rodzina oszczędza
fot. Adobe Stock

Ucz oszczędności od małego! Zobacz, jak to zrobić, weź udział w konkursie i wygraj wyjątkowe nagrody

Twoje dziecko poszło właśnie do szkoły? To doskonały czas, aby zacząć naukę oszczędzania. Pomoże w tym detektyw wraz z przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS! A żeby nauka była przyjemna, możecie wziąć udział w konkursie i jeśli wykażecie się kreatywnością i nieszablonowym pomysłem – cieszyć świetnymi nagrodami.
rodzina oszczędza
fot. Adobe Stock
Oszczędzanie nie jest prostą sprawą. Aby nauczyć się rezygnowania z niektórych przyjemności, by odłożyć na inne, potrzebne są lata praktyki. Tym razem w nauce pomocny jest Bank Pekao, który proponuje ciekawą zabawę. Zachęca do przeczytania opublikowanej na swoim FanPage’u na Facebooku inspirującej bajki. Bohaterem opowieści jest detektyw, który czeka na imię bądź pseudonim. Wystarczy, że maluch puści wodze wyobraźni i po przeczytaniu bajki nie tylko nazwie głównego bohatera, ale również go… namaluje. To jak, zaczynamy zabawę?

Detektyw i Tajemnica Zaginionej Karty

Zapraszamy do przeczytania fragmentu tej wyjątkowej bajki. Jej bohater specjalizuje się w poszukiwaniu… oszczędności. To znany detektyw pomaga zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jakie przygody spotkały go tym razem? Dowiedzcie się, co stało się przed spotkaniem detektywa z przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS: Lisem, Żubrem i Złotówką! A później… weźcie udział w konkursie.
Przeczytaj fragment bajki:

Tego dnia, jak zwykle, wstał z łóżka, założył okulary i poszedł do kuchni. Zegar wybił 9:00. Zazwyczaj o tej porze w biurze detektywistycznym niewiele się działo, dlatego poranki miał zarezerwowane na spotkania ze swoimi przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS: Lisem, Żubrem i Złotówką. Jednak tym razem musiał zmienić swój codzienny rytuał, ponieważ do jego drzwi zapukała mała wiewiórka z mamą.
– Czy pan jest tym detektywem, który potrafi znaleźć każdą oszczędność? – zapytała mama wiewiórka.
– Owszem, to ja.
– W takim razie mamy sprawę do rozwiązania!
Detektyw zaprosił wiewiórki do środka. Zaparzył trzy szklanki ziół (pił je codziennie ze swoimi przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS) i słuchał, co mają do powiedzenia.
– Detektywie, moja córeczka ma 8 lat. Uznałyśmy, że to jest dobry czas, żeby zaczęła odkładać orzeszki… to znaczy pieniądze na realizację swoich marzeń.
– O! Świetna decyzja miłe wiewiórki – to rzeczywiście jest odpowiedni moment na naukę oszczędzania. W czym jest problem?
Mała wiewiórka raz po raz pociągała nosem.
– Początkowo zakopywałyśmy pieniądze razem z orzeszkami, ale okazało się, że o wielu miejscach zapomniałyśmy. Straciłyśmy przez to duże oszczędności. Dlatego otworzyłyśmy małej wiewiórce konto w banku. Dostała swoją własną kartę, którą była zachwycona! Dzięki temu odłożone pieniądze były bezpieczne w jednym miejscu. Niestety córka nie pamięta, gdzie ostatnio ją zakopała. Ostatni raz widziała swoją kartę dwa dni temu, gdy wracała ze spaceru na lody o smaku orzechów laskowych.
– To zdecydowanie sprawa dla mnie! Proszę się nie martwić. Odzyskamy kartę i zrobimy to w bardzo prosty sposób: wystarczy skontaktować się z bankiem i zgłosić jej zaginięcie. Córka niebawem otrzyma nowy egzemplarz. Rzecz jasna, wszystkie odłożone pieniądze będą na rachunku.
Mała wiewiórka delikatnie, prawie niezauważalnie pisnęła. To dało do myślenia detektywowi.
Ale przygoda! Detektyw rozwiązał wyjątkowo trudną zagadkę. Przeczytaj całą bajkę i dowiedz się, co stało się z oszczędnościami małej wiewiórki – tekst znajdziesz >>> TUTAJ.

Weź udział w konkursie i wygraj niesamowite nagrody!

Jest o co walczyć! Jeśli praca będzie oryginalna, interesująca i wywoła pozytywne skojarzenia m.in. z neutralnością, prostotą i kreatywnością, możesz wygrać hulajnogę elektryczną! Co ważne, po hulajnodze elektrycznej otrzymają 3 osoby, którzy przygotują najlepsze prace.
Oprócz nich do wygrania są 4-osobowe e-vouchery do kin sieci Kinads. Otrzyma je aż 25 osób!

Co należy zrobić, aby mieć szansę je wygrać?

1. Przeczytaj bajkę wraz ze swoim dzieckiem, którą publikujemy poniżej.
2. Zachęć dziecko do stworzenia nowego bohatera na podstawie przeczytanej opowieści. Może to zrobić za pomocą ołówków, kredek, farb czy w jakikolwiek inny sposób. Pamiętajcie, aby nadać mu imię.
3. Udostępnij zdjęcie stworzonego bohatera wraz z jego imieniem w komentarzu pod postem konkursowym na profilu banku na Facebooku >>> TUTAJ
4. Złóż oświadczenia wymagane regulaminem konkursu za pomocą wysłanych do Pekao wiadomości prywatnych na Facebooku.
5. Spełnij pozostałe warunki konkursu opisane w regulaminie TUTAJ.

Bohater najlepszej pracy stanie się animowany i zostanie częścią filmu edukacyjnego!


Pakiet PeoPay KIDS został stworzony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Dzięki niemu Bank Pekao uczy dzieci oszczędzania oraz wprowadza je w świat finansów już od najmłodszych lat. W aplikacji czeka na dziecko brygada trzech trenerów – żubr, lis, złotówka. Trenerzy mają na celu ułatwić dziecku stawianie pierwszych kroków w aplikacji. Wyjaśnią skomplikowane słownictwo bankowe, tłumaczą w łatwy i prosty sposób co oznaczają funkcje w aplikacji.

Najważniejszą funkcję jaką ma aplikacja PeoPay KIDS to możliwość nauki oszczędzania. Dzieci mogą uczyć się oszczędzać nowocześnie na swoje wymarzone cele w wirtualnych skarbonkach. Aby oszczędności dzieci rosły równie szybko jak one same, warto już od najmłodszych lat założyć dziecku konto. Do końca września za otwarcie Pakietu PeoPay KIDS dziecko zyskuje od banku 50 zł kieszonkowego na start i 2% na koncie oszczędnościowym Mój Skarb do 3 tys. zł przez 92 dni od otwarcia pakietu. Dzieci mogą uczyć się samodzielności i niezależności. Z Pakietem PeoPay KIDS Bank Pekao spełnia ich marzenia o posiadaniu własnej karty jak rodzice.
Szczegółowe informacje o Pakiecie PeoPay KIDS znajdują się na stronie www.pekao.com.pl/peopaykids.

Artykuł powstał z udziałem Pekao S.A.
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy