Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki

Strona zawiera treści tylko dla osób dorosłych

seks w czasie karmienia piersią
AdobeStock/LIGHTFIELD STUDIOS
Aktualności

Uprawiała seks i jednocześnie karmiła piersią. Internauci nie kryją oburzenia!

Mama 3-miesięcznego chłopca wywołała swoim wyznaniem prawdziwą burzę! Czy można karmić piersią i uprawiać seks jednocześnie? Zdania są podzielone!

Tasha Maile z San Diego w USA, mama 3 chłopców, zdobyła popularność dzięki kontrowersyjnemu filmowi, który zamieściła w serwisie YouTube w 2015 roku. W 5-minutowym filmie vlogerka wyznaje, że zdarza jej się karmić syna piersią i jednocześnie uprawiać seks z mężem. Te słowa oburzyły internautów!

Seks a karmienie piersią

Pod koniec maja, po prawie 2 latach, Tasha opublikowała kolejny film dotyczący karmienia piersią podczas seksu. Mama z San Diego nie zmieniła swojego stanowiska – po raz kolejny tłumaczy, że ludzie są istotami seksualnymi i potrzebują fizycznej bliskości z drugim człowiekiem. Tasha wspomina wyznanie sprzed 2 lat o karmieniu 3-miesięcznego synka piersią podczas seksu. Wyjaśnia, że malec spędzał z nią 24 godziny na dobę i nie pozwalał położyć się do łóżeczka. Tasha podkreśla, że chłopiec nie był w żaden sposób zaangażowany w to, co działo się pomiędzy nią a jej mężem. "To nie miało żadnego związku z moim dzieckiem" – mówi vlogerka.

 

"Poczekaj kilka minut!"

Oba filmy opublikowane przez Tashę wywołały falę oburzenia i niedowierzania internautów. Większość komentujących filmy nie rozumie, jak można karmić piersią i jednocześnie uprawiać seks, nawet z własnym mężem. Przy filmie z 2015 roku pojawił się komentarz: "Karmienie piersią jest wspaniałe. Seks również jest wspaniały. Jednak uprawianie seksu podczas karmienia piersią jest dziwaczne! Nie obchodzi mnie, co mówią inni. Jak możesz odczuwać pożądanie, kiedy twoje dziecko je...?! Zgadzam się, seks jest ważny i naturalny, ale proszę cię, nie kiedy karmisz dziecko! Poczekaj kilka minut!" – trudno się z nim nie zgodzić.

Czy seks podczas karmienia jest na miejscu?

Seks jest intymnym doświadczeniem (na ogół) dwóch osób, podobnie jak karmienie piersią. Karmienie piersią wytwarza więź pomiędzy matką a dzieckiem. Dla wielu kobiet to niezwykle intymne przeżycie, które cenią i celebrują, często mimo zmęczenia. Uprawianie seksu w tym samym czasie jest  dla nich co najmniej nie na miejscu. W końcu zarówno dziecko, jak i partner, zasługują na to, by poświęcić im całą uwagę i skupić się wyłącznie na nich. Łączenie tych dwóch czynności może oburzać i wywoływać sprzeciw. Z drugiej strony są jednak kobiety, dla których obie te czynności są tak naturalne, że w ich połączeniu nie widzą nic dziwnego czy bulwersującego.

Co wy o tym myślicie? Czy karmienie piersią podczas seksu jest dla was czymś naturalnym, czy wręcz przeciwnie? 

Zobacz także: Seks po porodzie: karmię piersią, więc nie zajdę w ciążę!

Źródło: YouTube

My, kobiety mamy z tym problem, ale mężczyźni to lubią - przekonuje seksuolog [WIDEO]

karmienie-piersia-publicznie
Fotolia
Aktualności
W kościele nie wypada karmić piersią? Zobacz to!
Uważasz, że karmienie piersią jest obrzydliwe, a kobiety, które karmią swoje dzieci piersią publicznie i robią to nawet w kościele są dewiantkami? Musisz to zobaczyć!
Kobieta, która jest zmęczona opieką nad dzieckiem
Adobe Stock, Elnur
Newsy
„Prawie zdradziłem żonę, ale to jej wina. Po porodzie przestała o siebie dbać, ciągle spała i straciła na mnie ochotę”
„To, że miała dziecko nie oznaczało, że przestała mieć męża! A odkąd została matką, nie poświęcała mi ani sekundy! Kiedy chciałem się pożalić na robotę, zasypiała, kiedy próbowałem się do niej zbliżyć, odsuwała się. Za to dla Franka miała multum czułości i cierpliwości!”.

Ciąża Agnieszki była najlepszą wiadomością w moim życiu. Nie mogłem się doczekać, kiedy zobaczę swoje dziecko! Od kiedy wiedziałem, że to będzie syn, nic tylko planowałem, jakim będę dla niego ojcem. Oczywiście zamierzałem być tatą idealnym!   – Mój ojciec był praktycznie nieobecny w życiu moim i sióstr – powiedziałem do żony. – Nie popełnię jego błędów. Jak tylko mały zacznie chodzić, będę go uczył kopać piłkę i… tańczyć salsę – puściłem oko do Agniechy, bo przecież poznaliśmy się na imprezie latino. – A jak zacznie mówić, będę z nim rozmawiał po angielsku, żeby się osłuchał z językiem, zapiszę go na lekcje gry na gitarze, żeby był popularny w towarzystwie i…   – Zwolnij! – roześmiała się moja żona. – Wszystko po kolei! Przecież to na razie będzie noworodek, będziesz go mógł co najwyżej ponosić po karmieniu, żeby mu się odbiło. Trzy miesiące później wziąłem Franka w ramiona To był moment, w którym poczułem się jak król świata! Mój syn, mój dziedzic, moja krew – powtarzałem sobie, patrząc na tego maleńkiego człowieczka. Kiedy Agnieszka wróciła ze szpitala do domu, wyobrażałem sobie, że od teraz wszystko będzie jeszcze lepiej, niż kiedy byliśmy tylko we dwójkę. W moich marzeniach byliśmy idealną rodziną – my z żoną zakochani jeszcze bardziej niż na początku znajomości, oboje uwielbiający naszego syna, on rosnący w atmosferze miłości, ciepła i bezpieczeństwa.   Agnieszka jednak dość szybko sprowadziła mnie na ziemię.   – Posuń się bliżej do ściany – poleciła mi w łóżku. – Ja śpię od zewnątrz, mały w łóżeczku, ale w nocy muszę mieć miejsce, żeby go kłaść i karmić.   Już pierwsza wspólna noc okazała się koszmarem. Franek budził się na karmienie co dwie...

pierwsza miesiączka po porodzie
Iryna/Adobe Stock
Zdrowie
Pierwsza miesiączka po porodzie – kiedy się pojawia, jak wygląda, co z płodnością?
Niedawno urodziłaś i zastanawiasz się, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki po porodzie? To zależy przede wszystkim od tego, czy karmisz piersią. Sprawdź, kiedy powinna wystąpić i czy jest coś, co powinno cię zaniepokoić.

Najczęściej pierwsza miesiączka po porodzie występuje po zakończeniu połogu. Jednak prawidłowy czas jej wystąpienia mieści się w szerokim przedziale czasowym i jest sprawą indywidualną. Jeżeli pierwsza miesiączka po porodzie wystąpi wcześniej niż 6 tygodni od porodu, należy skonsultować się z lekarzem, gdyż może być to krwawienie niezwiązane z okresem. Spis treści: Kiedy pierwsza miesiączka po porodzie Jak wygląda pierwsza miesiączka po porodzie i ile trwa Pierwsza miesiączka po porodzie a karmienie piersią Pierwsza miesiączka po porodzie a płodność Kiedy pierwsza miesiączka po porodzie? Termin wystąpienia pierwszej miesiączki po urodzeniu dziecka zależy głównie od tego, czy kobieta karmi piersią. W przypadku kobiet, które się na to nie zdecydowały, pierwsza miesiączka pojawia się zwykle 6-8 tygodni po porodzie , czyli po zakończeniu  połogu . U kobiet karmiących piersią podwyższony jest poziom prolaktyny, który hamuje aktywność jajników i ogranicza ilość produkowanych przez nie estrogenów. W takich warunkach śluzówka macicy nie wzrasta, a więc nie dochodzi do jej złuszczenia i nie występuje okres. Dlatego u kobiet karmiących pierwszy okres po porodzie pojawia się najczęściej w przedziale  od kilku tygodni po zakończeniu połogu do zakończenia karmienia piersią . Na czas wystąpienia pierwszej miesiączki po porodzie nie ma wpływu rodzaj porodu – czy był naturalny czy odbył się przez cesarskie cięcie. Najwięcej zależy właśnie od tego, czy kobieta karmi piersią czy nie. Konsultacji z ginekologiem wymagają następujące zjawiska dotyczące krwawienia po porodzie: krwawienie, które występuje w połogu miesiączka nie pojawia się w ciągu 8 tygodni od porodu u kobiety, która nie karmi piersią miesiączka nie występuje w ciągu 8 tygodni od zakończenia...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz