pomysłowe laurki na dzień babci i dziadka do wydruku
Adobe Stock/Daniel Jędzura
Święta i uroczystości

Pomysłowe laurki na Dzień Babci i Dziadka – szablony do druku

Wydrukuj szablony i wzory laurek na Dzień Babci i Dziadka i daj dziecku do pokolorowania. Takie pomysłowe laurki do druku przydadzą się też dla małych dzieci, które jeszcze nie potrafią narysować laurki samodzielnie.

Laurki na Dzień Babci i Dziadka do druku to świetne rozwiązanie dla młodszych dzieci, które nie radzą sobie jeszcze z rysowaniem. Wystarczy wydrukować wzór laurki dla babci lub dziadka i pokolorować. Taka pomysłowa laurka może być jedynym, symbolicznym prezentem dla dziadków od dziecka, ale też dodatkiem do prezentu kupionego lub upominku wykonanego samodzielnie.

Spis treści:

 1. Laurka na Dzień Babci i Dziadka z gwiazdami
 2. Pomysłowa laurka dla dziadków z serduszkami
 3. Laurka dla babci do druku z wierszem, gwiazdami i księżycem
 4. Pomysłowa laurka dla babci z wierszykiem o babci-wróżce
 5. Laurka dla babci z wierszykiem i serduszkami
 6. Laurka dla babci – szablon składany z księżycem i gwiazdami
 7. Laurka dla babci do wydruku: składana z balonikami
 8. Laurka dla babci składana, z kwiatuszkiem
 9. Pomysłowa laurka dla dziadka – szablon składany, z gwiazdami
 10. Laurka dla dziadka – składana z balonikami
 11. Laurka dla dziadka składana, z kwiatem

Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]

Pomysłowe laurki na Dzień Babci i Dziadka – szablony do wydruku

Mamy dla was dwa rodzaje laurek do wyboru – składane oraz jednostronne. Te pierwsze po wydrukowaniu i pokolorowaniu trzeba złożyć, a w środku tak powstałego karnetu jest miejsce na życzenia dla babci lub dziadka. Jednostronne laurki można od razu wydrukować z życzeniami lub puste, aby wpisać własne życzenia, korzystając np. z cytatów o babci i dziadku albo z wierszyków na Dzień Babci i Dziadka.

Aby wydrukować wybrany szablon, wystarczy kliknąć w obrazek, a następnie zapisać go na komputerze lub od razu wydrukować.

Laurka na Dzień Babci i Dziadka z gwiazdami

To dobre rozwiązanie, jeśli macie ochotę własnoręcznie dopisać dedykację lub życzenia. Warto znaleźć fajny cytat o babci lub dziadku i go umieścić przy obrazku.

laurki na dzień babci i dziadka szablon z gwiazdą bez tekstu

Pomysłowa laurka dla dziadków z serduszkami

Dziecko, które już samo zaczyna pisać, może samodzielnie napisać na laurce „dla Babci” albo „dla Dziadka”. Litery kreślone niewprawną dziecięcą rączką będą wzruszające dla obdarowanej osoby.

laurki na dzień babci i dziadka szablon z sercami bez tekstu

Laurka dla babci do druku z wierszem, gwiazdami i księżycem

Jednostronne szablony laurek dla babci mogą zająć całą stronę A4, a po pokolorowaniu można je oprawić. W ten sposób powstanie coś więcej niż laurka dla babci – będzie to prezent zrobiony przez dziecko, który babcia będzie mogła powiesić na ścianie lub postawić na komodzie.

laurki na dzień babci i dziadka laurka z wierszykiem dla babci

Pomysłowa laurka dla babci z wierszykiem o babci-wróżce

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby takie laurki dla babci dziecko dodatkowo urozmaiciło. Może na nich dorysować, co zechce. Nasze wzory laurek dla babci i dziadka są bardzo proste i nadają się do kolorowania nawet dla małych dzieci. Jednak te starsze mogą puścić wodze fantazji i uzupełnić je swoimi rysunkami lub dorysować więcej gwiazdek, baloników, serduszek, kwiatów.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z wierszykiem

Laurka dla babci z wierszykiem i serduszkami

Jeśli planujecie malowanie laurki dla babci farbkami, warto pokusić się o to, żeby szablon wydrukować na nieco sztywniejszym papierze, który pod wpływem wody się nie zdeformuje.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z wierszykiem i serduszkami

Laurka dla babci – szablon składany z księżycem i gwiazdami

Wydrukowane laurki na Dzień Babci i Dziadka można pokolorować kredkami, farbami, można na nich zrobić fantazyjne wyklejanki. Tak przygotowane, choć to tylko szablony, zyskają indywidualny charakter.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z gwiazdami i księżycem

Laurka dla babci do wydruku – składana z balonikami

W każdy balonik możecie dodatkowo wpisać dodatkowe życzenia, np.: zdrowia!, uśmiechu!, spełnienia marzeń! Do środka koniecznie wpiszcie życzenia, a jeśli dziecko nabierze ochoty na dalsze rysowanie, ma do dyspozycji ostatnią stronę!

