Atrakcje Poznań
Adobe Stock/fot. grki
Czas wolny

Atrakcje dla dzieci – Poznań

Atrakcje dla dzieci w Poznaniu z pewnością was zaskoczą. Punktem obowiązkowym wycieczki powinno być Poznańskie Muzeum Pyry, którego opis znajdziecie poniżej. Nie możecie się również obejść bez spróbowania poznańskiego rogala, a to wszystko i wiele więcej w Poznaniu.

Poznań jest miastem, gdzie znajdziecie atrakcje dla dzieci w słoneczną pogodę oraz w deszczowy dzień. Zapoznajcie się z miejscami, które okazać się mogą ciekawe dla waszego dziecka.

Spis treści:

 1. Rogalowe Muzeum Poznania
 2. Zoo
 3. Palmiarnia
 4. Park Cytadela
 5. Brama Poznania
 6. Poznańskie koziołki
 7. Muzeum Archeologiczne
 8. Poznańskie Muzeum Pyry
 9. Go4Robot
 10. Wystawa pająków i skorpionów

Jak wybrać fotelik dla noworodka do auta? - film

Rogalowe Muzeum Poznania

Będąc z dziećmi w Poznaniu, musicie spróbować poznańskiego Rogala Świętomarcińskiego. A taka okazja nadarzyć się może w Rogalowym Muzeum.

Dzieci poznać mogą w nim tajemną recepturę tego tutejszego przysmaku. Dowiedzą się też, skąd pochodzi kształt tego rogala, a na koniec mogą upiec swojego i nawet go spróbować. Ponadto pracownicy Muzeum mówią do odwiedzających poznańską gwarą, co zaskoczy wasze dzieci. Maluchy do lat 3 wchodzą za darmo.

Adres: ul. Klasztorna 23, 61-779 Poznań

Zoo

Zoo Poznań
Adobe Stock/fot. aRTI01

Zoo jest zawsze dobrym rozwiązaniem na spędzenie czasu rodzinnie. To w Poznaniu podzielone jest na dwie części, stare i nowe. Różnią się między innymi:

 • Stare Zoo – wstęp do niego jest bezpłatny. Spotkać możecie tam małpy, lemury, owce czy alpaki. Na miejscu znajduje się park linowy, plac zabaw oraz siłownia plenerowa. Dla dzieci jest możliwość karmienia zwierząt z pracownikiem zoo.
 • Nowe Zoo – nowoczesny obszar zajmujący aż 117 hektarów. Mieszka tam aż 2500 zwierząt, z czego 368 gatunków. Spotkać możecie tu tygrysy, słonie afrykańskie, a nawet pelikany. Czeka tu mini park linowy dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat, przejażdżka kolejką oraz plac zabaw. Znajduje się tu również najnowocześniejsza i największa słoniarnia w Polsce.

Adres: ul. Zwierzyniecka 19, 60-814 Poznań (Stare Zoo), ul. Krańcowa 81, 61-048 Poznań (Nowe Zoo)

Palmiarnia

Palmiarnia Poznań
Adobe Stock/fot. Janusz

Jeśli mało wam atrakcji i emocji po wizycie w poznańskim zoo, wybierzcie się koniecznie do Palmiarni. O każdej porze roku zobaczyć możecie na miejscu egzotyczne ryby czy roślinność. Palmiarnia jest dżunglą w środku miasta. Dla dzieci atrakcją będą motyle, ryby czy papuga Ara. Obok Palmiarni znajduje się kawiarnia, w której żyją mrówki z Ameryki Południowej. To miejsce odwiedzić możecie również w nocy podczas wydarzenia Nocy w Palmiarni.

Adres: ul. Matejki 18, 60-767 Poznań

Park Cytadela

Park Cytadela Poznań
Adobe Stock/fot. Tomasz Warszewski

Park Cytadela ma aż 100 hektarów powierzchni, więc nada się na długi, rodzinny spacer. Przez jego wielkość jeździć możecie tu swobodnie na rolkach czy rowerze. Na terenie parku znajduje się Muzeum Armii „Poznań” oraz Muzeum Uzbrojenia. Jest to ciekawa atrakcja dla dzieci, które lubią temat militariów. Ponadto znajdziecie tu również cmentarz żołnierzy radzieckich. Dodatkowo na dzieci czekają aż 3 place zabaw, na których mogą poszaleć po spacerze.

Adres: aleja Armii Poznań, 61-001 Poznań

Brama Poznania

Brama Poznania
Adobe Stock/fot. stepmar

Brama Poznania znajduje się w najstarszej części miasta. Jest ona interaktywna i multimedialna. Posiada ona również sale zabaw dla dzieci, gdzie znajdą zabawki edukacyjne. W sezonie podczas Lata w Bramie Poznania maluchy w wieku od 3 do 5 lat mają możliwość wziąć udział w zajęciach „Magiczny Dywan”. Natomiast dla dzieci powyżej 5 roku życia czeka trasa, którą przejdą z audioprzewodnikiem. Na dzieci od 7 roku życia czekają 4 zróżnicowane tematyczne zajęcia. Brama Poznania posiada dwa budynki, w których w jednym są sale z rozrywkami. Natomiast w drugim, do którego prowadzi przeszklony most, jest Śluza Katedralna. Na dorosłych czeka poznanie historii grodu Mieszka I, poprzez prezentacje multimedialne. Warto jeszcze wspomnieć, że dzieci mogą obejrzeć gród Mieszka I w przeszklonych kopułach, a ponadto zagrać mogą w grę planszową wielkimi pionkami lub przekładać ogromne klocki.

Adres: ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań

Poznańskie koziołki

Poznańskie koziołki
Adobe Stock/fot. Marta

Poznańskie koziołki na Starym Rynku witają turystów codziennie o 12:00. Pokaz odbywa się przy melodii hejnału i trwa kilka minut. Dzieci będą z pewnością zachwycone całą otoczką pokazu, a dołączając do tego rodzinny spacer, możecie spędzić miło popołudnie.

Adres: Stary Rynek 25/29, 61-777 Poznań

Muzeum Archeologiczne

W Muzeum Archeologicznym dowiedzieć się możecie, jak wyglądało życie ludzi w starożytnym Egipcie lub jak powstała Polska. Muzeum to znajduje się w Pałacu Górków. Do dyspozycji macie 5 wystaw, które wyposażone są w panele dotykowe, które będą nie lada atrakcją dla waszego dziecka. Na miejscu jest możliwość uczestniczenia w zajęciach edukacyjnych. Na dzieci czeka przygoda w odkrywanie tajemnic muzeum.

Adres: ul. Wodna 27, 61-781 Poznań

Poznańskie Muzeum Pyry

Będąc w Poznaniu, obowiązkiem jest odwiedzenie z dzieckiem Poznańskiego Muzeum Pyry. Poznać możecie prawdziwą historię ziemniaka. Pracownicy muzeum opowiedzą o przepisach na potrawy z ziemniakiem w roli głównej oraz jakie prace należy wykonywać podczas jego uprawy.

Podczas pobytu można upiec i zjeść swojego własnego ziemniaka, biorąc udział w warsztatach.

Adres: ul. Wroniecka 18, 61-763 Poznań

Go4Robot

W tym miejscu rozrywka dla dzieci wygląda inaczej niż zwyczajnie. Strefa Go4Robot oswaja dzieci z nowymi technologiami, mechaniką oraz informatyką. Jeśli natomiast macie dostęp do Internetu, a nie macie okazji przyjść do tego miejsca, istnieje możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach zorganizowanych online. Dzieci zobaczą dzięki temu świat z innej strony.

Adres: ul. Winogrady 89, 61-659 Poznań

Wystawa pająków i skorpionów

Teren wystawy pająków i skorpionów liczy aż 1300 mkw. Na miejscu pracownicy pomagają odwiedzającym oswoić się z tymi żywymi stworzeniami. Są oni do dyspozycji cały czas. Codziennie o pełnej godzinie dzieciaki mogą potrzymać ptasznika na dłoni. Oprócz żywych okazów znajdują się tu również opisy gatunkowe tych zwierząt i nie tylko. Ponadto dzieci będą mogły skorzystać z interaktywnych gier oraz plansz do zdjęć.

Adres: ul. Maltańska 1, 61-131 Poznań

Atrakcje świętokrzyskie
Adobe Stock/fot. Gorilla
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim
Odkryjcie z nami, jakie atrakcje dla dzieci w województwie świętokrzyskim warto odwiedzić. Muzea, rezerwaty czy jaskinie to tylko niektóre z ciekawych miejsc, które na was tutaj czekają. Dzieci z pewnością odnajdą się w zebranych przez nas dostępnych atrakcjach.

Zastanawiając się, jaka atrakcja będzie dla waszego dziecka najlepsza, warto zapoznać się wcześniej z dostępnymi opcjami, które oferuje województwo świętokrzyskie. Zapoznajcie się z przygotowaną przez nas listą. Spis treści: Oceanika Bałtowski Kompleks Turystyczny Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach Centrum Bajki w Pacanowie Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno Crazy Cart Park etnograficzny w Tokarni Rezerwat Kadzielnia Jaskinia Raj Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach Pałac Kurozwęki Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji na Wietrzni Żywe Muzeum Porcelany Ćmielów Centrum Leonardo da Vinci w Podzamczu Oceanika W Oceanice znajduje się wiele roślin z mórz, oceanów oraz rzek, a także ryb. Jest aż 300 gatunków. Zwiedzanie jest podzielone ze względu na miejsce występowania poszczególnych okazów. Po obiekcie oprowadza was przewodnik, który opowiada o zwyczajach i ciekawostkach zwierząt zamieszkałych w Oceanice. Po obejrzeniu każdego zbiornika, na dzieci czeka akwarium dotykowe. Można tam nakarmić ryby. Jeśli wy i wasze dziecko lubicie wodny świat, to warto tu przyjechać. Na miejscu skorzystać możecie również z: Stajni, Krainy zabawy z parkiem linowym, zagrodą dla zwierząt, dmuchańcami oraz eurobungee, Basenu krytego, Parku Miniatur Świętokrzyskich. Adres: ul. Laskowa 95, 26-050 Chrusty Bałtowski Kompleks Turystyczny Kto będzie przynajmniej raz w Bałtowie, powinien odwiedzić park jurajski, który jest ogromną atrakcją wśród dzieci. JuraPark jest najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Na miejscu znajduje się około 100 modeli dinozaurów, które są wykonane w naturalnej wielkości. Po kompleksie prowadzą ścieżki, na których widnieją tabliczki mówiące o ciekawostkach związanymi z dinozaurami. Na miejscu zwiedzić można:...

Atrakcje Mielno
Adobe Stock/fot. LIGHTFIELD STUDIOS
Czas wolny
Atrakcje dla dzieci w Mielnie
Atrakcji dla dzieci w Mielnie jest wiele. Podczas urlopu w tym mieście możecie całą rodziną zaplanować sobie naprawdę ciekawy czas. Spędzenie wakacji we wspólnym gronie z pewnością was do siebie zbliży.

Wyjazd na wakacje z dziećmi zawsze stawia jedno pytanie: jak ciekawie spędzić z nimi czas? Poniższe atrakcje dadzą szansę spędzić go aktywnie oraz edukacyjnie. Spis treści: Piernikowy Dom do Góry Nogami Park Linowy Tukan Escape room Ścieżki edukacyjne Family Park Ogród botaniczny Promenada Przyjaźni Rejs po jeziorze Jamno Grodzisko Słowiańskie Plaża w Mielnie Pomniki w Mielnie Piernikowy Dom do Góry Nogami W Mielnie znajdziecie Piernikowy Dom do Góry Nogami. Przed domkiem stoi Baba Jaga, która pilnuje swojej własności. Dzieci na żywo będą mogły ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie. Wielkim zaskoczeniem dla młodszych dzieci z pewnością będzie dom z piernika. A dodatkowo to, że stoi on do góry nogami, wprawi wasze dziecko w zachwyt. Dom ten znajduje się niedaleko plaży. Adres: ul. Kościuszki, 76-032 Mielno Park Linowy Tukan W Parku Linowym Tukan czeka was aż 7 tras o różnym stopniu trudności. Nawet młodsze dzieci nie będą miały problemu ją przejść. Park ten mieści się 250 m od morza wśród drzew. Uczestników parku linowego pilnuje kadra pracownicza. Przed rozpoczęciem przejścia całej trasy każdy uczestnik bierze udział w obowiązkowym szkoleniu. Są nimi zjazd tyrolski, spacer po linie oraz skok indiański. Adres: ul. Chmielna 4, 76-032 Mielno Escape room W Escape roomie Monster House czeka was wiele zagadek do rozwiązania całą rodziną. Z pokoju zagadek należy wydostać się w 60 minut. Wskazówki oraz przedmioty do wydostania się znajdziecie w danym pokoju. Taka atrakcja stawia na pracę zespołową. Oprócz wcześniej wspomnianego escape roomu Monster House, znajdziecie w Mielnie również escpae room Czacha oraz Out of The Box Escape Room. Adres: ul. Słoneczna 1, 76-032 Mielno Ścieżki edukacyjne Jedną z ciekawszych ścieżek edukacyjnych jest...

kempingi dla dzieci w Polsce
Adobe Stock
Czas wolny
Kempingi dla dzieci w Polsce – 5 najlepszych propozycji z atrakcjami dla rodzin
Wcale nie jest łatwo znaleźć dobry kemping dla dzieci w Polsce – taki z przyzwoitym placem zabaw, basenem i innymi atrakcjami. Animacje dla dzieci na kempingu w Polsce to już pełen luksus. Mimo to udało nam się znaleźć 5 miejsc godnych polecenia.

Dla każdej rodziny hasło „kemping dla dzieci w Polsce’’ będzie oznaczał coś innego. Jedni szukają takiego, na którym dzieci będą zajęte cały czas i będą mogły od czasu do czasu być pod opieką innych ludzi, co da rodzicom święty spokój. Inni szukają kempingów w ładnych miejscach, niekoniecznie z animacjami i basenami, bo mają pomysł na to, jak spędzać na wakacjach czas z własnym dzieckiem. Jedni chcą spać w namiocie, inni marzą o domku kempingowym czy wakacjach z dzieckiem w kamperze . Dla wszystkich mamy w tym tekście propozycje! Po prostu wybierz kemping, który najbardziej odpowiada twoim oczekiwaniom związanym z udanym wypoczynkiem. Kempingi dla dzieci w Polsce: full wypas nad morzem fajnie nad morzem cisza i spokój nad morzem na Mazurach w górach Kempingi dla dzieci w Polsce – full wypas nad morzem! Holiday Golden Resort w Łazach koło Mielna to chyba najlepszy kemping w Polsce dla dzieci! Zapewnia następujące atrakcje: place zabaw i boiska dla dzieci, wodny plac zabaw, Kids Club, animacje dla dzieci , dorosłych, rodzin z dziećmi, aquapark ze zjeżdżalniami, 4 wanny jacuzzi, basen dla dzieci – 40 cm głębokości z podgrzewaną wodą, dwa baseny rekreacyjne, wypożyczalnię rowerów i gokartów, saunę, wodny masaż. Plaża znajduje się 50 metrów od kempingu. Zakwaterowanie: 94 domki holenderskie o różnym standardzie, 57 pokoi w bungalowach, 12 pokoi w pensjonacie. Spa - Akademia Młodych Rodziców Ceny: pokój 4 os. w bungalowie LUX od 140 do 596 zł za noc, pokój 3 os. w bungalowie LUX od 130 do 496 zł za noc w zależności od sezonu. Domek 4-os. Od 140 do 740 zł za noc w zależności od sezonu i standardu. Pokój 2 os. w pensjonacie. – od 90 do 350 zł za noc, a 4-os. z balkonem w pensjonacie – od 140 do 495 zł za noc w zależności od sezonu. Uwaga! Zakup wyżywienia...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz