dzień ziemi kolorowanki
fot. Adobe Stock

Dzień Ziemi – kolorowanki dla dzieci i nie tylko [DO DRUKU]

Dzień Ziemi – kolorowanki to idealny sposób, aby uczcić z dzieckiem to święto. Przy okazji można porozmawiać o tym, jak dbać o Ziemię i nauczyć się interpretować obrazki. Kliknij, wydrukuj i wspólnie świętujcie kolorowankami idealnymi na Dzień Ziemi.
Ewa Janczak-Cwil
dzień ziemi kolorowanki
fot. Adobe Stock
Dzień Ziemi – kolorowanki mogą pomoc dziecku zrozumieć, o co chodzi z tym świętem. To może być okazja do wyjaśnienia dziecku, dlaczego ustanowiono ten dzień i jak na co dzień dbać o naszą planetę. Choć z roku na rok Dzień Ziemi staje się coraz ważniejszym świętem, to od naszych codziennych działań zależy, w jakiej formie będzie nasza planeta. Ekologia dla dzieci powinna być zatem czymś naturalnym, co trzeba realizować w życiu, a nie fanaberią czy aktem dobrej woli.

Kliknij wybraną kolorowankę na Dzień Ziemi – otworzy się ona w nowym oknie, z którego można ją wydrukować, dopasowując obrazek do formatu papieru. Dzień Ziemi – kolorowanki do druku życzą udanej zabawy!

Spis treści:

1. Dzień Ziemi kolorowanki: domki na globie

dzień ziemi kolorowanki domki na ziemi
Nasza Ziemia jest naszym domem. Nie tylko stoją na niej nasze prawdziwe domy, ale jest ona na razie jedynym miejscem, na którym możemy cieszyć się życiem. Może kiedyś to się zmieni, ale jak na razie daleko nam do zasiedlenia innych planet. Dlatego musimy razem dbać o nasz wspólny dom: o Ziemię.

2. Dzień Ziemi kolorowanki: dzieci na konturze Ziemi

dzień ziemi kolorowanki dzieci na konturze Ziemi
Przyszłością ludzkości są dzieci i to one odziedziczą po nas Ziemię. A ona już teraz woła o pomoc. Dlatego i my, dorośli, i dzieci, powinniśmy wspólnie uczyć się, jak żyć, żeby Ziemia była przyjazna kolejnym pokoleniom.

3. Dzień Ziemi kolorowanki: Dzieci wokół konturu Ziemi

dzień Ziemi kolorowanki dzieci wokół konturu ZIemi
Dzieci Ziemi – wszyscy nimi jesteśmy! A nasz los na Ziemi w dużej mierze spoczywa na naszych własnych barkach. Weźmy więc sprawy w swoje ręce, nauczmy się jak segregować śmieci, oszczędzajmy wodę, nie kupujmy tylko dla przyjemności, naprawiajmy to, co się zepsuje, zamiast kupować nowe przedmioty. Warto nauczyć dziecko szacunku do rzeczy, w tym do zabawek, które kiedyś staną się śmieciami. Może np. lepiej kupować drewniane zabawki zamiast plastikowych?

4. Dzień Ziemi kolorowanki: Ziemia i kosmos

Dzień Ziemi kolorowanki Ziemia i kosmos
Ziemia pięknie wygląda z kosmosu – to nasza błękitna planeta. Dzieciaki uwielbiają kosmiczne opowieści i rysunki. Ten też im się spodoba. Czy na kolorowance twojego dziecka Ziemia będzie błękitna? A tu więcej kosmicznych kolorowanek: Układ Słoneczny – kolorowanki.

5. Dzień Ziemi kolorowanki: Ziemia zna się na recyklingu

Dzień Ziemi kolorowanki: Ziemia zna się na recyklingu
Segregowanie odpadów może być dla dzieci tak naturalne, jak dla nas niegdyś wrzucanie wszystkiego do jednego worka na śmieci. Wszystko w twoich rękach. Jeśli ty będziesz sumiennie segregować odpady, dasz przykład dziecku i nie będzie to dla niego coś dziwnego, a norma. Naucz swoje pociechy, czym jest recykling dla dzieci.

6. Kontur Ziemi do kolorowania i dłonie

dzień Ziemi kolorowanki kontur Ziemi i dłonie
Jeszcze raz symbol losu Ziemi, który jest w ludzkich dłoniach. Rysunek spodoba się starszym dzieciom, w dodatku jest dość prosty do pokolorowania. Zachęć dziecko, aby wolną przestrzeń wypełniło rysunkami tego, co kojarzy mu się z Dniem Ziemi.

7. Dzień Ziemi kolorowanki: rysunek z przesłaniem

dzień ziemi kolorowanka rysunek z przesłaniem do interpretacji

Wydrukuj ten rysunek i zapytaj dziecko, co on symbolizuje. Omówcie, jakie zagrożenia dla Ziemi zidentyfikowali naukowcy i co je powoduje. Koniecznie zastanówcie się, co można zrobić, żeby zadbać o czystość oceanów i powietrza, jak zapobiegać gwałtownym zmianom klimatu i topnieniu lodowców.

8. Dzień Ziemi kolorowanka edukacyjna

dzień ziemi kolorowanka edukacyjna
Ta kolorowanka na Dzień Ziemi może być świetną zabawą edukacyjną. Niech dziecko pokoloruje obrazki, a następnie zakreśli każdy obiekt w kółko o kolorze pojemnika, do jakiego powinien on trafić, gdy się nie nadaje już do użycia:
  • plastiki – żółty,
  • szkło i metal – zielony,
  • papier – niebieski,
  • elektrośmieci – czerwony,
  • odpady biodegradowalne – zielony,
  • śmieci niepoddające się recyklingowi – czarny.

Razem zobaczcie, ile rzeczy można ocalić od zalegania na śmietniskach!

9. Dzień Ziemi kolorowanka: wesołe kontynenty

Dzień Ziemi kolorowanki wesołe kontynenty
Dla starszych dzieci o zacięciu artystycznym polecamy kolorowankę na Dzień Ziemi z konturami kontynentów. Wypełnione są one wzorami, które można pokolorować w dowolny sposób. Zobaczcie, jaki barwny wzór można stworzyć – taki kolorowy i urozmaicony, jak życie na naszej planecie.

10. Kontur Ziemi do kolorowania – kolorowanka antystresowa

Dzień Ziemi kolorowanki kontur ziemi do kolorowania antystresowa

Bardzo szczegółowa kolorowanka antystresowa dla starszych dzieci i dorosłych. Można wydrukować dwa egzemplarze – jeden dla dziecka, drugi dla opiekuna. Porównajcie później, jak zostały pokolorowane oba rysunki.

Sprawdź także:
Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy