"Jeżeli ktokolwiek zasługuje na porządnego klapsa, to bynajmniej nie dzieci, a ich rodzice" – pisze w swojej książce "Twoje dzieci to twoja wina" Larry Winget. I dodaje: "Nie zgodzisz się ze wszystkim, co piszę w tej książce. W rzeczywistości mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Jeśli zgodziłbyś się ze wszystkim, to oznaczałoby, że nie myślisz samodzielnie. Nie szukam ‘potakiwaczy’, chcę, żeby moje książki czytali świadomi, zaangażowani ludzie i zgadzali się ze mną w kwestiach, co do których są przekonani, że mam rację, oraz oponowali w sytuacjach, kiedy moje podejście do danego tematu kłóci się z ich systemem wartości".
Larry Winget, znany na Zachodzie trener osobisty, autor wielu bestsellerów na amerykańskim rynku, kieruje swoją książkę do osób, które chcą wychować swoje dzieci na samodzielnych, szczęśliwych dorosłych. Jego zdaniem niektórym rodzicom trzeba jedynie przypomnieć, na czym polega wychowanie, innymi trzeba porządnie potrząsnąć, aby zmienili swoje złe nawyki i odzyskali kontrolę nad swoją rodziną.
W swojej książce nie przyjmuje roli mentora, opisuje swoje własne doświadczenia i dzieli się swoimi obserwacjami. "Opisuję błędy, jakie popełniłem jako rodzic i czego się z nich nauczyłem. Opisuję też rzeczy, które robiłem poprawnie jako rodzic oraz wpływ, jaki miały na moich, dzisiaj już dorosłych, synów. Podzielę się też wiedzą, jaką zdobyłem dzięki przestudiowaniu prac wielu światowych ekspertów od wychowania dzieci".

Reklama

Jednym z polecanych rodzicom ćwiczeń jest wyobrażenie sobie własnego dziecka jako dorosłej, powiedzmy trzydziestoletniej, osoby. Zastanowienia się, jakim ma być człowiekiem? Jakimi wartościami ma się kierować w życiu? Co ma być dla niego najważniejsze? Potem stopniowo należy cofać się w czasie wizualizując sobie całe jego potencjalne życie. Takie ćwiczenie ma pomóc w określeniu celu i zastanowienia się nad tym, jakie metody wybrać, żeby wychować dziecko na szczęśliwego i zaradnego człowieka.
Larry Winget ma dwóch dorosłych synów. Jest trenerem osobistym, a przy tym jeden z najlepszych mówców motywacyjnych i biznesowych w Stanach Zjednoczonych. Jest autorem bestsellerów z listy New York Timesa: "Ludzie to idioci!", "Jesteś bez grosza na własne życzenie". Mieszka w Paradise Valley w Arizonie.
Redakcja Babyonline.pl jest patronem medialnym książki.

Reklama

Tytuł książki: "Twoje dzieci to Twoja wina! Czyli jak wychować dzieci na odpowiedzialnych
i samodzielnych dorosłych"
Autor: Larry Winget
Tłumaczenie: Leszek Mokrzycki
Wydawca: Wydawnictwa Druga Strona, Warszawa 2014

Reklama
Reklama
Reklama