Laurka na Dzień Kobiet
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Laurka na Dzień Kobiet – 5 pomysłów na kreatywne laurki na 8 marca

Laurka na Dzień Kobiet to świetny pomysł na zajęcia plastyczne dla dzieci. Przedstawiamy pięć wzorów na oryginalne laurki, które wykona nawet przedszkolak (przy niewielkiej pomocy osoby dorosłej). Na pewno każda mama, siostra, babcia czy koleżanka będzie zachwycona takim podarunkiem!

Laurka na Dzień Kobiet może zostać wykonana własnoręcznie. Potrzebny będzie tylko brystol, kolorowy papier, nożyczki i klej. Przedstawiamy kilka pomysłów na papierowe laurki, które będą świetnym prezentem na 8 marca lub dodatkiem do kwiatów, czekoladek lub innych podarunków dla ukochanych kobiet.

Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]

Laurka na Dzień Kobiet – pomysły na własnoręczne kartki

Szukacie inspiracji na własnoręczne laurki? Prezentujemy kilka pomysłów na kartki o różnym stopniu trudności – z tymi prostszymi na pewno poradzą sobie już kilkulatki. Na odwrocie lub we wnętrzu laurek możecie wpisać kreatywne życzenia na Dzień Kobiet – dla mamy, babci, cioci czy przyjaciółki.

Kartka z kolorowymi kwiatkami

Do przygotowania laurki potrzebny będzie:

 • sztywny kawałek brystolu lub papieru technicznego,
 • kolorowy papier do wycięcia kwiatków,
 • nożyczki,
 • klej.


Opcjonalnie można także wyciąć z papieru łodyżki i listki kwiatków, ale można je także dorysować kredkami lub flamastrami.
 

Laurka na Dzień Kobiet
Adobe Stock

Laurka z akacją

Akacje to kwiaty często wręczane kobietom 8 marca w innych krajach. Są wyjątkowo popularne, zwłaszcza w Rosji czy we Włoszech. Do stworzenia takiej kartki potrzebny będzie:

 • sztywny kawałek brystolu lub papieru technicznego,
 • żółta bibułka lub krepina,
 • klej,
 • kredki.
   

Z żółtej bibułki należy pourywać małe kawałeczki, które następnie trzeba zrolować w kształt kuleczek. Na kawałku brystolu, który posłuży za podstawę kartki, należy narysować łodygę/gałązkę akacji. Można ją także przyozdobić na dole wstążką (przyklejaną bądź narysowaną). Żółte kuleczki trzeba nakleić na gałązkę tak, aby stworzyły wrażenie trójwymiarowych kwiatków.

Laurka na Dzień Kobiet
Adobe Stock

Laurka ze słoikiem życzeń

To wyjątkowo kreatywna i oryginalna kartka. W papierowym słoiczku można umieścić wszystkie życzenia, które chcielibyśmy złożyć obdarowywanej kobiecie: mogą to być hasła „miłość”, „szczęście”, „zdrowie” czy „podróże” – ograniczeniem jest tu tylko wyobraźnia. Do stworzenia takiej kartki będziemy potrzebować:

 • kawałka kolorowego lub szarego brystolu,
 • białej kartki,
 • kawałków kolorowych papierów,
 • flamastrów,
 • kleju,
 • nożyczek.


Wykonanie laurki jest niezwykle proste: z białej kartki należy wyciąć wzór o kształcie słoiczka i nakleić go na sztywny brystol. W środku słoiczka należy wkleić „życzenia” z kolorowych papierów – mogą mieć kształty kółek, serduszek czy kwiatków. Na kolorowych papierach wypisujemy flamastrami życzenia dla wyjątkowej kobiety i gotowe!

Laurka na Dzień Kobiet
Adobe Stock

Laurka z białym kwiatkiem

Ta laurka jest piękna i bardzo wyjątkowa, dzięki temu, że płatki kwiatowe odstają i sprawiają wrażenie prawdziwych. Do jej przygotowania potrzebujesz:
 • kleju,
 • nożyczek,
 • różowej kartki,
 • białej kartki,
 • zielonej kartki,
 • żółtej karki.

Różową kartkę zegnij na pół – to będzie baza laurki. Wytnij 7 kółek z białego papieru. Następnie zegnij dwa końce kółka, tak by powstał płatek pokazany na obrazku. Przyklej wszystkie płatki, by razem tworzyły kształt koła. Pośrodku naklej kółeczko wycięte z żółtej kartki. Bo bokach doklej listki, które musisz wyciąć z zielonej kartki. Gotowe!

laurka na dzień kobiet
Adobe Stock

Laurka z tulipanem

Tulipan jak żaden inny kwiat kojarzy się z Dniem Kobiet w Polsce. Dodatkowo na naszej laurce znajduje się w pięknym sercu, dzięki czemu jeszcze mocniej podkreśla nasze uczucia wobec osoby, która otrzyma laurkę – mamy, siostry lub babci.

Do przygotowania laurki będziesz potrzebować:
 • 2 białe kartki,
 • 2 różowe kartki,
 • zieloną kartkę,
 • żółtą kartkę, 
 • klej, 
 • nożyczki. 

Wytnij: 2 różowe tulipany, 2 żółte i 2 białe. Z zielonego papieru wytnij łodygę oraz listki. Z różowego papieru wytnij duże serce, a z białego nieco mniejsze. Możesz do tego użyć naszych szablonów serc – na pewno ułatwi ci to pracę.

Na różowe serce przyklej mniejsze białe. Następnie wszystkie tulipany poskładaj na pół. Połówkę różowego tulipana przyklej do białego serduszka. Do nieprzyklejonej połówki doklej połówkę żółtego tulipana, następnie zrób to samo z białym tulipanem i powtórz cały proces ze wszystkimi kolorami wyciętych tulipanów. Na koniec doklej łodyżkę i listki.


laurka na dzień kobiet
Adobe Stock

Zobacz też:

laurki dla mamy
Święta i uroczystości
Laurki dla mamy: kolorowanki i laurki na Dzień Mamy do druku
Laurki dla mamy to najwdzięczniejszy prezent od dziecka. Dzień Mamy bez laurki? Nigdy w życiu! Imieniny, urodziny? Również! Zobacz piękne rysunki na Dzień Mamy i inne okazje. Wybierz kolorowankę, wydrukuj i pokoloruj razem z dzieckiem.

Laurki dla mamy, wykonane samodzielnie lub z pomocą kogoś dorosłego, będą idealnym upominkiem od dziecka. Mamy dla was laurki na Dzień Mamy do wydrukowania, które wystarczy jedynie pokolorować. Dopiszcie jeszcze wierszyk dla mamy lub odpowiednie życzenia z okazji Dnia Matki i gotowe! To nie będą zwykłe kartki, ale wyjątkowy prezent z osobistymi życzeniami i podziękowaniem dla mamy. Przedstawiamy aż 8 prostych laurek na Dzień Mamy . Własnoręcznie przygotowana kolorowanka to idealny pomysł ma laurkę dla mamy od małego dziecka. By sprawić mamie jeszcze większą radość – maluch może nauczyć się pięknej piosenki na Dzień Mamy , dać  wyjątkowy prezent lub bukiet kwiatów z tej okazji.   Dzień Matki – kolorowanki: Laurka dla mamy do druku: dziewczynka z prezentami Dla mamy: kolorowanka z sercem i kwiatkiem Składana laurka: dziewczynka z balonikami  Laurka z chłopcem trzymającym kwiaty Laurka od synka z kwiatami Laurka dla mamy z motywem serc Uniwersalna laurka dla mamy: kwiaty Laurka z bukietem kwiatów dla mamy Laurka dla mamy do druku: dziewczynka z prezentami Ta laurka dla mamy do druku jest dwustronna. Na transparencie, który trzyma dziewczynka, można napisać miłe słowo, a na odwrocie umieścić  wiersz z okazji Dnia Matki . Może to być także klasyczne wyznanie „kocham cię”.   Dla mamy: kolorowanka z sercem i kwiatkiem Dzieci uwielbiają rysować kwiatki i serduszka! Tym razem mogą je pokolorować i wręczyć ukochanej mamie w postaci kolorowanki na Dzień Mamy. Wystarczy, że wydrukujesz ten szablon. Laurki na Dzień Matki to zawsze świetny pomysł! Dziecko jako treść laurki może wpisać np. specjalny list do mamy na Dzień Matki .    Składana laurka z dziewczynką trzymającą baloniki dla mamy Ta prosta laurka nadaje...

Laurka dla babci
AdobeStock
Babcia i Dziadek
Laurki dla babci ręcznie robione – łatwe i efektowne wzory
Laurka dla babci na Dzień Babci, na imieniny, urodziny lub ofiarowana ot tak, po prostu... Nie wiesz, jak zrobić? Szukasz podpowiedzi? Mamy dla ciebie 4 wzory.

Laurki dla babci, szczególnie te własnoręcznie zrobione, to dowód wielkiej miłości ze strony wnucząt. Wystarczy kartka papieru, by przelać na nią siłę uczuć do ukochanej babuni. Oprócz zwykłej (ale trochę też niezwykłej) kolorowanki, mamy dla was propozycję laurki DIY wykonanej techniką origami, kolaż owocowo-warzywny i laurkę „last minute”, która może stanowić świetny załącznik do przygotowanego na Dzień Babci prezentu. Laurka dla babci – kolaż Szybka, efektowna i... smaczna. Zamiast rysować lub kolorować, ułóż dla babci jadalną kompozycję. Wystarczy jedna mandarynkę, szczypiorek i szczypta fantazji.   Co będzie potrzebne: Mandarynka Szczypiorek Płaski talerz lub taca Literki do ułożenia napisu albo zmywalny flamaster Sposób wykonania: Natnij skórkę mandarynki od góry w 8 miejscach. Nie przecinaj jej do samego dołu. W ten sposób, po wyjęciu owocu otrzymasz kształt kwiatka lub gwiazdki. Odetnij 3/4 skórki, tak by powstał mały pomarańczowy kwiatek . Ułóż go na tacy. Z obranej mandarynki odetnij wierzch, odciśnij ręcznikiem papierowym sok i ułóż na skórce – to będzie wnętrze kwiatka. Ze szczypiorku ułóż łodyżkę i listki. Miejsce obok wykorzystaj na stworzenie dedykacji – możesz ułożyć ją z plastikowych literek lub wypisać zmywalnym flamastrem. Elementy obrazka można też przytwierdzić do kartonu zszywaczem do papieru lub przyszyć ozdobną nitką. Laurka dla babci origami Ta ręcznie robiona laurka wykorzystuje starą japońską sztukę składania papieru w taki sposób, aby powstały z niego przestrzenne figury. Dla ukochanej babci oczywiście najlepiej złożyć w technice origami serce .     Co będzie potrzebne:   arkusz czerwonego ozdobnego papieru, formatu A4 wzór do złożenia serca metodą origami – znajdziesz go niżej. grubszy...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj