Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Przebieg ciąży

Jak spłodzić dziewczynkę? 5 metod zwiększających szansę na córkę [WIDEO]

Spłodzenie dziewczynki lub chłopca to w dużej mierze loteria, ale jest kilka metod, które mogą sprzyjać poczęciu dziewczynki. Liczy się nie tylko moment współżycia, lecz także pozycja, w jakiej się kochacie, a nawet twoja dieta.

Zaplanowanie płci dziecka jest możliwe, choć żadna metoda nie gwarantuje, że spłodzimy dziewczynkę. Znamy jednak kilka sposobów, które mogą zwiększyć szansę na poczęcie córki. Znaczenie może mieć np. to, kiedy się kochacie, ale nie tylko!

Jak spłodzić dziewczynkę? 

Oto pięć „metod na dziewczynkę”. Jeżeli bardzo zależy wam, by mieć córkę, najlepiej zastosujcie je wszystkie.

1. Wyznacz odpowiedni czas na kochanie

Aby zwiększyć szansę na poczęcie dziewczynki, najlepiej kochać się 2-3 dni przed owulacją. Wtedy plemniki z chromosomem X (żeńskim) mają większe szanse na dotarcie do komórki jajowej jako pierwsze. Dzieje się tak, ponieważ są one silniejsze niż plemniki „męskie” i dłużej mogą przeżyć w organizmie kobiety. Do czasu owulacji plemniki z męskim chromosomem mogą nie wytrzymać, ponieważ ich żywotność jest krótsza. Plemniki z chromosomem X mogą poczekać na dotarcie komórki jajowej i ją zapłodnić. Z kolei współżycie dokładnie w dni płodne zwiększa szansę na chłopca, ponieważ męskie plemniki są szybsze.

2. Pilnuj swojej wagi

Urodzenie dziewczynki podobno wiąże się z mniejszym wysiłkiem niż urodzenie chłopca. Jest tak dlatego, że dziewczynki zazwyczaj są mniejszymi noworodkami, więc i wysiłek fizyczny jest mniejszy. Związana z tym jest teoria, jakoby kobiety szczupłe i drobne, ważące mniej niż 52 kg, częściej rodziły dziewczynki, bo i one same są drobniejsze.

3. Zaplanuj dietę

Dieta wspomaga płodność, ale może również wpłynąć na płeć dziecka. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około trzy miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by ich efekty były widoczne, gdy zaczniecie się starać o ciążę. Poczęciu córki sprzyja dieta uboga w sól, cukier i potas. Zamiast tego jedz produkty obfitujące w wapń i magnez. Minerały te znajdziesz w nabiale, czekoladzie, orzechach, rybach i cytrusach. 

Zobacz także: Jak spłodzić syna? 6 metod planowania płci dziecka

4. Przyjrzyj się zdrowiu partnera

Tryb życia przyszłego taty również ma znaczenie przy staraniach o dziecko. Plemniki z chromosomem męskim są delikatniejsze i szkodzi im więcej czynników. Jeśli więc twój partner ma do czynienia w pracy np. z toksynami, wysoką temperaturą lub pali papierosy, wasze szanse na dziewczynkę rosną, a na poczęcie chłopca bardzo maleją. Plemniki żeńskie są mniej odporne na czynniki zewnętrzne, więc niesprzyjające warunki nie grożą im aż tak bardzo. 

5. Wybierzcie odpowiednią pozycję 

Najlepsze pozycje seksualne, by począć dziewczynkę, są takie, w których plemniki mają do pokonania dłuższą drogę, np. w pozycji klasycznej lub wariantach pozycji stojącej. To również wynika z faktu, że żeńskie plemniki są odporniejsze i mają dłuższą żywotność, a długa trasa może zaszkodzić plemnikom z męskim chromosomem.

Zobacz także:

jak rozpoznać płeć dziecka
Adobe Stock
Przebieg ciąży
Jak rozpoznać płeć dziecka? Z tych domowych sposobów korzystały nasze babcie!
Jeśli nie możesz się doczekać, by poznać płeć dziecka, a na USG nic jeszcze nie widać, skorzystaj z kilku sprawdzonych porad. Oczywiście wynik potraktuj z przymrużeniem oka!
Fotolia.pl
Starania o dziecko
Chcesz mieć córkę? Tylko nie szczytuj!
Istnieje opinia, która mówi, że większe prawdopodobieństwo na poczęcie córki jest wówczas, gdy stosunek seksualny nie kończy się kobiecym orgazmem. Czy wiesz dlaczego?

Czy wiesz, że istnieje teoria, która mówi, że jeśli kobieta ma orgazm podczas stosunku i zajdzie w ciążę to ma większe szanse na urodzenie chłopca? O co chodzi w tej teorii? Jak zaplanować płeć dziecka ? W dzisiejszych czasach przyszli rodzice nie tylko chcą wybrać najlepszy czas na narodziny dziecka (gdy dostaną upragniony awans, kupią większe mieszkanie), lecz także chcą móc wybrać płeć swojego potomka, a przynajmniej mieć jakiś wpływ na odwieczną zasadę 50 proc. na 50 proc. Stąd sprawdzają wszelkie sposoby na to, by zaplanować płeć dziecka . Jedną z nich jest obecność bądź brak kobiecego orgazmu .  Jest orgazm? Będzie chłopiec! Według tej teorii współżycie, które ma na celu poczęcie dziewczynki, powinno zakończyć się brakiem orgazmu kobiety . Skąd taka teoria? Środowisko pochwy jest kwaśne, orgazm zmienia je na zasadowe, które bardziej sprzyja plemnikom męskim . W środowisku kwaśnym mogą przeżyć jedynie plemniki żeńskie i zapewnienie takiego środowiska w pochwie po stosunku zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki . Warto wiedzieć, że okolice położone bliżej wejścia do pochwy są bardziej kwaśne niż te miejsca w pobliżu szyjki macicy. Jeśli rodzice zastanawiają się, jak począć dziewczynkę, powinni pamiętać, że penetracja nie powinna być zbyt głęboka, aby stworzyć bardziej sprzyjające warunki dla plemników żeńskich. Zgodnie z prezentowaną teorią, jeśli w czasie stosunku, podczas którego doszło do zapłodnienia , kobieta ma orgazm, to zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia syna .  

dieta na płec dziecka
Fotolia.pl
Starania o dziecko
Dieta przyszłej mamy wpływa na płeć dziecka?
To, jak odżywia się kobieta przed zajściem w ciążę może mieć wpływ na płeć dziecka. Niektórzy naukowcy twierdzą, że spożywaniem określonych produktów możesz w znacznej mierze wpłynąć na to, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę.

Wielu z nas obśmiewało babcine porady dotyczące tego, co jeść żeby urodzić chłopca a co, żeby spłodzić  upragnioną córeczkę .  A wiele mam  jest przekonanych, że urodziło córeczkę, bo spożywały łagodne i słodkie potrawy, oraz jadły dużo nabiału. A te preferujące ostre i kwaśne dania wydawały na świat chłopca. Badania prowadzone na przestrzeni ostatnich lat pokazują, że to, co je przyszła mama, nie jest bez znaczenia dla płci potomka. Naukowcy badają wpływ diety na płeć dziecka Wpływ diety na płeć dziecka stał się również przedmiotem wielu badań. Prof. Joseph Stolkowski i dr Jacques Lorrain w latach 80. przeprowadzili  badanie dotyczące zależności – dieta a płeć dziecka. W wynikach badań udowadniali tezę, że sposób odżywiania ma znaczny wpływ na płeć dziecka . Jednak musi to być dieta stosowana co najmniej 6 miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę . Wówczas to, co spożywa przyszła mama, może mieć wpływ na zmianę biochemicznej struktury komórek jajowych, które potem łatwiej będą przepuszczały plemniki z określonymi chromosomami X lub Y . Według badań Stolkowskiego i Lorraina można wyróżnić produkty spożywcze, których spożywanie zwiększa prawdopodobieństwo spłodzenia dziecka określonej płci. I tak… Dieta na chłopca Dieta na chłopca to przede wszystkim sód i potas . Przyszła matka, która planowanie płci dziecka obrała w kierunku chłopca, powinna jeść słone potrawy. A także warzywa, takie jak pomidory ( i  ich przetwory; sok pomidorowy), ziemniaki, oraz pietruszkę. Zalecane są także owoce cytrusowe, które zawierają bardzo dużo witaminy C. Wśród produktów wspomagających spłodzenie chłopca znajduje się również czerwone mięso i chleb. Inne produkty żywnościowe zawierające sód i potas to banany, pestki słonecznika, suszone figi i morele, awokado, figi,  jabłka i rodzynki....

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz