jak narysować drzewo
fot. Adobe Stock

Jak narysować drzewo – najprostsza instrukcja jak się rysuje drzewo krok po kroku [FOTO]

Oto instrukcja jak narysować drzewo w zaledwie w dwóch krokach. To najprostszy sposób, aby nauczyć się, jak się rysuje drzewo.
jak narysować drzewo
fot. Adobe Stock
Jeżeli nie wiesz, jak narysować drzewo mamy dla ciebie prostą instrukcję jak się rysuje drzewo krok po kroku. Dzięki niej bez problemu opanujesz sztukę jego rysowania i nauczysz tego także dziecko. Dzieci bardzo lubią rysować drzewa i wbrew pozorom nie jest trudno ich tego nauczyć. Wystarczy narysować pień i bujną koronę z gałęziami. Zobaczcie, jak się rysuje drzewo!

Jak narysować drzewo – krok po kroku

Rysowanie drzewa podzieliłyśmy na dwa etapy. W pierwszym narysowałyśmy pień drzewa i jego główne gałęzie, zaś w drugim kroku – jego liście i mniejsze gałązki.

Jak narysować drzewo – krok 1

Narysuj pień drzewa, w kształcie lekko zwężającym się ku górze oraz główne jego gałęzie, odchodzące od pnia drzewa. Gałęzie drzewa mają spiczaste zakończenie w kształcie literki M.

jak narysować drzewo

Jak się rysuje drzewo – krok 2

Teraz czas na rysunek korony drzewa – ma kształt strzępiastej chmury okalającej gałęzie drzewa. Aby drzewo było bardziej rozłożyste można mu dorysować jeszcze kilka mniejszych gałęzi.

jak narysować drzewo krok po kroku

Jak narysować drzewo – krok 3

Pozostało już tylko pokolorowanie drzewa.

jak się rysuje drzewo
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

Rysowanie drzewa to dobra okazja do rozmowy z dzieckiem o przyrodzie

Rysowanie drzewa to świetny sposób na relaks i poprawę zdolności koncentracji dziecka. Takie rysowanie może być także dobrą okazją do rozmowy. Możesz opowiedzieć dziecku, jak rosną drzewa, dlaczego są ważne dla ludzi, zwierząt, gleby. Pokaż maluchowi ich gatunki i opowiedz, w jaki sposób można je rozróżnić po kształcie liści i owocach.

W roli przewodnika po świecie drzew wspaniale sprawdzają się książeczki dla dzieci, które dla was przygotowałyśmy:


Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy