrozpaczony, a na domiar złego Pan Sowa odkrył, że Krzyś został porwany przez straszliwego potwora Bendezara. Mieszkańcy Stuwiekowego Lasu musieli więc zabawę odłożyć na później, by ruszyć chłopcu na ratunek… I tak oto rozpoczęła się pełna przezabawnych przygód misja, podczas której Kubuś i jego przyjaciele wykazali się niezwykłą wręcz determinacją i pomysłowością. Jak zakończą się perypetie małych bohaterów? Czy uda im się odnaleźć Krzysia? Czy Kłapouchy odzyska swój ogon? „Kubuś i przyjaciele” to pełna uroku opowieść, która pokazuje wartość przyjaźni i jej różne odcienie. Kubuś akceptuje mieszkańców Stuwiekowego Lasu takimi, jacy są, i darzy ich przyjaźnią bezwarunkową. W jego świecie obowiązuje zasada, w myśl której przyjaciołom nie tylko trzeba pomóc, ale też otoczyć ich troską i zainteresowaniem. Dla Prosiaczka przyjaźń ma z kolei zupełnie inny wymiar – daje mu siłę pozwalającą przezwyciężyć nawet największy strach. „Kubuś i przyjaciele” to pasjonująca, pełna przygód i niecodziennych sytuacji opowieść. Atutem tej historii jest też ciepły i serdeczny humor, co sprawia, że...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
wierszyk o Mikołaju
Święta i uroczystości
Wierszyk o Mikołaju –​ krótkie, łatwe i śmieszne propozycje
Ewa Janczak-Cwil
Co na odporność dla dzieci
Zdrowie
Co na odporność dla dziecka – 6 skutecznych i sprawdzonych metod [oraz 3 produkty z apteki]
Joanna Biegaj
Adwent
Święta i uroczystości
Adwent: co to jest, kiedy się zaczyna i kończy? Zwyczaje i symbole adwentu
Luiza Słuszniak
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
Mikołajki życzenia
Święta i uroczystości
Życzenia na mikołajki 2022 – oryginalne i śmieszne wierszyki
Joanna Biegaj
Co to są roraty?
Święta i uroczystości
Roraty: co to za msza? Kiedy są odprawiane i jak wyglądają?
Luiza Słuszniak
witamina D
Zdrowie
Witamina D – korzyści, normy dla dzieci dzieci i dorosłych, źródła witaminy D
Małgorzata Wódz
sennik dziecko
Aktualności
Sennik: dziecko – znaczenie snów, w których pojawiają się dzieci
Joanna Biegaj
mleko z czosnkiem
Zdrowie
Mleko z czosnkiem – jak działa, na co pomaga, przepisy
Joanna Biegaj
Glukoza w moczu w ciąży
Zdrowie w ciąży
Glukoza w moczu w ciąży – co oznacza, jakie objawy jej towarzyszą?
Ewa Janczak-Cwil
Zabawy mikołajkowe
Święta i uroczystości
Zabawy na mikołajki: gry, konkursy, zabawy ruchowe i inne pomysły mikołajkowe
Joanna Biegaj
Jak wzmocnić odporność?
Zdrowie
Naturalne sposoby na wzmocnienie organizmu u dziecka: zakwas, oxymel, miód i inne
Adrianna Trusiuk
zasiłki dla samotnej matki
Prawo i finanse
Zasiłki dla samotnej matki –​ co przysługuje? Świadczenia, dodatki, zasiłek z MOPS
Małgorzata Wódz
masa solna przepis i ozdoby z masy solnej
Gry i zabawy
Masa solna – jak zrobić idealną masę solną krok po kroku [PRZEPIS]
Magdalena Drab
dekoracje świąteczne, śnieżynka
Święta i uroczystości
Śnieżynki z papieru – 7 wzorów do wycinania
Agnieszka Szumigaj
Wierszyki świąteczne
Święta i uroczystości
Wierszyki świąteczne: krótkie, śmieszne, dla dzieci, życzenia SMS
Milena Oszczepalińska
gorączka u dziecka
Pielęgnacja
Przegrzanie dziecka: objawy, co zrobić, gdy dziecko jest przegrzane
Małgorzata Wódz
list do Mikołaja
Święta i uroczystości
List do św. Mikołaja – 8 wzorów do druku
Magdalena Drab
Tran dla dziecka
Żywienie
Tran dla dziecka –​ jaki wybrać, od kiedy i ile podawać? Wyjaśnia pediatra
Małgorzata Wódz
jak ubierać niemowlę jesienią
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę jesienią – co założyć dziecku na spacer i w domu?
Joanna Biegaj