Jeżeli rodzice chcą, by ich dziecko korzystało od września z darmowych posiłków w szkole, mogą skorzystać z programu „Posiłek w szkole i w domu” (moduł 1: dla dzieci i młodzieży). Opiekunowie muszą złożyć wcześniej odpowiedni wniosek. Podpowiadamy, jak napisać podanie o dożywianie w szkole.

Reklama

Komu przysługuje dofinansowanie do obiadów w szkole?

Dofinansowanie do obiadów w szkole przysługuje dzieciom i młodzieży z rodzin o niskich dochodach, a także wychowujących się w rodzinie, która aktualnie ma trudną sytuację finansową. Celem programu jest ograniczenie zjawiska niedożywienia dzieci i młodzieży.

W przypadku dzieci i uczniów pomoc realizowana jest w ramach zbiorowego żywienia w szkole, przedszkolu lub żłobku.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy uczeń albo dziecko nie spełnia wymagań, o których mowa powyżej, a wyraża chęć jedzenia posiłków w szkole, dyrektor szkoły lub przedszkola może poinformować ośrodek pomocy społecznej o potrzebie udzielenia mu pomocy.

Darmowe obiady w szkole – jaki dochód rodziny?

Obiady w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” przysługują, jeśli rodzina spełnia kryterium dochodowe uprawniające do nieodpłatnych posiłków, które wynosi maksymalnie 900 zł na osobę w rodzinie.

Zobacz także

Jak napisać podanie o dożywianie w szkole?

Podanie o dożywianie w szkole należy złożyć w filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, właściwej dla miejsca zamieszkania. Odpowiedni wniosek można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Elementy, które muszą być zawarte we wniosku:

  1. W prawym górnym rogu kartki zapisz miejscowość i datę (dzień, miesiąc, rok) złożenia podania.
  2. Na górze po lewej stronie umieść dane osobowe osoby piszącej podanie: imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu.
  3. Poniżej danych osobowych, po prawej stronie kartki wpisz dane osoby lub instytucji, do której kierujesz podanie.
  4. Poniżej danych adresata na środku kartki umieść tytuł: „Wniosek o przyznanie pomocy w formie gorącego posiłku lub świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności (zasiłku celowego)”.
  5. Podaj dane dziecka: imię, nazwisko, rok urodzenia, klasę i szkołę, do której uczęszcza.
  6. Następnie w prosty i zwięzły sposób uargumentuj prośbę, poprzedzając ją słowami: „Swoją prośbę motywuję…”, np. trudną sytuacją finansową w rodzinie.
  7. Podpisz się na samym dole po prawej stronie.

Niezbędne dokumenty, które trzeba dołączyć do wniosku:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość wnioskodawcy – do wglądu;
  • dokumenty potwierdzające sytuację finansową wnioskodawcy/rodziny wnioskodawcy;
  • w razie konieczności inne dokumenty potwierdzające trudną sytuację życiową, które określa pracownik socjalny.

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama