Kasza

kasza gryczana dla niemowlaka
kasza
dieta niemowlaka

Kasza gryczana dla dziecka – kiedy podawać i co z niej przyrządzić? [PRZEPISY]

Kasza gryczana dla małego dziecka to świetny pomysł. Mogą jeść ją nawet niemowlęta. To bogaty w witaminy i inne składniki odżywcze rodzaj kaszy. Jakie korzyści niesie jej jedzenie? Jak podawać ją małemu dziecku i od kiedy zacząć to robić?
Małgorzata Wódz
kasza jaglana dla niemowlaka
kasza
przepisy dla dzieci
dieta niemowlaka

Kasza jaglana dla niemowlaka – przepisy, właściwości, od kiedy podawać?

Moda na kaszę jaglaną trwa. I nie bez powodu, bo to jedna z najbardziej wartościowych kasz. Sprawdź, dlaczego warto podawać ją już niemowlakowi.
Małgorzata Wódz
Kleik ryżowy
kasza
zatrucie pokarmowe
dieta na odporność

Kleik ryżowy dla niemowlaka – czy to dobry pomysł? Co ze szkodliwym arsenem?

Kleik ryżowy to klasyczna, najbardziej popularna wersja kleiku. Dawniej uznawany był za idealne pierwsze danie dla niemowlaka i dobrą potrawę na zatrucia pokarmowe i biegunkę. W ostatnim czasie sporo się zmieniło, jeśli chodzi o podawanie kleiku najmłodszym dzieciom. Sprawdź, kiedy podawać go dziecku, jakie ma właściwości i jak go ugotować.
Małgorzata Wódz
Jak ugotować kaszę jaglaną?
kasza
rozszerzanie diety niemowlaka

Jak ugotować kaszę jaglaną, żeby była smaczna i zdrowa?

Gotowanie kaszy jaglanej nie jest trudne. Ale – jak wiedzą wszystkie osoby, które mają do czynienia z gotowaniem – każdą potrawę można ugotować lepiej lub gorzej. Oto przepis, dzięki któremu wychodzi idealna jaglanka.
Małgorzata Wódz
kasze dla mamy karmiącej
karmienie piersią
kasza
mleko matki

Która kasza jest najlepsza dla karmiącej mamy?

Ich wielkim amatorem był już... Kazimierz Wielki – gdy nie znano ziemniaków właśnie kasze królowały na polskich stołach. Choć pewnie wcale nie chcesz wracać do średniowiecza, to akurat w kwestii kaszy warto. Bo jest zdrowa.
Aleksandra Sobieraj
panthermedia_3615157.jpg
pieczywo
kasza
karmienie dziecka

Pełnoziarniste jest zdrowe

Choć biały makaron, bułeczki i ryż kupić najłatwiej, to warto też jak najwcześniej zacząć przyzwyczajać dziecko do jedzenia produktów pełnoziarnistych, bo są zdrowsze. Już w drugim roku życia twoja pociecha może próbować niektórych z nich.
Aleksandra Sobieraj
dziecko, niemowlę, karmienie niemowlaka, kaszka, łyżeczka
kasza
kuchnia dla malca

Postaw na kasze

Kaszki to pierwszy produkt zbożowy, który możesz wprowadzić do diety swojego malucha już w pierwszym półroczu. Czy wiesz, w jakiej kolejności to robić?
Aleksandra Sobieraj
kasza gryczana, kuchnia
kasza
kuchnia dla malca

Jaką kaszę dla dziecka?

Nawet najlepsze danie może zbrzydnąć, gdy będziesz podawać je często. Ale nie kasza. Ma tyle odmian, że codziennie możesz z niej przygotować coś innego, pysznego i zdrowego!
Joanna Karwat
Dieta na dobry nastrój
kasza
warzywa
ryba

Co jeść, żeby mieć dobry humor? 6 pomysłów na pyszne dania dla dziecka

Czy wiesz, że dzięki diecie dziecko może mieć lepszy nastrój i mnóstwo energii? I czuć się tak, jakby zawsze wstawało z łóżka prawą nogą? Jedzenie działa cuda. Oto jak zjeść dobry humor i moc energii, by móc nimi tryskać przez cały dzień.
Aleksandra Sobieraj
kasza, owoce
kasza
kuchnia dla malca
kaszka

Kipi kasza

Kipi groch, lepsza kasza niż ten groch – nie trzeba już chyba kończyć tej dykteryjki, bo i tak wiadomo, że od kaszy człowiek zdrów. Tylko co zrobić, by się nie znudziła?
Aleksandra Sobieraj
kasza, kuchnia
karmienie piersią
kasza
kuchnia dla malca

Lepsza kasza

Kasza jest zdrowsza niż wierszykowy groch, ma znacznie więcej witamin od zmieniaków a można z niej wyczarować i słodkie i słone przysmaki. Od dziś jemy kaszę!
Katarzyna Pinkosz
Chłopiec je makaron
pieczywo
kasza
zdrowe żywienie

6 zbożowych przebojów dla dziecka

Makaron, ryż, kasza, pieczywo są składnikiem niemal każdego posiłku. To dobrze, bo właśnie z produktów zbożowych twoje dziecko czerpie większość energii do poznawania i odkrywania świata. Oto te, które są najzdrowsze dla malucha
Aleksandra Sobieraj