Nie wyjeżdżacie na wakacje? W domu też można się dobrze bawić! [WIDEO]

Tego lata zostajecie w domu? Oto 7 propozycji wakacyjnych zabaw z dzieckiem bez opuszczania miejsca zamieszkania - na każdy dzień tygodnia i na każdą pogodę!
Jeśli spędzacie wakacje w domu, nie załamujcie rąk! Macie szczęście, bo codziennie możecie robić coś innego! Jeśli szukacie pomysłów na wakacyjne zajęcia z dzieckiem, które umilą wam letnie dni w domu i okolicy, nie mogliście trafić lepiej! Oto 7 pomysłów na letnie zabawy – na każdy dzień tygodnia i na każdą pogodę!

Wakacje w domu: co robić z dzieckiem?

Do żadnej z tych wakacyjnych zabaw nie będziecie potrzebować szczególnych akcesoriów, a te, które wam się przydadzą, dostaniecie bez problemu w okolicznych sklepach. Gotowi cieszyć się latem? Do dzieła! Udowodnijcie sobie i dzieciom, że lato może być fajne, nawet kiedy nigdzie nie wyjeżdżacie!

Poniedziałek: zabawy naszego dzieciństwa

Zabierz dziecko na dwór, a do torby spakuj kredę, skakankę i gumę do skakania. Pokaż dziecku, jak sama bawiłaś się w dzieciństwie. Piszcie kredą po chodnikach, zagrajcie w klasy, a potem zróbcie zawody w skakaniu na skakance!

Wtorek: wspólne gotowanie

Dzieci uwielbiają pomagać w kuchni i warto to wykorzystać! To, co dla ciebie jest tylko codziennym obowiązkiem, dla twojego dziecka wspólne gotowanie jest wspaniałą okazją na spędzenie czasu z tobą. Upieczcie ciasto lub babeczki, zróbcie kolorowe kanapki lub owocową sałatkę.

Środa : przebieranki

Wyciągnij z szafy różne ubrania i dodatki i pozwól mu się przebrać. Sama też dołącz do zabawy! Jeśli puścisz ulubioną muzykę dziecka, będziecie mieć prawdziwie letni karnawał - zabawy ruchowe są najlepsze na świecie.

Czwartek: idźcie nad wodę

Na pewno w waszej okolicy jest jakiś staw lub rzeka. Spędźcie tam dzień puszczając bańki mydlane i kaczki z kamyków, zróbcie też łódki z patyków i obserwujcie, jak płyną. Nie zapomnijcie o nakarmieniu kaczek! Przebywanie nad wodą to kwintesencja wakacji.

Piątek: idźcie do parku

Park lub łąka może być wspaniałym materiałem badawczym dla młodych przyrodników. Szukajcie różnych roślinek, załóżcie zielnik, weźcie ze sobą szkło powiększające i obserwujcie mrówki, pasikoniki i... pająki!

Sobota: magiczne sztuczki

W tym dniu zamieńcie się w magików - nauczcie się karcianych sztuczek, numeru ze znikającą monetą, a jeśli macie w domu królika, wyjmijcie go z cylindra! Możecie też zrobić prawdziwie magiczne rysunki, które ożyją dzięki odrobinie wody.

Niedziela: eksperymenty

Czas na domowe eksperymenty! Zamieńcie wasz dom w laboratorium. Wystarczy odrobina sody oczyszczonej, płyn do mycia naczyń i ocet, a stworzycie wulkan! Więcej pomysłów znajdziecie na naszej stronie w cyklu wideo o domowych eksperymentach.

Miłego lata! Pamiętajcie, że nieważne, gdzie spędzacie wakacje, najważniejsze jest, żebyście spędzali je razem!

Zobacz też:

Ocena (1 ocena)

5.0

Zobacz także