Zeszyty do 7 klasy
Unsplash/Kiy Turk
Zakupy

Zeszyty do 7 klasy: ile i jakie wpisać na listę zakupów?

Jakie zeszyty będą potrzebne w 7 klasie? Ile kupić zeszytów w linie, a ile w kratkę? Sprawdziliśmy, jakie przedmioty dochodzą w siódmej klasie i jaki ma to wpływ na liczbę zeszytów.

Wyprawka do siódmej klasy obejmuje listę rzeczy, która będzie nieco dłuższa niż w przypadku wyprawki do klasy szóstej – przede wszystkim jeśli chodzi o zeszyty, zarówno te w linie, jak i w kratkę. Łącznie z zeszytem do nut, potrzebnych będzie 11 – 13 zeszytów. I to jest wariant minimum na początek roku szkolnego.

Spis treści:

Praktyczna wyprawka noworodka – ubranka, kosmetyki i akcesoria [WIDEO]

Ile zeszytów w linie do 7 klasy

W siódmej klasie szkoły podstawowej dochodzi drugi język obcy. Oznacza to, że twój siódmoklasista na początek roku szkolnego będzie potrzebował przynajmniej 3 zeszyty w linie. Te zeszyty będą mu potrzebne do:

 • języka polskiego,
 • pierwszego języka obcego,
 • drugiego języka obcego.

Niektórzy nauczyciele języka obcego nie wymagają zeszytu w linie. Jeśli w ubiegłym roku nauczyciel języka angielskiego nie wymagał takiego zeszytu, a twoje dziecko woli pisać w zeszycie w kratkę – na listę wpisz 2 zeszyty w linie.

A ile kartek powinny mieć zeszyty do 7 klasy? Optymalnym rozwiązaniem będą te 60 karkowe. Co do formatu, najlepiej sprawdzi się ten najbardziej popularny, czyli A5.

Ile zeszytów w kratkę do 7 klasy

Zeszyty w kratkę będą potrzebne do takich przedmiotów jak:

 • matematyka,
 • historia,
 • religia/etyka

oraz do nowych przedmiotów w 7 klasie, którymi są:

 • fizyka,
 • chemia,
 • geografia,
 • biologia,
 • doradztwo zawodowe.

Oznacza to, że na początek roku szkolnego trzeba kupić przynajmniej 8 zeszytów w kratkę. Tu również najlepiej postawić na 60-kartkowe zeszyty formatu A5.

Komplet zeszytów do 7 klasy

Łącznie należy kupić zatem:

 • 2 lub 3 zeszyty w linie
 • 8 lub 9 zeszytów w kratkę,
 • 1 zeszyt do nut (7 klasa to ostatni rok muzyki).

Razem daje to od 11 do 13 zeszytów. Jeśli chcesz mieć pewność, że zeszytów wam nie zabraknie, bo któryś „nagle” zostanie zapisany, zrób mały zapas, kupując np. 15 zeszytów (np. 4 w linie, 10 w kratkę, 1 do nut).

Prawdopodobnie nawet 15 zeszytów nie starczy na cały rok. Zwłaszcza jeśli chodzi o takie przedmioty jak język polski i matematyka, które w planie lekcji 7 klas powtarzają się najczęściej (po 5 godzin w tygodniu). Jeśli twoje dziecko szybko zapełnia zeszyty lub traficie na wyjątkowo atrakcyjną ofertę (wizualnie i cenowo), śmiało możesz zwiększyć ich liczbę do 20 lub więcej.

Zanim zaczniesz wybierać nowe zeszyty, sprawdź, czy nie zostały wam jakieś zupełnie nowe zeszyty kupione w ubiegłym roku szkolnym.

Zobacz także:

300 plus
AdobeStock
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Rusza 300 plus 2022. Już od 1 lipca można składać wniosek o szkolną wyprawkę w ramach programu Dobry Start. Od terminu złożenia wniosku uzależniona jest wypłata pieniędzy. O świadczenie mogą ubiegać się również dorośli. Sprawdź, jak złożyć wniosek i kiedy będzie wypłacane to świadczenie.

Program 300 plus (znany również jako rządowa wyprawka szkolna lub program Dobry Start) to potoczna nazwa wsparcia dla rodzin, które mają dzieci w wieku szkolnym. Zobacz, kiedy i  jak składać wniosek o 300 plus w 2022 roku i dla kogo dokładnie przeznaczone jest to świadczenie. Spis treści: Dla kogo wyprawka 300 plus? Od jakiego wieku 300 plus, co jeśli dziecko jest dorosłe? Kto może złożyć wniosek o 300 plus?   Jakie dokumenty do 300 plus? Kiedy składać wniosek o 300 plus? Kiedy wypłata 300 plus? Podatek od 300 plus Komu przysługuje 300 plus Świadczenie 300 plus przysługuje rodzicom na każde uczące się dziecko  bez względu na to, jakie dochody posiada rodzina. Jeśli masz dwoje dzieci – otrzymasz 600 zł, jeśli troje – 900 itd. Prawo do otrzymania rządowej wyprawki mają nie tylko obywatele Polski, ale także mieszkający w naszym kraju cudzoziemcy (m.in. obywatele Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego czy Szwajcarii, osoby posiadające zezwolenie na pobyt czasowy lub kartę pobytu z „dostęp do rynku pracy”, jeżeli mieszkają w Polsce z rodzinami).  Wiek dziecka a 300 plus Pieniądze na wyprawkę dostaną rodzice wszystkich uczniów – począwszy od pierwszoklasistów, na dwudziestolatkach kończąc. Program 300 plus obejmuje także dorosłą młodzież, górną granicą wieku, do którego wypłaca się rządową wyprawkę, jest ukończenie przez dziecko 20 lat . Dorosła młodzież musi jednak kontynuować naukę w szkole średniej. Świadczenie otrzymają również uczniowie szkół policealnych i szkół dla dorosłych, którzy spełniają kryterium wiekowe (300 plus nie przysługuje tylko studentom mimo tego, że mieszczą się w kryterium wieku). Dzieci niepełnosprawne mogą liczyć na finansowe wsparcie państwa aż do ukończenia przez 24. roku...

60% mam wydaje jednorazowo 300 zł na akcesoria dla dzieci. Jesteś jedną z nich?
Adobe Stock: Nomad_Soul
Aktualności
60 proc. mam wydaje jednorazowo 300 zł na akcesoria dla dzieci. Jesteś jedną z nich?
60 proc. Polek biorących udział w sondażu przeprowadzonym przez UCE RESEARCH deklaruje, że co 3-4 miesiące wydaje jednorazowo 300 zł na akcesoria dla dzieci w wieku 0-12 lat. Czy wiesz, czym się kierują, kupując rzeczy dla dzieci?

UCE RESEARCH przebadało 1000 mam, które mają dzieci w wieku 0-12 lat, i które samodzielnie kupują dzieciom zabawki, akcesoria plastyczne, edukacyjne i pomoce naukowe. Wyniki badania mogą cię zaskoczyć! Jak kupują Polki? Większość mam robi przemyślane, celowe i wcześniej zaplanowane zakupy, rzadko są to zakupy spontaniczne lub realizowane w momencie pojawienia się potrzeby. Jak wynika z badania: 37,7% mam kupuje tylko w sklepach stacjonarnych; 32,5% mam kupuje tylko przez Internet. Oba kanały wybiera naprzemiennie 11,3%, jednak coraz bardziej popularny staje się trend zakupów hybrydowych. „Rodzice przychodzą do sklepu, by obejrzeć produkty i wypróbować je. Następnie kupują identyczne artykuły w sieci, gdzie są one tańsze. Stacjonarne sklepy stają się showroomami. Zakupy internetowe są preferowane ze względu na wygodę dokonania ich w dowolnym miejscu i czasie, różne metody płatności, możliwość zwrotu, a przede wszystkim – łatwość porównania cen”, wyjaśnia dla Monday News Urszula Kaszubowska, Redaktor Naczelna „Branży Dziecięcej”. Matki Polki Konsumentki Nieco ponad 10% ankietowanych mam może sobie pozwolić na spontaniczne zakupy. W pozostałych przypadkach kluczową rolę ogrywają pieniądze. Przy podejmowaniu decyzji zakupowych konsumentki biorą pod uwagę: posiadany budżet, jakim dysponuje mama (23,4% ankietowanych) cena produktu (23,1% ankietowanych), wysoka jakość (19,2% ankietowanych), funkcjonalność (14,1% ankietowanych), estetyka (9,3% ankietowanych), opinia kupujących (2,2% ankietowanych), opinia sprzedawców (1,5% ankietowanych), inne, niewymienione (1,3% ankietowanych). Ekspert ze sklepu internetowego Hlonda6 komentuje wyniki badania: „Dobrą informacją jest to, że co piąta matka patrzy na jakość. Od kilku lat widać, że klientkom coraz bardziej na niej zależy. Wolą...

Jak zachęcić dziecko do nauki?
AdobeStock
Wychowanie
Jak zachęcić dziecko do nauki? 12 skutecznych sposobów
Zachęcanie do nauki bywa konieczne, jeśli dziecko ma niską samoocenę, boi się porażki, nie wie, po co ma się uczyć lub ma problemy z koncentracją. Zamiast zmuszać do nauki, pokaż, że zdobywanie wiedzy może być fascynujące. Podpowiadamy, jak skutecznie zachęcić dziecko do nauki.

Rodzice uczniów, którzy niechętnie siadają do odrabiania lekcji, często zastanawiają się, jak zachęcić dziecko do nauki. Czasami wystarczy tylko popracować nad wewnętrzną motywacją dziecka. Zwykle jednak przydaje się też zastosowanie kilku wskazówek, dzięki którym dziecko dużo chętniej zacznie się uczyć. Bo to, czy dziecko polubi zdobywanie wiedzy, w dużej mierze zależy od podejścia rodziców. Jak zachęcić dziecko do nauki : Ucz systematyczności Pokaż dziecku, jak się uczyć Wytłumacz, do czego przyda się zdobyta wiedza Nie porównuj swojego dziecka z innymi Chwali za osiągniecia, nawet te niewielkie Daj dziecku czas na odpoczynek Nie przenoś własnych ambicji na dziecko Stymuluj ciekawość dziecka Nie karz za złe stopnie Nie odrabiaj prac domowych za dziecko Zadbaj o dobre warunki do nauki Bądź dla dziecka przykładem Jak zachęcić dziecko do nauki? Jako rodzic możesz sprawić, by proces uczenia się był dla dziecka atrakcyjny. Wymieniamy sposoby, które pomogą przekonać dziecko do nauki. Ale zanim zaczniesz próbować zmotywować dziecko do nauki, dowiedz się, dlaczego tak trudno jest mu samemu się do tego zabrać. Przyczyny niechęci do nauki u dziecka mogą być różne: dziecko ma niską samoocenę i nie wierzy we własne możliwości, boi się porażki, nie potrafi przegrywać, nie wie, po co ma się uczyć, koncentruje się na tym, co mu nie wychodzi i czego nie umie, nie potrafi się skoncentrować na zadaniu. Jeżeli okaże się, że twoje dziecko ma problem z którąś z powyższych kwestii, pracuj z nim, aby przestało myśleć w taki destrukcyjny sposób . Jeżeli przestanie uważać, że niczego nie potrafi, jest gorsze od innych itd., prawdopodobnie łatwiej będzie mu znaleźć wewnętrzną motywację do działania. Czasami pomaga wizyta u psychologa i odpowiednia terapia. Co jeszcze...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj