Higiena przedszkolaka

„Samodzielne wycieranie pupy: w jakim wieku dziecko powinno to umieć?” [LIST DO REDAKCJI]
higiena
higiena przedszkolaka

„Samodzielne wycieranie pupy: w jakim wieku dziecko powinno to umieć? Koleżanka pomaga nastolatkowi...” [LIST DO REDAKCJI]

Mam nietypowe pytanie. Do jakiego wieku pomagałyście swoim dzieciom w higienie po wizycie w toalecie? Mam 5-letnią córkę i mąż nie zgadza się, bym sprawdzała, czy dobrze wytarła sobie pupę. Nie mówiąc o tym, bym ja wyręczała... Rozmawiałam o tym z dwiema koleżankami i… jedna z nich wciąż podciera swojego syna, choć jest już nastolatkiem!
redakcja mamotoja.pl
dzieci cieszą się na deszcz
mycie rąk
odporność u dziecka
choroby przedszkolne

Co robić, żeby przedszkolak tyle nie chorował? Znasz te niezawodne sposoby?

Czy twój przedszkolak od razu po rozpoczęciu zajęć przedszkolnych rozchorował się i musiał zostać w domu? Czy można tego uniknąć? Czego trzeba uczyć przedszkolaki, a i często o tym przypomnieć wychowawcom przedszkolnym, by ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób?
Weronika Zagojska
Co nauczyciele przedszkola mówią rodzicom?
przedszkole
przedszkolanka
chory przedszkolak

„Miejsce chorego dziecka jest w domu a nie w przedszkolu” – mówią przedszkolanki

Trzymaj chore dziecko w domu i 5 innych rzeczy, które nauczyciele przedszkola chcieliby powiedzieć rodzicom przedszkolaków, gdyby mieli taką okazję. Czy to prawda, że przedszkolanki nie lubią dzieci?
Karolina Stępniewska
mycie owoców i warzyw
mycie rąk
pasożyty
pasożyty u dziecka

Mycie owoców to za mało. Groźne pasożyty zginą tylko dzięki...

Chociaż zaleca się płukanie owoców i warzyw przed jedzeniem, zwykłe mycie nie sprawia, że stają się bezpieczne dla zdrowia dziecka. Wiele pasożytów wciąż na nich jest! Sprawdź, jak myć owoce i warzywa, żeby pozbyć się groźnych pasożytów.
Katarzyna Imiołek
Dziewczynka myje ręce w prawidłowy sposób
mycie rąk
higiena przedszkolaka

Krótki poradnik mycia rąk + ściąga do wydrukowania

O tym, że mycie rąk jest ważne, wie każdy rodzic. Mimo to, często nauka zasad higieny nie jest łatwa... Mamy dla was krótki poradnik!
Hanna Szczesiak
światowy dzień mycia rąk
pielęgnacja dziecka
higiena przedszkolaka

O Jasiu, co nie lubił mydła

Taką bajeczkę mogłabyś ułożyć o swoim maluchu? Nic dziwnego, mnóstwo kilkulatków czystość ma w nosie. W końcu szczęśliwe dziecko to zwykle... dziecko brudne.
Redakcja Babyonline.pl