dzień kobiet kolorowanki
Adobe Stock
Aktualności

Dzień Kobiet – kolorowanki na 8 marca [10 OBRAZKÓW DO DRUKU]

Kolorowanki na Dzień Kobiet podzieliliśmy na dwa rodzaje – te, które mogą stać się upominkiem oraz takie, które można dać 8 marca dziewczynkom, aby tego dnia pokolorowały obrazki sprawiające im przyjemność. Zobacz 10 rysunków do kolorowania o różnym stopniu trudności, a więc dla mniejszych i większych albo sprawniejszych rączek.

Przygotowaliśmy 10 kolorowanek na Dzień Kobiet. Obrazki do kolorowania mają różny stopień trudności. Z najłatwiejszą kolorowanką poradzi sobie nawet trzylatek, który później z radością wręczy rysunek ukochanej mamie, babci, siostrze albo ulubionej koleżance. A może tym razem w ramach prezentu na Dzień Kobiet warto zrobić nietypowy rysunek? Taki z postacią kobiecą właśnie? Warto to rozważyć. Poniżej 10 kolorowanek idealnych na 8 marca.

Żeby wydrukować obrazek, kliknij go i wydrukuj z okna, które się otworzy.

Dzień Kobiet - kolorowanki na upominek:
1. Kolorowanka na Dzień Kobiet: prosty kwiatek
2. Dzień kobiet kolorowanki: pęk kwiatów
3. 8 marca kolorowanka: rządek kwiatów
4. Dzień kobiet kolorowanki: bukiet kwiatów
5. Dzień kobiet kolorowanki: bukiet maków
Dzień Kobiet - kolorowanki dla dziewczynek:
6. Dzień Kobiet: kolorowanka z dziewczynami w sukienkach
7. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą w kapeluszu
8. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą i balonami
9. Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą wśród kwiatów
10. Dzień Kobiet: kolorowanka z marzycielką

Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]

Kolorowanka na Dzień Kobiet: prosty kwiatek

Łatwy do pokolorowania obrazek pojedynczego kwiatu. Ma duże powierzchnie, które można wypełnić farbami albo plasteliną. Ciekawym pomysłem będzie też posmarowanie ich klejem i obsypanie brokatem w różnych kolorach. Kolorowanka nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. Z tyłu obrazka można dopisać życzenia na Dzień Kobiet.

dzień kobiet kolorowanki pojedynczy kwiat
Adobe Stock

Dzień Kobiet: kolorowanka z pękiem kwiatów

Niezbyt trudna kolorowanka na Dzień Kobiet, która zastąpi bukiet kwiatów. Najlepiej będzie ją kolorować flamastrami lub kredkami. Gdy nabierze barw, będzie naprawdę piękna. Nadaje się dla dzieci w wieku 4-5 lat.

dzień kobiet kolorowanki pęk kwiatów
Adobe Stock

8 marca - kolorowanka z kwiatami

Uroczy obrazek z siedmioma różnymi kwiatami. Z jego pokolorowaniem poradzi sobie 4-5-latek lub starsze dziecko. Niezbędne będą dobrze zaostrzone kredki. Im więcej odcieni kolorów będzie miało do dyspozycji dziecko, tym barwniejszy upominek przygotuje.

	 dzień kobiet kolorowanki rządek
Adobe Stock

Dzień kobiet: kolorowanka z bukietem kwiatów

Przepiękna kompozycja kwiatowa, nawet taka tylko na papierze, jest najodpowiedniejszym prezentem od dziecka na Dzień Kobiet. Trud włożony w pokolorowanie takiego rysunku jest więcej wart niż bukiet kwiatów przyniesiony z kwiaciarni – wie to każda mama. Obrazek nadaje się dla dzieci w wieku 5 lat i starszych.

	 dzień kobiet kolorowanki bukiet
Adobe Stock

Dzień kobiet: kolorowanka z bukietem maków

Dość realistyczny rysunek kwiatów podobnych do polnych maków. Idealny dla starszych dzieci, które już wprawnie posługują się kredkami i potrafią, dzięki różnej sile docisku kredki, cieniować wypełnianą powierzchnię. Obrazek powinien spodobać się dzieciom w wieku 6 lat i starszym.

	 dzień kobiet kolorowanki maki
Adobe Stock

Dzień Kobiet: kolorowanka z dziewczynami w sukienkach

Prawie każda dziewczynka lubi sukienki i lalki. Ten obrazek wpisze się w zainteresowania większości małych kobietek, a jego kolorowanie sprawi im wiele radości. Niech mała projektantka mody wyczaruje kolorowe kreacje na Dzień Kobiet.

dzień kobiet kolorowanki modne stroje
Adobe Stock

Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą w kapeluszu

Portret kobiety w nietypowym kapeluszu, który przypomina czapkę czarodzieja. Z pewnością spodoba się wszystkim małym wielbicielkom bajek. Można go kolorować i marzyć o mocy, jaką dałby każdej małej kobietce taki kapelusz.

dzień kobiet kolorowanki kobieta w kapeluszu
Adobe Stock

Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą i balonami

Unoszące się w powietrzu balony to symbol marzeń i nowych możliwości. Idealny obrazek dla każdej dziewczynki, która ma wielkie marzenia. Bo dzisiaj, przy odpowiedniej dawce uporu, każda dziewczynka może w przyszłości zostać kim chce. Obrazek doskonały na 8 marca.

dzień kobiet kolorowanki kobieta i balony
Adobe Stock

Dzień Kobiet: kolorowanka z kobietą wśród kwiatów

Centralną postacią tego dnia powinna być kobieta. Tak jest na tym obrazku, który spodoba się wielu dziewczynkom. Jest tu dużo elementów do pokolorowania, więc zabawy będzie sporo. Gdy kolorowanka będzie już gotowa, warto zapytać kolorującą go dziewczynkę, kim jest kobieta na obrazku, o czym myśli, co chce zrobić? Dzięki temu można sporo dowiedzieć się o własnym dziecku.

	 dzień kobiet kolorowanki kobieta w kwiatach
Adobe Stock

Dzień Kobiet: kolorowanka z marzycielką

Ten obrazek może stać się impulsem do rozmowy z dzieckiem o roli marzeń i o tym, że nie zawsze spełnienie się marzenia daje tak wielką radość, jak samo robienie planów i oczekiwanie na ich realizację.

dzień kobiet kolorowanki marzycielka
Adobe Stock


Sprawdź także:

kolorowanki dla dziewczynek
Adobe Stock
Małe dziecko
Kolorowanki dla dziewczynek do druku [14 obrazków]
Sprawdź nasze kolorowanki dla dziewczynek! Prezentujemy 14 pięknych wzorów kolorowanek do druku: z kucykami, syrenkami, księżniczkami, jednorożcami. Co wybieracie?
jednorożec kolorowanka
Adobe Stock
Gry i zabawy
Jednorożec - kolorowanka dla dzieci [6 OBRAZKÓW DO DRUKU]
Jednorożec - ta kolorowanka do druku umili czas każdemu dziecku. Wydrukuj kolorowankę z jednorożcem, który najbardziej spodoba się dziecku. Mamy 6 wzorów do wyboru.

Jednorożec - kolorowanka z tym magicznym stworzeniem to świetna propozycja dla dzieci. Jednorożce to jeden z najpopularniejszych wzorów kolorowanek, szczególnie ukochanych przez dziewczynki. Dlatego wybraliśmy sześć najładniejszych jednorożców do kolorowania , abyście mogły je wydrukować i pokolorować z dzieckiem. Jednorożec – kolorowanki do wydruku  Dziewczynki kochają jednorożce, równie mocno jak królewny i kucyki ! Twoja córka na pewno będzie zachwycona, kiedy dasz jej do pokolorowania kolorowanki z unicornem, na których znajdzie swoje ulubione magiczne zwierzę! Może taki obrazki spodobają się również chłopcom? Warto spróbować!  Kolorowanka z jednorożcem - propozycje:  Jednorożec do kolorowania - klasyczny  Kolorowanka z jednorożcem - bujny ogon Oryginalny wygląd - jednorożec do wydruku  Kolorowanka z jednorożcem i dziewczynką Jednorożec podobny do smoka - kolorowanka Jednorożec - kolorowanka z gwiazdkami Kiedy pokolorujecie już wszystkie jednorożce, a będziesz miała czas na więcej zabawy z dzieckiem , możesz wydrukować też inne nasze kolorowanki : Kolorowanki ze zwierzętami Kolorowanki z końmi Zimowe kolorowanki Jednorożec do kolorowania - klasyczny  Ten obrazek przedstawia jednorożca do kolorowania w wersji klasycznej. Na jaki kolor pokoloruje go twoje dziecko? Może będzie we wszystkich kolorach tęczy? Kliknij w kolorowankę z jednorożcem , aby ją wydrukować.     Kolorowanka z jednorożcem - bujny ogon Jednorożec na tym obrazku ma piękny ogon, możecie pokolorować go na wiele kolorów! Czy twoje dziecko ma w domu swojego ukochanego jednorożca? Może jest to figurka lub maskotka? Namów malucha, by na odwrocie kartki narysował swoją własną zabawkę. Kliknij w kolorowankę z jednorożcem , aby ją wydrukować.   Wydrukuj...

kolorowanki dla mamy
AdobeStock
Święta i uroczystości
Kolorowanki dla mamy na Dzień Matki: darmowe wzory do druku
Wydrukuj gotowe kolorowanki dla mamy. Część z nich to idealne propozycje na symboliczny prezent z okazji Dnia Mamy, inne posłużą jako ramka – z wklejonym zdjęciem dziecka z mamą także mogą stać się podarunkiem.

Kolorowanki dla mamy, które znajdziecie poniżej, są naprawdę wyjątkowe! Mogą stać się elementem laurki dla mamy , a z części kolorowanek zrobicie śliczne tło dla zdjęcia. Wsadzone w ramkę, nawet najprostszą, będzie dla mamy rozczulającym prezentem. Zamiast zdjęcia w ramce można wpisać wzruszające życzenia lub wkleić serce albo  wiersz na Dzień Mamy . Tak przygotowane laurki dla mamy będą wspaniałym prezentem z okazji Dnia Matki. Aby wydrukować wybrany wzór, kliknij obrazek. Otworzy się on w nowym oknie, z którego można go wysłać na drukarkę. Spis treści: 1. Dzień Matki – kolorowanki: Kolorowanki dla mamy – obrazek z chłopcem i mamą Kolorowanki dla mamy – obrazek z ptaszkami Kolorowanki dla mamy – serduszko Kolorowanki dla mamy – z wielorybami Kolorowanki dla mamy – ze słoniami Kolorowanki dla mamy – z liskami Kolorowanki dla mamy – misterne serce 2. Kolorowanki na Dzień Mamy – ramki: Kolorowanka dla mamy z dziewczynką Kolorowanka z polnymi kwiatami dla mamy Kolorowanka z dużymi kwiatami na Dzień Matki Kolorowanka dla mamy ze słonecznikami Kolorowanka z kokardką na Dzień Mamy Kolorowanka na Dzień Matki: łąka Kolorowanka we wzory na Dzień Matki Dzień Matki – kolorowanki Kolorowanki dla mamy – obrazek z chłopcem i mamą Kolorowanka idealna na prezent od syna – kolorowanka z dziewczynką jest jako pierwsza w kolejnej kategorii kolorowanek. Po drugiej stronie obrazka można dopisać życzenia lub cytaty o mamie . Kolorowanki dla mamy – obrazek z ptaszkami Każda mama zawsze weźmie pod skrzydła swoje dzieci, zupełnie jak mama ptasia. Ten obrazek idealnie oddaje wzajemną miłość – mamy do dzieci i dzieci do mamy. Kolorowanki dla mamy – serduszko Uniwersalny symbol...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz