Przebieg ciąży

Jak spłodzić dziewczynkę? 5 metod zwiększających szansę na córkę [WIDEO]

Spłodzenie dziewczynki lub chłopca to w dużej mierze loteria, ale jest kilka metod, które mogą sprzyjać poczęciu dziewczynki. Liczy się nie tylko moment współżycia, lecz także pozycja, w jakiej się kochacie, a nawet twoja dieta.

Zaplanowanie płci dziecka jest możliwe, choć żadna metoda nie gwarantuje, że spłodzimy dziewczynkę. Znamy jednak kilka sposobów, które mogą zwiększyć szansę na poczęcie córki. Znaczenie może mieć np. to, kiedy się kochacie, ale nie tylko!

Jak spłodzić dziewczynkę? 

Oto pięć „metod na dziewczynkę”. Jeżeli bardzo zależy wam, by mieć córkę, najlepiej zastosujcie je wszystkie.

1. Wyznacz odpowiedni czas na kochanie

Aby zwiększyć szansę na poczęcie dziewczynki, najlepiej kochać się 2-3 dni przed owulacją. Wtedy plemniki z chromosomem X (żeńskim) mają większe szanse na dotarcie do komórki jajowej jako pierwsze. Dzieje się tak, ponieważ są one silniejsze niż plemniki „męskie” i dłużej mogą przeżyć w organizmie kobiety. Do czasu owulacji plemniki z męskim chromosomem mogą nie wytrzymać, ponieważ ich żywotność jest krótsza. Plemniki z chromosomem X mogą poczekać na dotarcie komórki jajowej i ją zapłodnić. Z kolei współżycie dokładnie w dni płodne zwiększa szansę na chłopca, ponieważ męskie plemniki są szybsze.

2. Pilnuj swojej wagi

Urodzenie dziewczynki podobno wiąże się z mniejszym wysiłkiem niż urodzenie chłopca. Jest tak dlatego, że dziewczynki zazwyczaj są mniejszymi noworodkami, więc i wysiłek fizyczny jest mniejszy. Związana z tym jest teoria, jakoby kobiety szczupłe i drobne, ważące mniej niż 52 kg, częściej rodziły dziewczynki, bo i one same są drobniejsze.

3. Zaplanuj dietę

Dieta wspomaga płodność, ale może również wpłynąć na płeć dziecka. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około trzy miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by ich efekty były widoczne, gdy zaczniecie się starać o ciążę. Poczęciu córki sprzyja dieta uboga w sól, cukier i potas. Zamiast tego jedz produkty obfitujące w wapń i magnez. Minerały te znajdziesz w nabiale, czekoladzie, orzechach, rybach i cytrusach. 

Zobacz także: Jak spłodzić syna? 6 metod planowania płci dziecka

4. Przyjrzyj się zdrowiu partnera

Tryb życia przyszłego taty również ma znaczenie przy staraniach o dziecko. Plemniki z chromosomem męskim są delikatniejsze i szkodzi im więcej czynników. Jeśli więc twój partner ma do czynienia w pracy np. z toksynami, wysoką temperaturą lub pali papierosy, wasze szanse na dziewczynkę rosną, a na poczęcie chłopca bardzo maleją. Plemniki żeńskie są mniej odporne na czynniki zewnętrzne, więc niesprzyjające warunki nie grożą im aż tak bardzo. 

5. Wybierzcie odpowiednią pozycję 

Najlepsze pozycje seksualne, by począć dziewczynkę, są takie, w których plemniki mają do pokonania dłuższą drogę, np. w pozycji klasycznej lub wariantach pozycji stojącej. To również wynika z faktu, że żeńskie plemniki są odporniejsze i mają dłuższą żywotność, a długa trasa może zaszkodzić plemnikom z męskim chromosomem.

Zobacz także:

jak rozpoznać płeć dziecka
Adobe Stock
Przebieg ciąży
Jak rozpoznać płeć dziecka? Z tych domowych sposobów korzystały nasze babcie!
Jeśli nie możesz się doczekać, by poznać płeć dziecka, a na USG nic jeszcze nie widać, skorzystaj z kilku sprawdzonych porad. Oczywiście wynik potraktuj z przymrużeniem oka!
Fotolia.pl
Starania o dziecko
Chcesz mieć córkę? Tylko nie szczytuj!
Istnieje opinia, która mówi, że większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki jest wówczas, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Czy wiesz dlaczego?

Czy wiesz, że istnieje teoria, która mówi, że jeśli kobieta ma orgazm podczas stosunku i zajdzie w ciążę to ma większe szanse na urodzenie chłopca? O co chodzi w tej teorii? Jak zaplanować płeć dziecka ? W dzisiejszych czasach przyszli rodzice nie tylko chcą wybrać najlepszy czas na narodziny dziecka (gdy dostaną upragniony awans, kupią większe mieszkanie), lecz także chcą móc wybrać płeć swojego potomka, a przynajmniej mieć jakiś wpływ na odwieczną zasadę 50 proc. na 50 proc. Stąd sprawdzają wszelkie sposoby na to, by zaplanować płeć dziecka . Jedną z nich jest obecność bądź brak kobiecego orgazmu .  Jest orgazm? Będzie chłopiec! Według tej teorii współżycie, które ma na celu poczęcie dziewczynki, powinno zakończyć się brakiem orgazmu kobiety . Skąd taka teoria? Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim . W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki . Warto wiedzieć, że okolice położone bliżej wejścia do pochwy są bardziej kwaśne niż te miejsca w pobliżu szyjki macicy. Jeśli rodzice zastanawiają się, jak począć dziewczynkę, powinni pamiętać, że penetracja nie powinna być zbyt głęboka, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla plemników żeńskich. Zgodnie z prezentowaną teorią, jeśli w czasie stosunku, podczas którego doszło do zapłodnienia , kobieta ma orgazm, to zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia syna .  

dieta na płec dziecka
Fotolia.pl
Starania o dziecko
Dieta przyszłej mamy wpływa na płeć dziecka?
To, jak odżywia się kobieta przed zajściem w ciążę może mieć wpływ na płeć dziecka. Niektórzy naukowcy twierdzą, że spożywaniem określonych produktów możesz w znacznej mierze wpłynąć na to, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę.

Wielu z nas obśmiewało babcine porady dotyczące tego, co jeść żeby urodzić chłopca a co, żeby spłodzić  upragnioną córeczkę .  A wiele mam  jest przekonanych, że urodziło córeczkę, bo spożywały łagodne i słodkie potrawy, oraz jadły dużo nabiału. A te preferujące ostre i kwaśne dania wydawały na świat chłopca. Badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat pokazują, że to, co je przyszła mama, nie jest bez znaczenia dla płci potomka. Naukowcy badają wpływ diety na płeć dziecka Wpływ diety na płeć dziecka stał się również przedmiotem wielu badań. Prof. Joseph Stolkowski i dr Jacques Lorrain w latach 80. przeprowadzili  badanie dotyczące zależności – dieta a płeć dziecka. W wynikach badań udowadniali tezę, że sposób odżywiania ma znaczny wpływ na płeć dziecka . Jednak musi to być dieta stosowana co najmniej 6 miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę . Wówczas to, co spożywa przyszła mama, może mieć wpływ na zmianę biochemicznej struktury komórek jajowych, które potem łatwiej będą przepuszczały plemniki z określonymi chromosomami X lub Y . Według badań Stolkowskiego i Lorraina można wyróżnić produkty spożywcze, których spożywanie zwiększa prawdopodobieństwo spłodzenia dziecka określonej płci. I tak… Dieta na chłopca Dieta na chłopca to przede wszystkim sód i potas . Przyszła matka, która planowanie płci dziecka obrała w kierunku chłopca, powinna jeść słone potrawy. A także warzywa, takie jak pomidory ( i  ich przetwory; sok pomidorowy), ziemniaki, oraz pietruszkę. Zalecane są także owoce cytrusowe, które zawierają bardzo dużo witaminy C. Wśród produktów wspomagających spłodzenie chłopca znajduje się również czerwone mięso i chleb. Inne produkty żywnościowe zawierające sód i potas to banany, pestki słonecznika, suszone figi i morele, awokado, figi,  jabłka i rodzynki....

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj