Prezent na Dzień Ojca DIY
Adobe Stock
Święta i uroczystości

Prezent na Dzień Ojca DIY: jak zrobić prezent dla taty

Prezent na Dzień Ojca DIY to dobry pomysł na upominek dla taty. Mamy dla was instrukcję wideo, jak własnoręcznie zrobić puchar i kubek dla taty, pojemnik na gwoździe oraz na długopisy. Z niewielką pomocą mamy taki własnoręczny prezent dla taty przygotuje nawet kilkuletnie dziecko!

Prezent na Dzień Ojca DIY wzrusza i jest piękną pamiątką. Dla małego dziecka rysowanie, wycinanie lub przyklejanie czegoś jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy. Dlatego, jeżeli zastanawiacie się nad prezentem na Dzień Ojca, namawiamy was do przygotowania upominku własnoręcznie. W naszych tutorialach wideo pokazujemy, jak zrobić własnoręczny prezent dla taty.

Prezent na Dzień Ojca DIY:

  1. Własnoręczny prezent dla taty: kubek z napisem
  2. Prezent na Dzień Ojca „zrób sam”: słoik na gwoździe
  3. Prezent na Dzień Ojca DIY: puchar dla taty
  4. Własnoręczny prezent na Dzień Ojca: pojemnik na długopisy
  5. Prezent na Dzień Ojca DIY: ozdobny motyl

Dzieci robią prezenty dla taty w klubie Tamika - film

Własnoręczny prezent dla taty: kubek z napisem

Fajnych kubków w domu nigdy nie za wiele! Z takiego własnoręcznie ozdobionego przez dziecko kubka tata na pewno będzie z przyjemnością pił herbatę lub kawę. Jego wykonanie jest bardzo proste i przy niewielkiej pomocy mamy może go zrobić nawet dwulatek. Zobacz nasz film z instruktażem krok po kroku, jak wykonać własnoręcznie kubek z napisem dla taty:

Sprawdź dokładną instrukcję, jak zrobić własnoręcznie kubek dla taty z napisem.

Prezent na Dzień Ojca „zrób sam”: słoik na gwoździe

Tacie z pewnością spodoba się praktyczny prezent, jakim jest pojemnik DIY na gwoździe lub śrubki. Wyciąganie ich nieraz potrafi przysporzyć problemów i chcąc wyciągnąć jeden mały gwoździk, trzeba zazwyczaj wysypać na podłogę całą zawartość pojemnika. My pokażemy, jak za pomocą prostego triku zwykły słoik zamienić w praktyczny pojemnik do przechowywania gwoździ i śrubek. To oryginalny i niedrogi prezent. Zobacz na filmiku wideo, jak łatwo krok po kroku zrobić go z dzieckiem.

Sprawdź dokładną instrukcję krok po kroku, jak zrobić słoik na gwoździe DIY.

Prezent na Dzień Ojca DIY: puchar dla taty

Taki puchar należy się każdemu tacie za trud i serce, które wkłada w wychowanie dziecka. Przygotowany przez nas puchar jest oryginalny i na pewno nie kupisz nigdzie takiego gotowego. Dodatkowo w dołączonej do niego laurce dla taty można napisać własną dedykację z życzeniami dla ukochanego tatusia.

Sprawdź szczegółową instrukcję, jak zrobić puchar z papieru.

Własnoręczny prezent na Dzień Ojca: pojemnik na długopisy

To bardzo praktyczny prezent, który tata z dumą postawi na biurku w domu lub pracy i zawsze będzie mu przypominał o jego maluchu. Możesz go zrobić ze zwykłej puszki i kilku kolorowych gazet. Oto instrukcja jak krok po kroku zrobić pojemnik na długopisy dla taty.

Sprawdź sposób wykonania pojemnika na długopisy dla taty krok po kroku.
 

Przygotowałyśmy dla was super propozycje prezentów DIY łatwych do własnoręcznego wykonania. Jeżeli jednak nie macie na ich przygotowanie czasu, oto kilka propozycji prezentów „last minute" na Dzień Ojca:

Prezent na Dzień Ojca DIY: ozdobny motyl

Taki motyl jest szalenie prosty do zrobienia. Bardzo ważne jest również to, że do jego wykonania nie są potrzebne specjalne przybory. Ozdoba w kształcie motyla jest jednak bardzo efektowna. Świetnie sprawdzi się np. jako dekoracja samochodu taty lub jego biurka. Z pewnością zawsze, gdy zerknie na motylka, przypomni sobie o swoim ukochanym dziecku, a to wywoła uśmiech na jego twarzy. 

Sprawdź szczegółową instrukcję wykonania motylka z paragonu i spinki.

Zobacz także:

cytaty o tacie
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Cytaty o tacie – 14 wzruszających, mądrych, wesołych i dowcipnych złotych myśli na Dzień Ojca [WIDEO]
Wybrane przez nas cytaty o tacie to mądre, wzruszające, a także zabawne złote myśli, wypowiedziane przez pisarzy, poetów i psychologa. Trafnie ujmują, na czym polega bycie tatą i jak ważną rolę ojciec spełnia w życiu dziecka. Oto najpiękniejsze naszym zdaniem cytaty o tacie, które można umieścić na laurce z okazji Dnia Ojca.

Przygotowałyśmy dla was 14 cytatów o tacie, idealnych na laurkę z okazji Dnia Ojca . Są wśród nich sentencje wypowiedziane przez pisarzy, poetę, ale także pochodzące z kanonu filmowego oraz takie, których autorstwo nie jest znane, ale są powszechnie obecne w naszym kręgu kulturowym. W każdym z nich z odnajdziecie ziarnko prawdy... Cytaty o tacie: rola taty w życiu dziecka złote myśli o tacie Rola taty w życiu dziecka Tata to bardzo ważna postać w życiu dziecka, chociaż nie zawsze tak było i przez wieki jego rola ograniczała się do bycia głową rodziny, dbającą o jej byt materialny i bezpieczeństwo. Sporo upłynęło czasu, aby rola taty w życiu dziecka stała się równorzędna z tą, jaką wypełnia mama. Współczesny tata to mężczyzna mocno zaangażowany w codzienne wychowywanie swojego dziecka, obecny przy nim i towarzyszący mu we wszystkich ważnych momentach życia. To kompan do zabaw, czuły opiekun oraz przyjaciel na dobre i złe dla swojego dziecka.  Zebrane przez nas sentencje o tacie opisują, kim jest ojciec w życiu dziecka. Trudno jednym zdaniem ująć wszystkie tego aspekty, ale na pewno odnajdziecie w tych zdaniach sporo prawdy. Cytaty o tacie - wzruszające, mądre, dowcipne „Mądry ojciec to taki, który zna własne dziecko". (William Szekspir „Kupiec wenecki") *  *  * „Ten się nazywa ojcem, kto wychował, a nie kto zrodził...".  (Talmud) *  *  * „Nie jest sztuką zostać ojcem, sztuką jest nim być".  (Wilhelm Busch, pisarz) *  *  * „Jeden ojciec znaczy więcej niż stu nauczycieli".  (George Herbert, poeta) *   *   * „Każdy może być ojcem, ale trzeba być wyjątkowym, żeby być tatą". (Anne Geddes, fotografka) *   *   * „Dobry ojciec ma w sobie coś z...

życzenia na Dzień Ojca od małego dziecka
Adobe Stock
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca od małego dziecka: proste rymowanki, śmieszne, wzruszające, poważne
Życzenia na Dzień Ojca od małego dziecka wcale nie są trudne do nauczenia. Oto łatwe życzenia w formie rymowanych wierszyków, których bez problemu nauczy się nawet maluch.

Jeżeli zastanawiacie się nad życzeniami na Dzień Ojca od małego dziecka, to mamy dla was kilka gotowych wzorów. Są krótkie, w formie rymowanych wierszyków, wesołe, ale także wzruszające. Nawet kilkulatek się ich nauczy. Można je także wpisać na laurce dla taty albo wysłać SMS-em. Życzenia na Dzień Ojca od małego dziecka: kiedy jest Dzień Ojca? wesołe życzenia na Dzień Ojca wzruszające życzenia na Dzień Taty poważne życzenia dla taty  Kiedy jest Dzień Ojca? Pamiętajcie, że w Polsce Dzień Ojca obchodzimy 23 czerwca. Nie zapomnijcie w tym szczególnym dniu podziękować tacie za jego miłość, obecność, pomoc i wychowanie. Złożenie życzeń to najprostszy sposób wyrażenia wdzięczności, który z pewnością wywoła uśmiech i wzruszenie na twarzy taty. A zwłaszcza wtedy, kiedy życzenia składa mu maluszek, który nieporadnie wypowiada słowa, a jest już na tyle duży, że potrafi nauczyć się krótkiego wierszyka na pamięć. To napawa dumą i dziecko, i tatę.  Jeśli ubranie emocji w słowa sprawia wam kłopot, skorzystajcie z naszych propozycji gotowych życzeń na Dzień Ojca od małego dziecka, ułożonych w formie krótkich wierszyków. Oto 16 prostych i pięknych rymowanek, które zastąpią zwyczajne „wszystkiego najlepszego!". Dzięki nim każdy tata poczuje się wyjątkowo! Wesołe życzenia na Dzień Ojca Jedni używają masek i wielu niezwykłych mocy,  a mój superbohater poprawia mi kocyk.  Jedni wiedzą, jak na giełdzie przejąć każdą korporację,  a mój superbohater umie zrobić mi kolację. Jedni gdzieś daleko polują na gnu,  a mój superbohater czyta o nich mi do snu. Jedni z superbohaterów wykładają na Sorbonie,  a mnie mój nauczy, czego chcę, a czego nie. ***   Chociaż czasem płaczę, nudzę,   Chociaż zupki nie chcę jeść,  Ty mnie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj