Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Iga

Iga jest osobą ciepłą i pełną pozytywnej energii. Dzięki swojej ciężkiej pracy może osiągać sukcesy w dziedzinach, w których się specjalizuje. Doskonale radzi sobie z zarządzaniem, a każde zadanie, którego się podejmie, wykonuje do końca. Dba też o to, by było wykonane najlepiej, jak się tylko da. Wśród swoich bliskich i znajomych jest odbierana bardzo pozytywnie. Ludzie lubią przebywać w jej towarzystwie z wielu względów. Jedni wskazują na możliwość zwierzenia się Idze z każdego kłopotu i uzyskania dobrej porady. Inni na to, że nigdy się nie można z nią nudzić, gdyż zawsze dba o dobrą atmosferę w swoim otoczeniu. Iga cieszy się, gdy wokół niej coś się dzieje. To pozwala na uniknięcie nudy i monotonii, których nie lubi zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy.

Iga - pochodzenie

Iga jest imieniem, które może mieć dwa różne pochodzenia. Zgodnie z jedną z teorii stanowi skróconą wersję imienia Jadwiga lub Ignacja, która zaczęła z czasem samodzielnie funkcjonować. Niektórzy upatrują się jednak jego korzeni w łacińskim słowie ignis, które oznacza „ogień”. Dlatego imię to można tłumaczyć jako „ognista dziewczyna” lub „dziewczyna o płomiennym sercu”.

Zdrobnienia imienia Iga

Wiele zdrobnień imienia Iga doskonale sprawdzi się, gdy chce się zwrócić do małej dziewczynki. Przykładem mogą być takie popularne spieszczenia jak: Igusia, Igienka czy Igunia. Inne często spotykane odmiany to: Iguś, Iguń, Igi, Idźka.

Imieniny Igi

Imieniny Igi są kilka razy w roku: 1 lutego, 11 maja, 14 lipca, 15 lipca, 31 lipca, 23 października i 15 grudnia. Niektórzy uważają, że Iga może świętować w ten sam dzień co Jadwiga, gdyż pochodzi od tego imienia.

Zobacz także

Imię Iga dla dziecka

Iga to towarzyskie i wesołe dziecko, które wzbudza sympatię otoczenia. Już od małego dobrze dogaduje się z innymi. Nie jest skłonna do płaczu czy wybuchów histerii. To mądra dziewczynka i uważna obserwatorka otaczającego ją świata. Z tego względu odbierana jest jako dziecko bezproblemowe i z łagodnym usposobieniem.

Iga - edukacja

Iga uczy się dobrze i stawia sobie cele, które wie, że będą możliwe do zrealizowania. Najlepiej się czuje, kiedy może pomóc innym. Umie radzić sobie z trudnościami. Dlatego nie podda się, jeśli otrzyma gorszą ocenę, tylko będzie dążyć do jej poprawy. W przypadku zadań wymagających pracy zespołowej staje się świetną liderką grupy. Rówieśnicy dobrze czują się w jej towarzystwie, rzadko uczestniczy w konfliktach i jest raczej mediatorką.

Iga - rodzina i miłość

Szukanie partnera nie jest priorytetem dla Igi, chociaż ma kilku adoratorów, którzy cenią jej radość życia, dobrą energię oraz to, że przy niej czują się dobrze i pewnie. Przede wszystkim jednak angażuje się ona w swoje projekty (zawodowe lub związane z pasją). Miłość czy romanse w tym przypadku schodzą na drugi plan. Kiedy już znajdzie kogoś, komu uda się zawrócić jej w głowie, okaże mu wierność i oddanie. Partner musi się jednak liczyć z tym, że to on będzie aktywną stroną w związku. Szczególnie jeśli nie chce, by Iga się nim znudziła. Powinien także wiedzieć, kiedy podać jej silne ramię, by mogła na nim odpocząć, kiedy życie postawi przed nią problemy trudne do przejścia w pojedynkę. Z innymi kłopotami Iga doskonale sobie poradzi sama.

Iga - predyspozycje zawodowe

Iga to osoba zdyscyplinowana i dobrze zorganizowana, dlatego bez problemu można jej powierzać różne zadania w ramach obowiązków zawodowych. Jest zaradna i racjonalnie podchodzi do rozwiązywania problemów, jakie stają jej na drodze. Kiedy już się czegoś podejmie, dopilnuje nawet najdrobniejszych szczegółów. Warto też zaznaczyć, że nie zgadza się na zrobienie rzeczy, których nie będzie w stanie wykonać. Nie ryzykuje, przez co jest cenną osobą do zarządzania zespołem i mieniem. Bywa także pomocna w rozwiązywaniu różnego rodzaju kryzysów. Często w swoich działaniach odnosi sukcesy. Osiąga je dzięki swojej ciężkiej i wytrwałej pracy, dlatego też w pełni na nie zasługuje. Iga bardzo dobrze sprawdzi się m.in. w pracach kreatywnych i artystycznych, jest także dobrym materiałem na menadżera zarządzającego, sportowca czy osobę pracującą z dziećmi.

Znane Igi

Znane osoby o tym imieniu często są artystkami (aktorkami lub piosenkarkami) - np. Iga Cembrzyńska, Iga Krefft czy Iga Wyrwał. Są wśród nich także sportsmenki, m.in. polska tenisistka Iga Świątek czy polska lekkoatletka Iga Baumgart.

Iga w innych językach

Imię Iga nie ma form obcojęzycznych.

Patroni imienia Iga

Iga nie ma patronki wśród świętych i błogosławionych Kościoła katolickiego. Jednak z uwagi na to, że to prawdopodobnie skrót utworzony od imienia Jadwiga, można uznać za patronki Jadwigę Andegaweńską i Jadwigę Śląską.

Przysłowia i cytaty związane z imieniem Iga

Jednym z powiedzeń o nieco żartobliwym charakterze i związanych z tym imieniem jest: „Wykorzystać chciałem Igę, lecz mi pokazała figę!”.

Ciekawostki o imieniu Iga

Jedna ze znanych polskich aktorek, Iga Cembrzyńska, tak naprawdę nazywa się Maria Elżbieta Cembrzyńska.

Iga - szczęśliwa liczba

Szczęśliwą liczbą Igi jest 8. Numerologiczne ósemki chcą się cały czas rozwijać, zwłaszcza pod względem intelektualnym. Często są to osoby pełne różnorodnych pasji, dobrze odnajdujące się w różnych dziedzinach sztuki i życia. Jednocześnie twardo stąpają po ziemi, stawiając na racjonalne myślenie. Ósemka jest wymagająca zarówno wobec siebie, jak i innych. To silna osoba, która umie stawić czoło przeciwnościom losu. Jeśli jednak na jej drodze pojawi się wiele problemów, może stać się bardzo uparta i dążyć ślepo do celu. Kiedy już coś sobie postanowi, trudno ją odwieźć od obranego kierunku.

Iga - szczęśliwy kamień

Szczęśliwym kamieniem dla Igi jest bursztyn, ceniony przez ludzkość od tysięcy lat. Znano go już w starożytnym Egipcie, Rzymie oraz Grecji. Obecnie znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce i medycynie naturalnej. Przypisuje mu się korzystne działanie w leczeniu różnych schorzeń, np. reumatyzmu. Dawniej był talizmanem, który miał ułatwić skupienie pozytywnej energii, a jednocześnie chronić przed tą złą. Polecano go także przy zaburzeniach przepływu energii i przemiany materii. Miał oczyszczać cały organizm.

Reklama

Iga - szczęśliwy kolor

Kolorem przeznaczonym dla Igi jest żółć. To kojarzona ze słońcem i jego ciepłem, pełna energii i „uśmiechu” barwa. Rozwesela, dodaje pozytywnej energii i pobudza na wiele sposobów. We wnętrzach może pobudzać wyobraźnię i kreatywność, a także… apetyt. Jest kolorem odbieranym w pozytywny sposób. Trzeba jednak pamiętać, że to dość silna barwa i nie powinno się nią otaczać w nadmiarze - wystarczy kilka dodatków, by poczuć jej moc. Nadmiar żółci może bowiem przytłoczyć, co przyniesie wówczas efekt odwrotny do zamierzonego.

Reklama
Reklama
Reklama