Sałatka na bazie awokado, rzodkiewki i kilku rodzajów kiełków to propozycja Moniki Mrozowskiej na szybką i prostą sałatkę dla przyszłych mam, które cierpią na niedobór żelaza w ciąży.

Reklama

Jakie właściwości ma rzodkiewka?

Rzodkiewki są źródłem witamin: C, kwasu foliowego, B6 i minerałów: wapnia, fosforu, żelaza, potasu i magnezu. Połączenie w jednym produkcie spożywczym żelaza, miedzi i manganu korzystnie wpływa na procesy krwiotwórcze w organizmie, dlatego szczególnie kobiety w ciąży powinny spożywać duże ilości tych cennych warzyw.

Jakie właściwości ma awokadao?

Awokado jest bogate w potas, witaminy C, E, A, witaminy z grupy B, likopen, luteinę i zeaksantynę. To owoc, który w połączeniu z innymi cennymi produktami powoduje lepszą ich przyswajalność, dlatego warto dodawać awokado do sałatek i innych potraw.

Jakie wartości odżywcze mają kiełki?

Wszystkie kiełki to skarbnica witamin, mikroelementów, białka i błonnika w olbrzymich dawkach. Zatem jeśli jesteś ospała i brak ci energii, twoje włosy straciły blask, a skóra jest poszarzała sięgnij po drogocenne kiełki.
Kiełki soczewicy są bogate w witaminy A,B,C,D,E oraz pierwiastki takie jak: wapń, magnez, fosfor, potas, miedź, żelazo, a także wysokiej jakości białka roślinne.

Zobacz także

Zobacz, jak szybko przygotować sałatkę bogatą w żelazo:

Reklama

Kliknij w obrazek, by wydrukować przepis.

Reklama
Reklama
Reklama