W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Nasz seks powszedni", w którym seksuolog wyjaśnia najczęstsze problemy, z jakim borykają się kobiety po urodzeniu dziecka, poruszyłyśmy problem piersi karmiącej mamy. Zapytałyśmy, czy słusznie partnerzy rezygnują z ich pieszczot w tym czasie?

Reklama

Jeżeli boli, pieśćmy inne części ciała

Piersi kobiet karmiących są bardziej tkliwe, bywają bolesne, nadwrażliwe, a szczególnie długie karmienie może spowodować uszkodzenie ich brodawek. "Piersi mogą powodować dyskomfort, czy ból podczas pieszczot i w tej sytuacji partnerzy powinni skoncentrować się na pieszczotach innych części ciała" – radzi seksuolog.

Ale – jak zaznacza - u wielu kobiet nie występuje ból uniemożliwiający dotykanie piersi. W tej sytuacji warto jedynie pamiętać, aby przed intymnym zbliżeniem, piersi były po karmieniu lub po odciągnięciu pokarmu. Tak, aby nie były obrzmiałe, a mleko nie wypływało.

Duże są atrakcyjne

"Dla wielu partnerów właśnie duże, nabrzmiałe, twarde piersi mogą być atrakcją seksualną" – mówi dr Jędrzejewska. Warto ich urodę podkreślić zmysłową bielizną, a niekoniecznie nosić wyłącznie stanik dla karmiących matek.

Seksuolog podkreśla, aby dbać o piersi i pamiętać o przestrzeganiu ich higieny. Tak więc natłuszczać brodawki i opatrywać ranki lub uszkodzenia powstałe podczas karmienia. "Tak, aby piersi nie stały się przyczyną bólu i cierpienia, ale mogły być również atrakcją seksualną i erotyczną dla młodych rodziców" - powiedziała.

Zobacz także

Nie rezerwujmy piersi wyłącznie dla swoich maleństw. "Pamiętajmy, że jest to atrybut kobiecości i nawet jeśli podczas zbliżenia i pieszczot dojdzie do wypłynięcia mleka, bawmy się tym i korzystajmy z tego" – radzi dr Jędrzejewska.

Dr Sylwia Jędrzejewska jest seksuologiem klinicznym, prowadzi praktykę w Klinice Gameta w Warszawie.

Czy podczas karmienia dziecka zrezygnowałyście z pieszczot piersi, czy może wręcz na odwrót – fakt, że były w tym czasie większe miał dla was dodatkowy walor seksualny? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach!

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama