Spis treści

Reklama

Znaczenie imienia Żaneta

Żaneta to numerologiczna dwudziestka dwójka. Ta nietypowa liczba numerologiczna charakteryzuje osoby błyskotliwe, inteligentne i życiowo zaradne. Dla Żanety nie ma rzeczy niemożliwych, zawsze spełnia ona swoje plany i marzenia. Jest pomysłowa, pracowita, kreatywna i twórcza. Dzięki takim cechom charakteru ma szansę osiągnąć niemały sukces zarówno w sferze zawodowej, jak i materialnej. Nic dziwnego, że zajmuje wysokie stanowiska w świecie biznesu, polityki lub finansów. Jest praktyczna i konkretna, dzięki czemu doskonale odnajduje się jako szef, kierownik lub prezes. Ma wielkie zdolności organizacyjne, dlatego każdy chętnie za nią podąża.

Żaneta - pochodzenie imienia

Żaneta to imię żeńskie, które pochodzi z języka francuskiego. Jest spolszczoną wersją imienia Jeanette, czyli zdrobnienia Jeanne (Janina lub Joanna).

Zdrobnienia imienia Żaneta

Najpopularniejsze zdrobnienia omawianego imienia to: Żanetka, Żania, Żanetcia, Żanusia, Żanecia, Żanesia, Żenia, Żani, Żanka i Żańcia.

Imieniny Żanety

Żaneta może świętować imieniny cztery razy w roku: 4 lutego, 30 maja, 27 listopada, a także 27 grudnia. Najpopularniejszą datą jest jednak 27 grudnia.

Zobacz także

Imię Żaneta dla dziecka

Żaneta szybko się uczy, jest pilna i bardzo odpowiedzialna. Ma wiele talentów, dlatego większość dnia spędza poza domem. Jest ciekawa świata, chętna do poznawania nowych osób i zdeterminowana, by spełniać najskrytsze marzenia. Uwielbia pochwały i nagrody, a szczególnie te materialne. Należy jednak unikać takiego systemu nagród, ponieważ numerologiczna dwudziestka dwójka ma skłonności do bycia materialistką.

Żaneta - edukacja

Żaneta ma w sobie ogromny potencjał i upór w dążeniu do upragnionych celów. Jest odporna na stres i z chęcią podejmuje trudne wyzwania. Bierze czynny udział w życiu szkolnym i radzi sobie doskonale na każdym etapie edukacji. Ma wiele pomysłów i zainteresowań, dlatego nigdy się nie nudzi. Chętnie uczestniczy w zajęciach dodatkowych, które mają duży wpływ na jej życie dorosłe.

Żaneta - rodzina i miłość

Żaneta jest osobą, która w pierwszej kolejności poświęca się karierze. To sprawia, że jej partner lub dzieci mogą się poczuć odtrącone czy zaniedbane. Nie oznacza to jednak, że Żanecie nie zależy na szczęściu i zadowoleniu bliskich. Wręcz przeciwnie! Numerologiczna dwudziestka dwójka to osoba lojalna i czuła, a także stała w uczuciach. Rodzina jest dla niej niezwykle ważna. Żaneta zrobi wszystko, aby zapewnić jej bezpieczeństwo materialne.

Żaneta - predyspozycje zawodowe

Żaneta to pracownik, który zaskakuje pomysłowością, zaradnością i upartością w dążeniu do celów. W jakich zawodach sprawdza się najbardziej? Jest świetnym politykiem, bankierem, ekonomistą, przedsiębiorcą, prawnikiem, sędzią lub inżynierem. Spełnia się na stanowisku zarówno szefa, jak i pracownika. Niezależnie od pozycji zawodowej pracy poświęca się w stu procentach, co bardzo często odbija się na jej życiu osobistym. Żaneta musi pamiętać, że balans i odpoczynek są tak samo ważne, jak intensywna praca i działanie.

Znane osoby o imieniu Żaneta

Znane osoby o tym imieniu to m.in.: amerykańska piosenkarka Janet Jackson, nowozelandzka pisarka Janet Frame, niemiecka piosenkarka Jeanette „Jeany” Biedermann, brytyjska pisarka Jeanette Winterson, amerykańska aktorka Jennette McCurdy, amerykańska aktorka Janet Leigh, amerykańska wokalistka Janis Joplin czy polska lekkoatletka Żaneta Glanc.

Żaneta w innych językach

Żaneta w innych językach to:

  • język angielski - Janet;
  • język francuski - Janette, Jeannette;
  • język niemiecki - Janette, Jeannette;
  • język rosyjski - Джанет (Dżanet);
  • język ukraiński - Джанет (Dżanet);
  • język włoski - Gianna.

Patronki imienia Żaneta

Brak jest patronek imienia Żaneta.

Przysłowia i cytaty z imieniem Żaneta

Brak jest przysłów i cytatów z imieniem Żaneta.

Ciekawostki o imieniu Żaneta

Imię Żaneta pojawiło się w popularnym filmie animowanym Alvin i wiewiórki. Żaneta (z ang. Jeanette) była jedną z członkiń Wiewióretek, a jednocześnie uchodziła za najmądrzejszą z całej trójki.

Żaneta - szczęśliwa liczba

Szczęśliwą liczbą imienia Żaneta jest 22. To liczba osób nad wyraz ambitnych, bardzo pracowitych i zdeterminowanych, aby osiągnąć sukces. Zdolności organizacyjne numerologicznej dwudziestki dwójki pozwalają jej na skuteczną pomoc innym. Żaneta czerpie ogromną radość z pomocy potrzebującym i robi to bezinteresownie.

Żaneta - szczęśliwy kamień

Szczęśliwy kamień Żanety to gagat, kamień kreatywności, mądrości i potencjału. Gagat łączy się z energią ziemską i wspiera w spełnianiu marzeń oraz upragnionych celów. Ma działanie ochronne, oczyszczające i harmonizujące. Neutralizuje negatywną energię i łagodzi nerwy. Gagat ułatwia podejmowanie decyzji, przyciąga pieniądze i wspomaga pracę z czakrami. Warto mieć go zawsze przy sobie.

Reklama

Żaneta - szczęśliwy kolor

Szczęśliwym kolorem Żanety jest szary. Niektórzy twierdzą, że szarości odbierają nam energię i chęć do życia. Nic bardziej mylnego! Kolor ten daje nam wiele równowagi, harmonii i spokoju. Szarość uspokaja, wycisza i pozwala się nam odprężyć. Jest niezwykle istotna w czasach chaosu, wyścigu szczurów i bezładu w sferze psychicznej.

Reklama
Reklama
Reklama