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z balonikami

Laurka dla babci składana, z kwiatuszkiem

Zimą trudno o świeże, piękne ogrodowe kwiaty. Z tą kolorowanką twoje dziecko może wyczarować taki piękny kwiat dla babci. Nie zapomnijcie o wpisaniu życzeń!

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla babci z kwiatkiem

Pomysłowa laurka dla dziadka – szablon składany z gwiazdami

Po wydrukowaniu laurki możesz podpowiedzieć dziecku, żeby na ostatniej stronie zrobiło własny rysunek. Po złożeniu laurki na pół nie zapomnijcie wpisać w środek życzeń.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla dziadka z gwiazdami

Laurka dla dziadka – składana z balonikami

Jeśli chcesz obdarować dziadka laurką od niemowlaka, który przecież jej nie pokoloruje, możesz w środku albo na ostatniej stronie odcisnąć stópki lub dłonie maluszka. Kolorowanie, przy tak malutkim dziecku, przypadnie tobie.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla dziadka z balonikami

Laurka dla dziadka składana, z kwiatem

W taką laurkę można też wkleić zdjęcie dziadka z dzieckiem, o ile takie macie. Do tego wystarczą krótkie życzenia i podpis lub odcisk rączki dziecka.

laurki na dzień babci i dziadka laurka dla dziadka z kwiatkiem
Zobacz także:

kartka na dzień babci
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Kartka na dzień babci - 6 pomysłów na złożenie życzeń [Przegląd]
Jest tyle rzeczy, za które warto podziękować babci w dniu jej święta! Takie kartki będą wspaniałym podarunkiem i dowodem pamięci na wiele lat.

Pamiętajmy o złożeniu życzeń naszym ukochanym babciom z okazji ich święta, które tradycyjnie przypada 21 stycznia. Przygotowałyśmy dla was oryginalne kartki , w których w pięknych słowach, także wierszowanych możecie wyrazić wdzięczność za to wszystko, co dla nas robią babcie każdego dnia. Spis treści: Ponadczasowe kartki na dzień babci Kartka na dzień babci: Kartka od maluszka 4,99 złotych Kartka ze zdjęciem wnuków 19,99 złotych Kartka z wierszowanymi życzeniami 9,99 złotych Kartka napisana wierszykiem 9,99 złotych Kartka z życzeniami od wnuczek 4,99 złotych Kartka drewniana 10,99 złotych Ponadczasowe kartki na dzień babci Babcia to bardzo ważna osoba w naszym życiu, daje nam bezwarunkową miłość i opiekę, wspomnienia z dawnych lat oraz niezapomniane wspólne chwile. Dlatego w dniu jej święta koniecznie pomyślmy o niezwykłych życzeniach dla babci. Aby ułatwić wam to zadanie, przygotowałyśmy dla was kilka wyjątkowych i oryginalnych kartek ze słowami życzeń i podziękowań, które w cudowny sposób przekażą, jak bardzo kochamy babcię i jak cały czas jak ważną osobą w naszym życiu. 1. Kartka od maluszka 4,99 złotych Można na niej zapisać wybrany i swój osobisty tekst, a także samemu ją zaprojektować w kreatorze online. Link do niego otrzymasz przy zakupie kartki.   2. Kartka ze zdjęciem wnuków 19,99 złotych To bardzo trwała kartka wykonana z drewna brzozowego. Ramka jest jednocześnie magnesem, więc łatwo umieścić ją w widocznym miejscu np. na lodówce.   3. Kartka z wierszowanymi życzeniami 9,99 złotych Kartka jest wykonana z drewna i ma wygrawerowane piękny wierszyk z życzeniami dla babci. Można też samemu skomponować własne słowa podziękowań.   4. Kartka napisana wierszykiem 9,99 złotych Wygrawerowano na niej...

Życzenia dla dziadka na laurkę
AdobeStock
Święta i uroczystości
Życzenia dla dziadka: wesołe, krótkie wierszyki na laurkę dla dziadka
Najlepsze życzenia dla dziadka, dzięki którym powiesz mu "kocham cię, dziękuję, że jesteś". Zabawne i wzruszające wierszyki i rymowanki idealne na kartkę dla ukochanego dziadka.

Dziadkowie mają swoje szczególne święto 22 stycznia, czyli w Dzień Dziadka , ale nie tylko wtedy o nich pamiętajmy. Poniższe życzenia dla dziadka świetnie nadadzą się również z okazji imienin czy urodzin ukochanego dziadziusia. Proponujemy różne wierszyki i rymowanki, które na pewno spodobają się wszystkim dziadkom i wywołają na ich twarzach promienne uśmiechy. Życzenia można wpisać na laurkę dla dziadka lub po prostu pięknie wyrecytować. Drogi prezent nie jest konieczny, ale samodzielnie upieczone ciasto dla dziadka lub zrobiony własnoręcznie, niepowtarzalny prezent na pewno będą miłą niespodzianką.  A oto życzenia, które możecie wykorzystać, by podziękować dziadkom za to, że są i troszczą się o was: Wesołe życzenia dla dziadka Wierszyki dla dziadka na laurkę Życzenia na Dzień Dziadka do wyrecytowania Życzenia dla dziadka do wysłania SMS-em Wesołe życzenia dla dziadka Dla Dziadunia dzięcioł stuka, ryczy krowa, brzęczy mucha, osioł skacze, aż do nieba, zawsze Dziadka kochać trzeba! * Dzisiaj dzień jest nadzwyczajny, dzisiaj dziadek mój świętuje. Wnuczka biegnie z życzeniami, dziadka w czoło wycałuje!  * Dużo czasu wolnego, samych przyjemności, Jak najmniej kłopotów i wiele radości! Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania, Tylko miękki fotel i coś do chrupania.  Wierszyki dla dziadka na laurkę Ty dziadku, dla gromadki wnuków kochających jesteś podporą, przykładem i siłą. Życzymy Ci dzisiaj, aby szczęścia słońce zawsze dla Ciebie, Dziadziu, radością świeciło! * Niech Ci zdrowie i siły służą, Żyj nam dziaduniu sto lat. Niech Ci zdrowie i siły służą, Niech troski żadne Twego czoła nie chmurzą i z wnuków bądź zawsze rad! * Dziadku! Niech stale radość i uciecha Twoją zdobi skroń, I niebo niech Ci się uśmiecha, A Boska zawsze ochrania dłoń.  *...

pomysły na dzień babci i dziadka
Fotolia
Święta i uroczystości
Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka – co kupić, a co zrobić własnoręcznie?
Szukasz pomysłu na Dzień Babci i Dziadka? Jeśli maluch jest mały, przygotuj od niego jakiś drobiazg dla dziadków. Starsze dziecko może zrobić laurkę, pokolorować obrazek lub zrobić prezent własnoręcznie.

Oto kilka sprawdzonych pomysłów na Dzień Babci i Dziadka oraz garść dodatkowych podpowiedzi na to, jak podziękować babciom i dziadkom za to, że są i troszczą się o swoje wnuki z tak wielką miłością. Rozpieszczają, pozwalają patrzeć na życie z innej perspektywy – dzięki ich wspomnieniom mamę i tatę można zobaczyć nie tylko jako poważnych dorosłych, ale także jako maluchy, które rozbijały kolana i grymasiły przy zupie z kluskami. Spis treści: Pomysł na Dzień Babci i Dziadka – wspólny obiad Pomysł na upominek na Dzień Babci i Dziadka – fotokalendarz Fajne pomysły na Dzień Babci i Dziadka – domowe występy Pomysły plastyczne na Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka: pomysły na prezent Pomysł na Dzień Babci i Dziadka – wspólny obiad Zaproszenie dziadków na uroczysty obiad jest dobrym rozwiązaniem dla tych rodzin, które biegają z życzeniami od domu jednej babci do domu drugiej. Wszyscy – dziadkowie z jednej i drugiej strony – mogą spotkać się w jednym czasie i miejscu na uroczystym obiedzie z okazji Dnia Babci i Dziadka . Wybierzcie na tę okazję któryś z dni weekendowych – wtedy najpewniej wszyscy będą mieli wolne i będą mogli spędzić więcej czasu z wnuczkami. Zaangażuj dziecko w przygotowanie poczęstunku – szykowanie potraw, nakrywanie do stołu. Podczas spotkania możecie uhonorować gości w dodatkowy sposób – różne pomysły na Dzień Babci i Dziadka poniżej: Pomysł na upominek na Dzień Babci i Dziadka – fotokalendarz Myśląc o tym, co może ucieszyć babcię i dziadka, dzieci mają szansę lepiej ich poznać, a także dowiedzieć się, że sztuka obdarowywania nie polega na wręczeniu czegoś, co nam wydaje się interesujące, ale na znalezieniu rzeczy, która ucieszy osobę, która ją otrzyma. Własnoręcznie przygotowany prezent dla dziadków   ucieszy ich...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj