Otyłość a ciąża

jak nie przytyć w ciąży
waga w ciąży
otyłość a ciąża
nadwaga w ciąży

Jak nie przytyć w ciąży (za dużo)?

Jak nie przytyć w ciąży? To złe pytanie. Należy zapytać, jak nie przytyć w ciąży za dużo, bo masa ciała ciężarnej po prostu musi wzrosnąć, aby dziecko dobrze się rozwijało. Nie znaczy to, że niekontrolowany wzrost masy ciała (im więcej, tym lepiej) jest wskazany. Wprost przeciwnie – warto pilnować, aby w ciąży nie przytyć za dużo.
Aleksandra Sokalska
nadwaga w ciąży
waga w ciąży
otyłość a ciąża
nadwaga w ciąży

Mam nadwagę. Czy moja ciąża jest gorsza, a dziecko nie ma prawa do fachowej opieki? [LIST DO REDAKCJI]

Napisała do nas Beata. Przytaczamy jej list w całości, ponieważ porusza bardzo ważny temat. Jako redakcja nie możemy się pogodzić z tą sytuacją, jesteśmy wstrząśnięte! Apelujemy do lekarzy o empatię i szacunek!
Karolina Stępniewska
poród ułożenie stópkowe
otyłość a ciąża
duże dziecko
otyłość dzieci

Te badania powiedzą Ci, czy będziesz miała ciężki poród

Pierwszy etap ciąży jest najważniejszy. Zobacz dlaczego…
Agnieszka Mikołajczyk
nadwaga
otyłość
otyłość u dzieci

Maj w Babyonline: miesiąc wiedzy o otyłości u dzieci i otyłości w ciąży

To epidemia XXI wieku! Tak o otyłości mówią eksperci. I przypominają, że otyłość to – obok nowotworów, cukrzycy czy alergii – jedna z chorób cywilizacyjnych. Przestrzegają także, że nigdy wcześniej nie tyliśmy aż tak wcześnie i aż tak bardzo. Z raportu Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że już ponad 41 milionów dzieci cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Przeczytaj nasz raport, a dowiesz się, dlaczego zachowanie właściwej masy ciała jest przepustką do zdrowia, jak uniknąć otyłości i zagrożeń, które ze sobą niesie (także w ciąży) oraz co zrobić, gdy cierpisz na nią ty albo twoje dziecko.
Dorota Kornacka
otyłość, nadwaga, niepłodność, waga przed ciążą
niepłodność
PCOS
zespół policystycznych jajników

Ginekolog ostrzega: waga wpływa na płodność!

Starania o dziecko warto rozpocząć od... wejścia na wagę. Nadmiar kilogramów może być przyczyną niepłodności i u kobiety, i u mężczyzny. Lekarze alarmują: coraz więcej par ma problem z zajściem w ciążę z powodu nadwagi lub otyłości.
Joanna Karwat
otyłość w ciąży, nadwaga w ciąży
waga w ciąży
otyłość a ciąża

Przytyłam w ciąży 35 kilo – historia czytelniczki

Niestety tak. I nie jest to wcale takie trudne. Nadmierne przybieranie na wadze podczas ciąży to nie tylko problem mamy, ale także dziecka! Przeczytajcie opowieść Agnieszki.
Beata Turska
Kobieta w ciąż, hamburger, nieprawidłowa dieta,
ciąża
badanie
waga w ciąży

Jedzenie "za dwoje" w ciąży = otyłość u dziecka

Jeśli w ciąży zbyt dużo jesz, masz mało ruchu i w dodatku palisz papierosy, zwiększasz u swojego dziecka ryzyko otyłości. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez amerykańskich i greckich uczonych. Sprawdź, ile powinnaś przytyć w ciąży.
Monika Karbarczyk
kobieta, ciąża, brzuch, płeć dziecka, brzuch w ciąży
waga w ciąży
dieta w ciąży
otyłość a ciąża

Nadmiar kilogramów w ciąży oznacza kłopoty. Wiesz jakie?

Czy nadwaga i otyłość mają wpływ na przebieg ciąży? Na co trzeba uważać i z czym się liczyć, gdy już przed ciążą ważyło się zbyt dużo?
Beata Turska