cytaty na dzień kobiet
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia

Cytaty na Dzień Kobiet: 30 najpiękniejszych sentencji o kobietach

Cytaty na Dzień Kobiet mogą być atrakcyjnym dodatkiem do życzeń i prezentów. Z okazji 8 marca prezentujemy najciekawsze sentencje o kobietach - do wysłania, napisania, przeczytania.

Cytaty na Dzień Kobiet są idealne, by wpisać je na kartce lub wysłać SMS-em wraz z życzeniami. Proponowane przez nas sentencje na 8 marca są krótkie, więc doskonale sprawdzą się też jako treść liściku przyczepionego do bukietu kwiatów. 

Czym jest miłość? Te cytaty mówią wszystko! Z którym się zgadzacie?

Cytaty na Dzień Kobiet

Niezwykłą złożoność kobiecej natury fenomenalnie opisała Wisława Szymborska w wierszu „Portret kobiecy”: „Naiwna, ale najlepiej doradzi. Słaba, ale udźwignie. Nie ma głowy na karku, to będzie ją miała”. O kobietach można napisać naprawdę wiele, nie dziwi więc, że zbiór sentencji o nich jest tak liczny. Najciekawsze z nich znajdziesz poniżej.
Zobacz też: laurki na Dzień Kobiet

Cytaty o kobietach na 8 marca:

Sentencje na Dzień Kobiet mogą być poważne, ale też przewrotne i z przymrużeniem oka. Wybierz ten cytat, który najlepiej pasuje do kobiety, której chcesz go zadecydować. Zebraliśmy 30 różnych cytatów o kobietach - 8 marca możesz je dołączyć do życzeń dla pań, które są dla ciebie ważne.
 

 1. Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta. (Napoleon Bonaparte)
 2. Żeby mieć powodzenie w życiu, kobieta winna być na tyle wykształcona, żeby przyciągnąć głupich mężczyzn i na tyle wulgarna, by kusić inteligentnych. (Jeanne Moreau)
 3. Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim. (George Bernard Shaw)
 4. Cały świat i wszystko na nim jest piękne, ale najpiękniejsza jest kochająca kobieta. (Mahomet)
 5. Gdzie kilka kobiet weźmie się za sprawę jednej, tam żaden mężczyzna pochlebiać sobie nie może, aby im mógł stawić czoło. (Józef Ignacy Kraszewski)
 6. Jednym z wizerunków Boga jest właśnie oblicze kobiety. (Paulo Coelho)
 7. Jeśli kobieta czegoś chce, Bóg tak chce. (Romain Gary)
 8. Każda kobieta to fortepian – tylko trzeba umieć grać. (Gabriela Zapolska)
 9. Kiedy kobieta akceptuje swój wiek, staje się pewna siebie. (Elizabeth Barrett Browning)
 10. Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko. (Kasia Nosowska)
 11. Gdyby nie było kobiet, wszystkie pieniądze na świecie nie miałyby żadnego znaczenia. (Aristotelis Onasis)
 12. Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami. (Joseph Conrad)
 13. Miejsce kobiety jest w kuchni – gdzie ma siedzieć sobie wygodnie, z nogami w górze, popijać wino i przyglądać się, jak jej mąż gotuje obiad. (Elizabeth Gilbert)
 14. Kobieta po prostu widzi rzeczy, których mężczyźni nie są w stanie zauważyć. (Paulo Coelho)
 15. Większość kobiet ma proste potrzeby i naprawdę nie wymaga wiele. Coś do jedzenia. Ładny ciuch. Kawałek wygodnego łóżka. No i przede wszystkim żadnych idiotów. (Rafał Wicijowski)
 16. W każdej silnej kobiecie jest pierwiastek słabości, który mężczyzna powinien chronić, a nie wykorzystywać. (Charlotte Nieszyn-Jasińska)
 17. Z kobietami zmiennymi łatwiej jest wytrzymać niż z nudnymi. Czasami, co prawda, się je morduje, ale rzadko porzuca (George Bernard Shaw)
 18. Kobieta wybaczy Ci wszystko oprócz jednego: tego, że jej nie kochasz. (Alfred de Musset)
 19. Kobieta miewa w oczach błyski stokroć wymowniejsze od słów. (Arthur Conan Doyle)
 20. Kobieta musi w życiu sprawnie liczyć, choćby po to, żeby wiedziała, że ma liczyć na siebie. (Joanna Szwechłowicz)
 21. Aby unieszczęśliwić kobietę, wystarczy nic nie robić. (Lidia Jasińska)
 22. Chwiejną i zmienną jest zawsze kobieta. (Wergiliusz)
 23. Dobre kobiety są lepsze niż dobrzy mężczyźni. Złe kobiety są gorsze niż źli mężczyźni. (Marcel Achard)
 24. Kobiety są prawdziwymi architektkami społeczeństwa. (Harriet Beecher Stowe)
 25. Jednym z wizerunków Boga jest właśnie oblicze kobiety. (Paulo Coelho)
 26. Każda kobieta jest dla mężczyzny bogiem, który może dokonać w nim cudu. (Aleksander Świętochowski)
 27. Kobieta, gdy raz postanowi coś i sercem stanie przy swej myśli, w wykonaniu jest upartszą, zaciętszą od mężczyzny. (Józef Ignacy Kraszewski)
 28. Kobieta jest jak herbata w torebce: z jej mocy można zdać sobie sprawę tylko w gorącej wodzie. (Nancy Reagan)
 29. Kobieta jest najsłabsza, gdy kocha, a najsilniejsza, gdy jest kochana. (Erich Osterfield)
 30. Kobieta to jedyna istota, której się boję, wiedząc, że mnie nie zrani. (Abraham Lincoln)


Zobacz także: 

Aktualności
Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy obchodzą Dzień Kobiet. W tym roku 8 marca przypada w czwartek. Wszystkim kobietom małym i dużym życzymy z tej okazji uśmiechu, radości, poczucia się wyjątkowymi. I żeby nigdy nie traciły wiary w siebie!

Czy obchodzenie takiego święta ma w ogóle sens? Czy to kobiet nie dyskryminuje? W końcu jesteśmy nimi 365 dni w roku, więc może ta szczególna uwaga, jaką otrzymujemy 8 marca jest śmieszna i obraźliwa dla nas? Chyba to zbędne dylematy. Sonda mamotoja.pl pokazuje, że bardzo lubimy to święto! No może z drobnymi wyjątkami. Obchodzisz Dzień Kobiet? Oczywiście, że tak! "Jak najbardziej obchodzę Dzień Kobiet, ale to wszystko zależy od moich mężczyzn, mam nadzieję, że będą pamiętać" – śmieje się młoda mama trójki dzieci. "Specjalnie nie obchodzę, zawsze się to wplata w rytm dnia, ktoś bliski sobie przypomni, otrzymam drobny upominek lub kwiatek" – mówi inna mama. "Bardzo lubię , nareszcie coś dla kobiet"- stwierdza starsza pani. "Nie powinnam obchodzić Dnia Kobiet, powinien to zrobić mój mężczyzna, to on powinien uczcić ten dzień wobec mnie" – uważa młoda kobieta, spodziewająca się pierwszego dziecka. "Co roku staram się obchodzić Dzień Kobiet - dla ważnych kobiet w moim życiu zawsze mam jakieś upominki, kwiaty" - mówi młody mężczyzna."Fajnie, jak na co dzień kupuje się kwiaty, ale można uczcić wyjątkowo, jeden dzień więcej, dla przypomnienia" - dodaje inny mężczyzna. "Absolutnie obchodzę" - zdradza kolejny pan. Jak mówi, pracuje w bardzo sfeminizowanym towarzystwie, wokół niego są same kobiety. Przygotuje kwiaty dla bliskich osób oraz słodkości dla koleżanek z pracy. Zdarzyły się pojedyncze słowa krytyki. "To święto dyskryminuje kobiety i w jakiś sposób je stygmatyzuje" - uważa mężczyzna. "To taki przeciętny dzień, w którym dostaje się jakiegoś badylaka" - ocenia przyszła, młoda mama. "Nie obchodzę tego dnia jako święto, bo ja mam codziennie dzień kobiet" - śmieje się starszy pan."Muszę obchodzić Dzień Kobiet -...

mama w kuchni
fotolia.com
Aktualności
Jak spędziłam dzień kobiet: pracowałam, zajmowałam się dziećmi, gotowałam
Aha, dostałam jeszcze kwiatek. Jeśli mogłabym dostać prezent marzeń, byłaby to posprzątana łazienka.

Dzień kobiet, też mi święto! Po pracy wróciłam szybciutko do domu. Po drodze zgarnęłam syna ze szkoły, zrobiłam zakupy i zabrałam się za gotowanie zupy. Mój mąż w tym czasie wyszedł na godzinkę. Powiedział, że wróci z niespodzianką. W czasie, gdy go nie było, wykąpałam dzieci, zmyłam podłogę po podwieczorku córki, pomogłam synowi odrobić pracę domową, ugotowałam obiad. O 20 byłam już naprawdę zmęczona. Wtedy zjawił się mąż z niespodzianką. Nie, nie była to diamentowa kolia, tylko dwie porcje sushi. W połowie swojej demonstracyjnie wstałam od stołu. Zdałam sobie sprawę, że gdyby naprawdę chciał uczcić mój dzień, sam zająłby się domem i dziećmi, a jedzenie zamówił online.  Notatki nie tylko z dnia kobiet Podobno kobiety w związkach poświęcają na prace domowe znacznie więcej czasu niż singielki. A kobiety w związkach, które mają dzieci? Lepiej nie mówić! Co w tym czasie robi tatuś, chciałyby zapytać miliony kobiet. To pytam: tatusiu, czym ty się zajmujesz? Mężu, wybacz, ale muszę to napisać. Nasze grafiki są jakby z innych bajek. W moim jest mnóstwo pozycji typu: kupić pieluchy, umówić córkę na szczepienie, wstawić pranie, ugotować zupę, zaszyć dziurę w spodenkach gimnastycznych syna, posprzątać łazienkę. Twój grafik to dla mnie zagadka.  Tak, oboje żyjemy w XXI wieku. Tak, oboje mamy partnerski podział obowiązków , ale jakimś cudem mój podział jest mniej partnerski od twojego. Moja babcia, która wychowała 3 dzieci, jest zachwycona moim mężem. Bo przecież odwozi syna do szkoły, bo w sobotę przynosi zakupy z bazarku, ba, nawet weźmie zwolnienie lekarskie na dziecko, jeśli trzeba. Tylko, kurczę, wciąż mi się ten rachunek nie zgadza. Tatusiu, skąd ty masz tyle czasu? Jakim cudem on ma czas, żeby codziennie przeczytać cały internet, a ja nie jestem w stanie doczytać jednego artykułu z zeszłego tygodnia? Jakim cudem...

kobieta, palec, usta, seks, łechtaczka, milczenie
Fotolia
Starania o dziecko
5 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć o swojej clitoris
Jedynym zadaniem clitoris, czyli łechtaczki jest dawanie rozkoszy. Kryje ona w sobie więcej energii niż uśpiony wulkan. Odpowiednio pobudzana może wywołać wielokrotny orgazm. Tylko jak to wszystko osiągnąć? Najpierw trzeba ją dobrze poznać.
Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj