Co robić w wakacje w domu? Pomysły na każdy dzień tygodnia

W tym roku z racji epidemii koronawirusa więcej rodzin zdecyduje się na spędzenie wakacji w domu. Wspólne gotowanie, eksperymenty czy poznawanie uroków swojej okolicy to dobre pomysły na spędzenie rodzinnego czasu.
Jeśli spędzacie wakacje w domu, nie załamujcie rąk! Macie szczęście, bo codziennie możecie robić coś innego, np. wspólnie pichcić nowe potrawy, bawić się z dziećmi w zapomniane już zabawy z waszego dzieciństwa, urządzić sobie przebieranki, wyciągając najróżniejsze rzeczy z szafy (przy okazji ją sprzątając!). Oto 7 pomysłów na wakacje w domu – na każdy dzień tygodnia i na każdą pogodę!

Wakacje w domu: jak spędzić je z dzieckiem?

Do żadnej z poniższych wakacyjnych zabaw nie będziecie potrzebować szczególnych akcesoriów, a te, które wam się przydadzą, dostaniecie bez problemu w okolicznych sklepach. Gotowi cieszyć się latem? Do dzieła! Udowodnijcie sobie i dzieciom, że lato może być fajne, nawet kiedy nigdzie nie wyjeżdżacie.

Poniedziałek: zabawy naszego dzieciństwa

Wakacje w domu nie oznaczają zamknięcia w czterech ścianach. Zabierzcie dzieci na dwór, a do torby spakujcie kredę, skakankę i gumę do skakania. Pokażcie swoim latoroślom, jak sami bawiliście się w dzieciństwie. Piszcie kredą po chodnikach, zagrajcie w klasy, a potem zróbcie zawody w skakaniu na skakance!

Wtorek: wspólne gotowanie

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni i warto to wykorzystać! Choć dla was przygotowywanie posiłków jest tylko codziennym obowiązkiem, dla waszych dzieci wspólne gotowanie jest wspaniałą okazją na spędzenie czasu z rodzicami. Upieczcie ciasto lub babeczki, zróbcie kolorowe kanapki lub owocową sałatkę.

Środa: przebieranki

Wyciągnijcie z szafy różne ubrania i dodatki i pozwólcie dzieciom się przebrać. Sami też dołączcie do zabawy! Jeśli puścicie do tego ulubioną muzykę waszych dzieci, będziecie mieć prawdziwie letni karnawał i niezapomniane wakacje w domu – zabawy ruchowe są najlepsze na świecie.

Czwartek: wypad nad wodę

Na pewno w waszej okolicy jest jakiś staw lub rzeka. Spędźcie tam dzień, puszczając bańki mydlane i kaczki z kamyków, zróbcie też łódki z patyków i obserwujcie, jak płyną. Nie zapomnijcie o nakarmieniu kaczek! Przebywanie nad wodą to kwintesencja wakacji.

Piątek: wyjście do parku

Park lub łąka może być wspaniałym materiałem badawczym dla młodych przyrodników. Szukajcie różnych roślinek, załóżcie zielnik, weźcie ze sobą szkło powiększające i obserwujcie mrówki, pasikoniki i... pająki!

Sobota: magiczne sztuczki

W tym dniu zamieńcie się w magików – nauczcie się karcianych sztuczek, numeru ze znikającą monetą, a jeśli macie w domu królika, wyjmijcie go z cylindra! Możecie też zrobić prawdziwie magiczne rysunki, które ożyją dzięki odrobinie wody. Takie wakacje w domu będą nie tylko bezpieczne, lecz także ekscytujące!

Niedziela: eksperymenty

Czas na domowe eksperymenty! Zamieńcie wasz dom w laboratorium. Wystarczy odrobina sody oczyszczonej, płyn do mycia naczyń i ocet, a stworzycie wulkan. Pomysłów na domowe eksperymenty jest w internecie co niemiara. Korzystajcie do woli!

Na koniec jeszcze jedno: pamiętajcie, że nieważne, gdzie spędzacie wakacje, najważniejsze jest, żebyście spędzali je razem!

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy