Olej

Olej lniany w ciąży
olej

Olej lniany w ciąży: czy jest bezpieczny, jak go stosować?

Olej lniany w ciąży może wpłynąć korzystnie na rozwój płodu i zdrowie przyszłej mamy z uwagi na dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, zwłaszcza w oleju budwigowym. Należy jednak przyjmować go w dozwolonych ilościach – niektóre badania wskazują na szkodliwe działanie oleju lnianego.
Milena Oszczepalińska
Olej Rzepakowy 7
zdrowa żywność
olej

Zdrowie Twojego dziecka ukryte w naturze!

Od lat nasze babcie, prababcie wierzyły w właściwości zdrowotne roślin. Napary przygotowane ze świeżo suszonych ziół. Sproszkowane, aromatyczne, dodawane do potraw przyprawy. Nie tylko pyszne, ale również zdrowe. Rośliny kryją w sobie wiele wartości odżywczych, które korzystnie wpływają na zdrowie nasze oraz najmłodszych.
Współpraca reklamowa
Olej Rzepakowy 2
dieta
zdrowa żywność
olej

Ważny składnik w diecie dzieci – olej rzepakowy!

Większości z nas rzepak kojarzy się z pięknie ukwieconymi na żółto polami. Wykorzystywany w kuchni do smażenia, gotowania, pieczenia nie do końca jest doceniany za swoje wartości odżywcze. Olej rzepakowy – tłoczony z podwójnie ulepszonych odmian to dar dla naszego zdrowia oraz prawidłowego rozwoju najmłodszych!
Współpraca reklamowa
olej z oregano, oregano
olej

Olej z oregano: czy szkodzi dzieciom, na co pomaga, jak wybrać [DAWKOWANIE]

Olejek z oregano może pomóc w leczeniu infekcji, grzybicy oraz przeziębienia. Trzeba go jednak stosować z umiarem. Czy olej z oregano nadaje się dla dzieci?
Magdalena Drab
Olej kokosowy
tłuszcze roślinne
olej
zdrowe żywienie

Czy olej kokosowy jest dobry dla dziecka?

Ostatnio dużo się mówi o oleju kokosowym. Ale czy naprawdę jest tak wartościowy? Od kiedy dziecko może zacząć go jeść? Wyjaśnia dietetyk z SGGW dr inż. Anna Harton.
Aleksandra Sobieraj
Oliwa dla karmiącej mamy
karmienie piersią
olej
superfood

Dlaczego oliwa i oleje to dobre tłuszcze dla karmiącej mamy?

Dieta bez tłuszczu wcale nie jest zdrowa - to na pewno wiesz. Cała sprawa polega na tym, by wybierać dobre tłuszcze. Czyli właśnie… oliwę lub olej roślinny.
Aleksandra Sobieraj
niezdrowe tłuszcze
laktacja
olej
dieta mamy karmiącej

Dlaczego karmiąca mama nie może jeść niezdrowych tłuszczów?

W diecie, a zwłaszcza w diecie karmiącej mamy, tłuszcze są niezbędne. To ważne źródło energii, potrzebuje ich także m.in. mózg dziecka, który w 60 proc. składa się właśnie z tłuszczów. Ważne jednak, by były to zdrowe tłuszcze.
Aleksandra Sobieraj
Dziewczynka je kanapkę
tłuszcze roślinne
dieta dziecka
olej

Masło, margaryna czy oliwa? 7 ważnych faktów o tłuszczach dla dziecka

To nieprawda, że uboga w tłuszcze dieta jest zdrowa. Masło, oliwa i oleje roślinne są bardzo potrzebne w diecie dziecka. Ważne, by były to tłuszcze dobrej jakości i w odpowiednich do wieku dziecka ilościach. Sprawdź, o czym warto wiedzieć.
Aleksandra Sobieraj
Dziecko z bułką
tłuszcze roślinne
olej
zdrowe żywienie

11 pytań o tłuszcze w diecie dziecka

Dieta całej rodziny powinna zawierać odpowiednie ilości tłuszczu, zwłaszcza tego dobrego. Bo jest on niezbędny dla zdrowia i prawidłowego rozwoju dziecka. No tak... tylko który tłuszcz jest dobry?
Aleksandra Sobieraj
dziecko je kanapkę
tłuszcze roślinne
olej
kuchnia dla dziecka

Masło, olej czy margaryna - co podawać dziecku

Jeszcze niedawno dietetycy zalecali, żeby chleb dla dziecko smarować tylko masłem. Dziś mówi się, że jedne tłuszcze leczą, inne szkodzą. Ekspert radzi, które podawać dzieciom poniżej 3. roku życia.
Katarzyna Pinkosz