Prezent na Dzień Ojca DIY wzrusza i jest piękną pamiątką. Dla małego dziecka rysowanie, wycinanie lub przyklejanie czegoś jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy. Dlatego, jeżeli zastanawiacie się nad prezentem na Dzień Ojca, namawiamy was na prezent, który można zrobić samemu. Pokazujemy, jak własnoręcznie przygotować prezent na Dzień Taty. Wśród nich znajdziecie również pomysł na własnoręcznie wykonany, słodki prezent...

Reklama

Nie zapomnijcie też o życzeniach z okazji Dnia Taty, maluch może wyrecytować wierszyki dla taty podczas wręczania podarunku.

Co można zrobić samemu dla taty w prezencie na Dzień Ojca:

Własnoręczny prezent dla taty: kubek z napisem

Fajnych kubków w domu nigdy nie za wiele! Z takiego własnoręcznie ozdobionego przez dziecko kubka tata na pewno będzie z przyjemnością pił herbatę lub kawę. Jego wykonanie jest bardzo proste i przy niewielkiej pomocy mamy może go zrobić nawet dwulatek. Zobacz nasz film z instruktażem krok po kroku, jak wykonać własnoręcznie kubek z napisem dla taty:

Sprawdź dokładną instrukcję, jak zrobić własnoręcznie kubek dla taty z napisem.

Zobacz także

Prezent na Dzień Ojca „zrób sam”: słoik na gwoździe

Tacie, który lubi majsterkować z pewnością spodoba się praktyczny prezent, jakim jest pojemnik DIY na gwoździe lub śrubki. Wyciąganie ich nieraz potrafi przysporzyć problemów i chcąc wyciągnąć jeden mały gwoździk, trzeba zazwyczaj wysypać na podłogę całą zawartość pojemnika. My pokażemy, jak za pomocą prostego triku zwykły słoik zamienić w praktyczny pojemnik do przechowywania gwoździ i śrubek. To oryginalny i niedrogi prezent. Zobacz na filmiku wideo, jak łatwo krok po kroku zrobić go z dzieckiem.

Sprawdź dokładną instrukcję krok po kroku, jak zrobić słoik na gwoździe DIY.

Prezent na Dzień Ojca DIY: puchar dla taty

Taki puchar należy się każdemu tacie za trud i serce, które wkłada w wychowanie dziecka. Przygotowany przez nas puchar jest oryginalny i na pewno nie kupisz nigdzie takiego gotowego. Dodatkowo w dołączonej do niego laurce dla taty można napisać własną dedykację z życzeniami dla ukochanego tatusia.

Sprawdź szczegółową instrukcję, jak zrobić puchar z papieru.

Własnoręczny prezent na Dzień Ojca: pojemnik na długopisy

To bardzo praktyczny prezent, który tata z dumą postawi na biurku w domu lub pracy i zawsze będzie mu przypominał o jego maluchu. Możesz go zrobić ze zwykłej puszki i kilku kolorowych gazet. Oto instrukcja jak krok po kroku zrobić pojemnik na długopisy dla taty.

Sprawdź sposób wykonania pojemnika na długopisy dla taty krok po kroku.

Prezent na Dzień Ojca DIY: ozdobny motyl

Taki motyl jest bardzo efektowny, a jednocześnie – prosty do zrobienia. Ważne jest również to, że do jego wykonania nie są potrzebne specjalne przybory. Ozdoba w kształcie motyla świetnie sprawdzi się jako dekoracja ojcowskiego samochodu lub biurka. Gdy tata zerknie na motylka, z pewnością zawsze przypomni sobie o swoim ukochanym dziecku, a to wywoła uśmiech na jego twarzy.

Sprawdź szczegółową instrukcję wykonania motylka z paragonu i spinki.

Zrób sam prezent na Dzień Ojca: nietypowa zakładka

Zakładka do książki lub książkowego kalendarza nie musi być nudna. Oto jej ciekawsza wersja, którą dziecko może wykonać samodzielnie. W podanym przez nas przykładzie zakładka ma postać tygrysa, ale tak naprawdę, dziecko może zrobić według tego wzoru zrobić takiego zwierzaka, jakiego zechce!

prezent na dzień ojca DIY zakładka

Zakładkę składa się jak proste origami dla dzieci. Poradzi sobie z tym niemal każdy maluch, nie mówiąc już o starszym dziecku. Poniżej instrukcja, jak złożyć taką zakładkę.

prezent na dzień ojca DIY zakładka origami

Zakładka do książki z tygryskiem, fot.: vittaliya/Adobe Stock

Po wykonaniu kroku 6. najlepiej jest skleić złożone rogi, aby powstała trwała kieszonka, w którą obdarowany tata będzie mógł wsuwać narożnik kartki z książki lub notatnika. Prawda, że to proste?

Świetnym pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent dla taty na Dzień Ojca może być przygotowanie jego ulubionej potrawy na obiad lub upieczenie ciasta. Tego typu niespodzianka najlepiej sprawdzi się w przypadku tatusiów-smakoszy. Co powiesz na to, by wykorzystać pełnię sezonu na truskawki i wyczarować fantastyczne ciasto na dzień taty? Dzięki instrukcji video, waszym najlepszym chęciom — z pewnością wyjdzie pyszne. A co jeśli tata od owoców woli czekoladę? Wtedy możecie zrobić dla niego coś, co może okazać się najlepszym prezentem na Dzień Ojca: ciasto czekoladowe z orzechami. Jest bardzo łatwe i... palce lizać!

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama