jak narysować rower
fot. Adobe Stock

Jak narysować rower – najprostszy sposób w 4 krokach [FOTO]

Jak narysować rower? To bardzo prosta instrukcja – dzięki niej narysujesz rower bez najmniejszego problemu.
Agnieszka Majchrzak
jak narysować rower
fot. Adobe Stock
Jeżeli zastanawiasz się jak narysować rower i wydaje ci się to bardzo trudne, to koniecznie zobacz nasze rysunki. Pokazujemy na nich jak narysować rower krok po kroku. To jest o wiele prostsze, niż myślisz i zajmie ci zaledwie kilka minut. Wystarczy narysować koła, kierownicę, ramę i rower gotowy! Zachęcamy was do wspólnego rysowania z dzieckiem – to bardzo rozwija zdolności manualne rąk dziecka i jest bardzo fajnym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

Jak narysować rower – krok po kroku

Rysowanie roweru zaczęłyśmy od narysowania dwóch kół i ramy roweru. Kolejnym etapem jest narysowanie pedałów, siodełka i kierownicy. Ostatni krok to narysowanie szprych w kołach roweru.

Jak narysować rower – krok 1

Narysuj dwa koła, a w ich środku po jednym mniejszym.
 
Jak narysować rower

Jak się rysuje rower – krok 2

Dorysuj ramę roweru, to ta czerwona linia łącząca oba koła, a następnie narysuj małe kółko z przodu tylnego koła – to będzie tarcza na pedały roweru.
 
Jak narysować rower krok po kroku

Jak narysować rower – krok 3

Do tarczy roweru dorysuj dwie linie w kształcie literki T, które będą pedałami roweru oraz dwie linie, które utworzą ramę z siodełkiem. Z przodu ramy, na jej szczycie dorysuj kierownicę.
 
Jak się rysuje rower

Jak się rysuje rower – krok 4

Ostatni krok to dorysowanie w środku kół ich szprych – wystarczy narysować linie promieniście odchodzące od mniejszych  kółek w środku kół roweru.

Jak narysować rower
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

Rysowanie roweru – naucz dziecko także jazdy na rowerze!

Prawda, że było to proste? Przy okazji gorąco namawiamy was do jazdy z dzieckiem rowerem od najmłodszych jego lat. To wspaniały sport, dzięki któremu dziecko:
  • ćwiczy poczucie równowagi,
  • kształtuje koordynację ruchową,
  • poprawia kondycję,
  • wzmacnia organizm,
  • rozwija nawyk aktywności ruchowej,
  • ciekawość świata.

Już dwuletnie dziecko może rozpocząć naukę jazdy na rowerze biegowym, bez pedałów. W ten sposób zaznajamia się z jednośladem i uczy sterowania nim.

Zobacz też: 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy