3 czerwca godz. 17.00-19.00 Z dzieckiem w świat wartości. Wykład na temat wprowadzenia dzieci w świat wartości moralnych na podstawie książki o tym samym tytule Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej. Czyli co i jak czytać dzieciom aby nasze dzieci wyrosły na prawych dobrych i szczęśliwych ludzi. Wykład dla rodziców i nauczycieli. Rejestracja:bajka-krystyna@tlen.pl

Reklama

4 czerwca godz. 10.15. 11.15.12.15 Warsztaty literackie z Indianką. Nauka indiańskich tańców, plemiennych okrzyków. Otwieranie oczu, uszu i serca na wszystko co pływa, fruwa, skacze i gdacze. Wyzwalanie szacunki do innego, choćby nawet nie wiem jak różnego. Przesyłanie wspólczucia i wdzięczności dla wszechświata poprzez posyłanie pełnych miłości myśli. Bilety 8zł.Os. Przyjaźni 125

6 czerwca godz.10.15 Gimnastyka ciała i języka z wierszami Małgorzaty Strzałkowskiej. Poszukiwanie rymów, rytmów i równowagi w ciele i w życiu. Wszak: "Dobrze jest mówić mądrze i składnie, lecz jeszcze lepiej - mądrze i ładnie (..) Niech niczym diament lśnie polska mowa, niech płynnie płyną zdania i słowa" - zacheca Autorka "Pejzażu z gżegżółką." Zajęcia dla 8-latków. Bilety 8 zł. Os. Przyjaźni

Zobacz także

7 czerwca godz. 10.00 i 12.00 Wesołe igraszki z Pettsonem i Findusem z udziałem Autora opowieści i ilustracji. Książki Svena Nordqvista o mieszkającym na wsi starszym panu i jego kocie podbiły serca milionów dzieci. Pomysłowego, choć gderliwego Pettsona i ciekawskiego Findusa darzą sympatią także ich rodzice. W małym, idyllicznym i bezpiecznym świecie obu przyjaciół spotyka mnóstwo oddziałujących na wyobraźnię, wspaniale i szczegółowo ilustrowanych przygód i niespodzianek, a wszystkie problemy znajdują rozwiązanie. Sven Nordqvist jest zarówno pisarzem, jak i ilustratorem, a z wykształcenia - architektem. Przed wieloma laty za sprawą Wydawnictwa Media Rodzina ukazał się w Polsce pierwszy tom przygód staruszka, któremu dobrotliwa sąsiadka podarowała małego kotka. Ci dwaj pięknie zżyli się ze sobą. Findus uruchomił w Petssonie niezwykłe pokłady czułości, miłości i radości. Staruszek zmienił się nie do poznania.

Wyprawa na strych i do drewutni, po cuda! Wstęp wolny . Os. Wichrowe Wzgórze 124

Wolę udziału grup dzieci proszę zgłaszać: bajka-krystyna@tlen.pl

7 czerwca godz. 19.00 Spotkanie z pisarzem i ilustratorem Svenem Nordqvistem dla rodziców i dzieci. Sven Nordqvist jest zarówno pisarzem, jak i ilustratorem, a z wykształcenia - architektem. W Niemczech nie trzeba go przedstawiać; jest jednym z najlepiej znanych i lubianych autorów dla dzieci. Także w krajach skandynawskich jego książki i audiobooki biją rekordy sprzedaży, a zapotrzebowanie na kolejne wydania rosną. Siedem książek Svena zostało przetłumaczonych już na 15 języków. Sven Norqvist zdobył wiele literackich nagród i jest jednym z 18 członków Szwedzkiej Akademii Książek dla Dzieci. Sven, jeszcze do niedawna, mieszkał z rodziną w domu na wsi, z drewutnią, kurnikiem i wszystkimi elementami znanymi z jego książek na własnym podwórku. A on sam niewiele różni się od starego Pettsona. Warto poznać jego samego i tajemice jego warsztatu literackiego i plastycznego. Prezentacje o jego twórczości, rozmowę z Autorem i zabawy z Findusem przygotuje i poprowadzi Alicja Szyguła.

Rejestracja osób: bajka-ksiegarnia@tlen.pl Os. Przyjaźni 125. Wstęp wolny.

Jeśli zbierze się grupa powyżej 50 osób, zmienimy lokalizację spotkania. Proszę śledzić nasze zapowiedzi na stronie internetowej i FB.

8 czerwca, godz. 11.00. Poranek literacki z mysią rodziną, która zamieszkuje stary kredens w salonie panny Maryli i jej brata Henryka. Mama-mysz i tata-mysz oraz pięć mysich córek wiedzą o ludziach wszystko. Ludzie o myszach nic."Pamietajcie- przestrzega tata-mysz, mysz odkryta, mysz zabita!" Mysikletki czyli mysie rymowanki, stanową ulubioną rozrywke całej rodziny. Oto najnowsza mysikletka Tarapatki, która coraz to wpada po uszy w kłopoty: " Przez cukier do herbaty można wpaść w tarapaty." Przygoda w słoiku zakończyła się szczęśliwie, ale jak powiada mysie porzekadło; "co ma się zdarzyć, to się zdarzy, kto ma się sparzyć ten się sparzy." Chociaż to nie był wcale gorący dzień gdy Tarapatka obudzila się w najgorszym z możliwych humorów. Nie mogła sobie znaleźć miejsca w kredensie. Snuła się z kąta w kąt, rozdrażniona jak nigdy dotąd. Czym zakończyło się to "słodkie polowanie", to niecne podkradanie pod osłoną nocy? Nawet się nie domyślacie jaki ta roztropna panienka zrobiła użytek ze swojego ogonka!? Warto posłuchać i poczuć się artystą! Zapraszmy, zaczynamy jak zwykle o 11.00. Os. Przyjaźni Wstęp wolny i zalecany dla nauki i zabawy. Wszak od myszy też możemy się czegoś nauczyć....

Godz. 12.15 Literackie urodzinki w Narnii. Wyprawa do tajemniczej krainy gdzie żyją mówiące zwierzęta w zgodzie z elfami i baśnioludkami. Jaką role mają tam do odegrania dwie córki Ewy i dwóch synów Adama? Przekonają się urodzinkowi Goście. Wstęp za zaproszeniami od Jubilata.

9 czerwca 11.00- 19.30 Malta- trybuny: Szwecja do Poznania... Będziemy tam pokazywać jak literatura szwedzka inspiruje nas do nauki i zabawy.

Razem z Linneą i Stiną zostaniemy poławiaczami pięknych chwil wyławianych z codzienności.Pokażemy sobie nawzajem swoje skarby i powymieniamy się zachwytami.

Jak Dunia, podarujemy drugą połowę serca przyjacielowi. Stworzymy naszyjnik z paciorków, którymi będą szczęśliwe chwile. Zaprzyjaźnimy się z rodzicami! Jak mały Ulf, uprowadzimy mamę od obowiązków i zamienimy w dzielną squaw, a tacie w zamian za wszechświat, pokażemy to, co w nas i w naturze najpiękniejsze. Kto powiedział, że rodzice nie mogą uczyć się od dzieci?

10 czerwca godz. 19.00 Premiera "Ukrainki" z udziałem Autorki.

Wstęp wolny. Os. Przyjaźni 125

11 czerwca godz. 10.00 Premiera najnowszej książki Barbary Kosmowskiej "Niechciana" Spotkanie z Autorką dla młodzieży gimnazjalnej. Barbara Kosmowska każdą swoja powieścią udowadnia, że nie boi się trudnych tematów. W „Pozłacanej rybce” byłam 9-letnią Alicją, która z całą mocą nienawidzi „tej drugiej - Miss lata,” bo ta, zajęła miejsce mamy u boku taty. W „Samotnych. pl” byłam nastolatkiem, który najbardziej na świecie pragnie zobaczyć u ojca męski wzorzec przeżywania świata. Ten zaś przysyła mu z dalekiej Szkocji coraz to nowe gadżety. A Wiktor potrzebuje jego uścisku i poklepania po ramieniu. Wsparcia i pochwały: „świetnie to stary zrobiłeś, ja nie zrobiłbym tego lepiej!”

Za sprawą najnowszej powieści Barbary Kosmowskiej na kilka godzin znów stałam się gimnazjalistką. Tak samo jak Kasia czułam się smutna i rozczarowana po utracie niewinności. Tak samo jak ona pragnęłam cofnąć czas do miejsca, gdy " to" się jeszcze nie wydarzyło... Uwierzyłam , jak ona, że "to" nie może stać się za pierwszym razem. Moje serce umierało w rozterkach: jak to powiedzieć mamie, babci, tacie??? Tak bardzo chciałam im oszczędzić rozczarowania, że nie mówiłam wcale. Bałam się oceny, osądzenia, potępienia. Słów w rodzaju : „ sama jesteś sobie winna., co za wstyd, i co ludzie powiedzą?!”

Reklama

Wstęp wolny. Wolę udziału w spotkaniu należy zgłosić : bajka-krystyna@tlen.pl

Reklama
Reklama
Reklama