Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Prezent na Dzień Ojca DIY
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Prezent na Dzień Ojca DIY - jak zrobić własnoręcznie prezent dla taty

Prezent na Dzień Ojca DIY to najmilszy upominek dla każdego taty. Mamy dla was instrukcję wideo, jak własnoręcznie zrobić prezenty dla taty – puchar, kubek, pojemnik na gwoździe i długopisy. Taki własnoręczny prezent dla taty z niewielką pomocą przygotuje nawet kilkuletnie dziecko!

Prezent na Dzień Ojca DIY wzrusza i jest piękną pamiątką. Dla małego dziecka rysowanie, wycinanie lub przyklejanie czegoś jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy. Dlatego, jeżeli zastanawiacie się nad prezentem na Dzień Ojca, namawiamy was na prezent, który można zrobić samemu. Pokazujemy, jak własnoręcznie przygotować prezent na Dzień Taty. Wśród nich znajdziecie również pomysł na własnoręcznie wykonany, słodki prezent...

Nie zapomnijcie też o życzeniach z okazji Dnia Taty, maluch może wyrecytować wierszyki dla taty podczas wręczania podarunku. 

Co można zrobić samemu dla taty w prezencie na Dzień Ojca:

Jak zrobić pojemnik na długopisy - DIY na prezent

Własnoręczny prezent dla taty: kubek z napisem

Fajnych kubków w domu nigdy nie za wiele! Z takiego własnoręcznie ozdobionego przez dziecko kubka tata na pewno będzie z przyjemnością pił herbatę lub kawę. Jego wykonanie jest bardzo proste i przy niewielkiej pomocy mamy może go zrobić nawet dwulatek. Zobacz nasz film z instruktażem krok po kroku, jak wykonać własnoręcznie kubek z napisem dla taty:

Sprawdź dokładną instrukcję, jak zrobić własnoręcznie kubek dla taty z napisem.

Prezent na Dzień Ojca „zrób sam”: słoik na gwoździe

Tacie, który lubi majsterkować z pewnością spodoba się praktyczny prezent, jakim jest pojemnik DIY na gwoździe lub śrubki. Wyciąganie ich nieraz potrafi przysporzyć problemów i chcąc wyciągnąć jeden mały gwoździk, trzeba zazwyczaj wysypać na podłogę całą zawartość pojemnika. My pokażemy, jak za pomocą prostego triku zwykły słoik zamienić w praktyczny pojemnik do przechowywania gwoździ i śrubek. To oryginalny i niedrogi prezent. Zobacz na filmiku wideo, jak łatwo krok po kroku zrobić go z dzieckiem.

Sprawdź dokładną instrukcję krok po kroku, jak zrobić słoik na gwoździe DIY.

Prezent na Dzień Ojca DIY: puchar dla taty

Taki puchar należy się każdemu tacie za trud i serce, które wkłada w wychowanie dziecka. Przygotowany przez nas puchar jest oryginalny i na pewno nie kupisz nigdzie takiego gotowego. Dodatkowo w dołączonej do niego laurce dla taty można napisać własną dedykację z życzeniami dla ukochanego tatusia.

Sprawdź szczegółową instrukcję, jak zrobić puchar z papieru.

Własnoręczny prezent na Dzień Ojca: pojemnik na długopisy

To bardzo praktyczny prezent, który tata z dumą postawi na biurku w domu lub pracy i zawsze będzie mu przypominał o jego maluchu. Możesz go zrobić ze zwykłej puszki i kilku kolorowych gazet. Oto instrukcja jak krok po kroku zrobić pojemnik na długopisy dla taty.

Sprawdź sposób wykonania pojemnika na długopisy dla taty krok po kroku.
 

Prezent na Dzień Ojca DIY: ozdobny motyl

Taki motyl jest bardzo efektowny, a jednocześnie – prosty do zrobienia. Ważne jest również to, że do jego wykonania nie są potrzebne specjalne przybory. Ozdoba w kształcie motyla świetnie sprawdzi się jako dekoracja ojcowskiego samochodu lub biurka. Gdy tata zerknie na motylka, z pewnością zawsze przypomni sobie o swoim ukochanym dziecku, a to wywoła uśmiech na jego twarzy.

Sprawdź szczegółową instrukcję wykonania motylka z paragonu i spinki.

Zrób sam prezent na Dzień Ojca: nietypowa zakładka

Zakładka do książki lub książkowego kalendarza nie musi być nudna. Oto jej ciekawsza wersja, którą dziecko może wykonać samodzielnie. W podanym przez nas przykładzie zakładka ma postać tygrysa, ale tak naprawdę, dziecko może zrobić według tego wzoru zrobić takiego zwierzaka, jakiego zechce!

prezent na dzień ojca DIY zakładka

Zakładkę składa się jak proste origami dla dzieci. Poradzi sobie z tym niemal każdy maluch, nie mówiąc już o starszym dziecku. Poniżej instrukcja, jak złożyć taką zakładkę.


prezent na dzień ojca DIY zakładka origami

Zakładka do książki z tygryskiem, fot.: vittaliya/Adobe Stock

Po wykonaniu kroku 6. najlepiej jest skleić złożone rogi, aby powstała trwała kieszonka, w którą obdarowany tata będzie mógł wsuwać narożnik kartki z książki lub notatnika. Prawda, że to proste?

Świetnym pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent dla taty na Dzień Ojca może być przygotowanie jego ulubionej potrawy na obiad lub upieczenie ciasta. Tego typu niespodzianka najlepiej sprawdzi się w przypadku tatusiów-smakoszy. Co powiesz na to, by wykorzystać pełnię sezonu na truskawki i wyczarować fantastyczne ciasto na dzień taty? Dzięki instrukcji video, waszym najlepszym chęciom — z pewnością wyjdzie pyszne. A co jeśli tata od owoców woli czekoladę? Wtedy możecie zrobić dla niego coś, co może okazać się najlepszym prezentem na Dzień Ojca: ciasto czekoladowe z orzechami. Jest bardzo łatwe i... palce lizać!

Zobacz także:

cytaty o tacie
Adobe Stock
Cytaty i przysłowia
Cytaty o tacie – 17 wzruszających, mądrych i śmiesznych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]
Wybrane przez nas cytaty o tacie to mądre, wzruszające, a także zabawne złote myśli, wypowiedziane przez pisarzy, poetów i psychologa. Trafnie ujmują, na czym polega bycie tatą i jak ważną rolę ojciec spełnia w życiu dziecka. Oto najpiękniejsze naszym zdaniem cytaty o tacie, które można umieścić na laurce z okazji Dnia Ojca.

Przygotowałyśmy dla was 14 cytatów o tacie, idealnych na laurkę z okazji Dnia Ojca. Są wśród nich sentencje wypowiedziane przez pisarzy, poetę, ale także pochodzące z kanonu filmowego oraz takie, których autorstwo nie jest znane, ale są powszechnie obecne w naszym kręgu kulturowym. W każdym z nich z odnajdziecie ziarnko prawdy. Spis treści: Mądre cytaty o tacie Wzruszające cytaty o tacie Śmieszne cytaty o tacie Mądre cytaty o tacie Okazuje się, że już przed wiekami mistrzowie słowa zdawali sobie sprawę, jak ważną osobą w życiu dziecka jest ojciec. Poniższe cytaty o tacie mają ponadczasowy wymiar.   „Matki dają naszemu duchowi ciepło, a ojcowie — światło". (Jean Paul Sartre) * * *  „Mądry ojciec to taki, który zna własne dziecko". (William Szekspir „Kupiec wenecki") *  *  * „Ten się nazywa ojcem, kto wychował, a nie kto zrodził...".  (Talmud) *  *  * „Nie jest sztuką zostać ojcem, sztuką jest nim być".  (Wilhelm Busch) *  *  * „Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli".  (George Herbert) *   *   * „Każdy może być ojcem, ale trzeba być wyjątkowym, żeby być tatą". (Anne Geddes, fotografka)   Wzruszające cytaty o ojcu Są cytaty, które sprawią, że w oczach nawet największego twardziela zalśni łza wzruszenia. I dotyczy to zarówno tatusiów, którzy świętują swój Dzień Ojca po raz pierwszy, jak i tych, którzy mają już dorosłe dzieci... Sprawdź, które z poniższych myśli najbardziej poruszą twojego tatę. „Serce ojca jest arcydziełem natury". (Antoine François Prévost) *   *   * „Dobry ojciec ma w sobie coś z matki". (Lee Salk,...

dzień ojca 2021 kiedy
AdobeStock
Święta i uroczystości
Dzień Ojca 2023 – kiedy w Polsce i na świecie (daty, jak się obchodzi)
Dzień Ojca: co to za święto? Sprawdź kiedy wypada, by nie przegapić święta taty. I nie pomylić go np. z Dniem Teścia, który tak jak Dzień Matki wypada w maju. W Polsce dzień ojca to stała data, ale w niektórych państwach jest to ruchome święto.

Dzień Ojca nie jest tak popularny, jak Dzień Matki, dlatego wiele osób ma kłopot z podaniem dokładnej daty tego święta. A szkoda, bo przecież tata to bardzo ważna osoba w życiu dziecka.  Poniżej historia Dnia Ojca oraz daty, pod którymi świętują ojcowie na całym świecie. Opisujemy też tradycje związane z dniem taty. W Dniu Ojca koniecznie podziękujmy naszym ojcom za wszystko, co dla nas robią. Spis treści:  Kiedy Dzień Ojca w Polsce? Kiedy Dzień Ojca na świecie Dzień Ojca - jak się obchodzi? Historia Dnia Ojca Kiedy Dzień Ojca w Polsce? Dzień Ojca w Polsce jest obchodzony   co roku 23 czerwca (w 2023 roku święto to wypada w piątek). Dzień Ojca w Polsce w 2023 roku przypada dokładnie na dzień zakończenia roku szkolnego. Ciekawostką jest, że 23 czerwca wypada również Dzień Wędkarza (dla dzieci pasjonatów wędkarstwa może to być wskazówką, jak obchodzić Dzień Ojca). Ostatnio w wielu przedszkolach i szkołach uroczystości związane z Dniem Ojca organizuje się, łącząc to święto z Dniem Matki (26 maja). Warto jednak pamiętać, że data święta Dnia Ojca w kalendarzu przypada miesiąc i trzy dni później od święta mam. Z kolei w maju swoje święto mają również teściowie — Dzień Teścia wypada 20 maja . Dzień taty jest znany u nas od ponad 50 lat – pierwszy polski Dzień Ojca świętowany był w Polsce w 1965 roku.  Kiedy Dzień Ojca na świecie? Tego samego dnia co w Polsce ojcowie świętują jeszcze tylko w jednym kraju na świecie – w Nikaragui. Dzień Ojca w innych krajach na świecie wypada w różnych terminach. W niektórych państwach jest świętem ruchomym, w innych obchodzi się go w marcu, czerwcu lub nawet w listopadzie. Kiedy świętuje się Dzień Ojca na świecie? We...

Życzenia na Dzień Ojca
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Życzenia na Dzień Ojca powinny wyrażać miłość i wdzięczność za trud, jaki tata włożył w nasze wychowanie. Przedstawiamy różne pomysły na życzenia z okazji Dnia Taty. Znajdziecie wśród nich krótkie wierszyki i śmieszne rymowanki, idealne do wysłania SMS-em, a także bardziej poważne propozycje. To życzenia piękne, mądre i wzruszające, które uszczęśliwią każdego tatę.

Poniżej wzruszające, śmieszne i poważne życzenia dla taty. Skorzystajcie z naszych gotowych życzeń albo zainspirujcie się nimi, pisząc własne. Takie pełne ciepłych uczuć wierszyki na Dzień Taty z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego ojca i sprawią, że poczuje się w tym dniu bardzo wyjątkowo.  Spis treści:  Życzenia na Dzień Ojca: poważne Śmieszne życzenia wierszem na Dzień Ojca Krótkie życzenia na Dzień Ojca Życzenia na Dzień Ojca: wzruszające Mądre życzenia na Dzień Ojca Życzenia na Dzień Ojca: poważne Przedstawiamy inspiracje do życzeń na Dzień Ojca – dla wszystkich, którym zależy, by do Święta Taty podejść na poważnie. Wśród nich znajdziesz propozycje, które mogą sprawdzić się jako życzenia od starszych oraz dorosłych dzieci. Kochany Tato! Dałeś mi mądrość i wiedzę, nauczyłeś iść pod wiatr, z Twą dobrocią i uśmiechem łatwiej kroczyć mi przez świat. *** Brakuje mi słów, aby podziękować za ojcowską odwagę, cierpliwość, dobroć, zrozumienie, a tak bardzo chcę wyrazić wdzięczność właśnie Tobie, Tato. Najbardziej kochającemu z Ojców... *** Na Dzień Taty chcę Ci złożyć serdeczne życzenia, abyś setnych lat mógł dożyć, nie wiedząc, co to zmartwienia. *** W Dniu Ojca życzę Ci Tato wiary i nadziei głębokiej, że warto mieć marzenia, plany i chęć ich spełnienia, a także siłę, aby zwalczać wszelki trud i niepowodzenia. To Ty mnie nauczyłeś, że warto się starać, mieć cel w życiu i się nie poddawać. Teraz ja Twoje słowa dalej przekazuje, a Tobie za Twą mądrość stokrotnie dziękuję. Śmieszne życzenia wierszem na Dzień Ojca Wśród tych zabawnych rymowanek z pewnością znajdziesz życzenia dla taty, które wywołają na jego twarzy uśmiech. Bez...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz