jak narysować zająca
fot. Adobe Stock

Jak narysować zająca – bardzo prosta instrukcja [FOTO]

Jeżeli zastanawiasz się, jak narysować zająca koniecznie obejrzyj naszą instrukcję. Pokazujemy w niej, jak narysować zająca krok po kroku.
jak narysować zająca
fot. Adobe Stock
Nie wiesz, jak narysować zająca, a twoje dziecko prosi o jego rysunek? Nic dziwnego, to jeden z ulubionych zwierzątek dzieci, dlatego warto wiedzieć, jak się rysuje zająca. Mamy dla was bardzo prosty sposób, w którym pokazujemy jak narysować zająca krok po kroku! Pamiętajcie, że takie wspólne rysowanie z dzieckiem to rozwijanie sprawności rączki dziecka, mnóstwo świetnej zabawy i spędzenie czasu w twórczy sposób!

Jak narysować zająca – krok po kroku

Pokazujemy, jak narysować zająca w czterech krokach. W pierwszych etapach skupiliśmy się na narysowaniu jego tułowia oraz głowy, oraz takich szczegółów jak oczy, pyszczek i łapy. Ostatni etap to kolorowanie rysunku zająca.
Redakcja poleca: Kiedy dziecko zaczyna chodzić - film
Zobacz, jak dziecko stawia pierwsze kroki. Nasz ekspert tłumaczy, przez jakie etapy w nauce chodzenia dziecko powinno przejść.

Jak narysować zająca  krok 1

Narysuj ołówkiem zarys głowy zająca i jego plecy wraz z tylną łapą. Zacznij od narysowania tułowia, pociągając zaokrągloną linię w dół, następnie narysuj łapkę. Rysując głowę o lekko wydłużonym kształcie, zostaw na jej górnej linii niewielką przerwę – w tym miejscu będą uszy zająca.

jak narysować zająca

Jak się rysuje zająca  krok 2

Teraz dorysuj brzuszek zająca i jego przednie łapki oraz uszy. Rysując brzuszek, pociągnij lekko wygiętą kreskę od głowy zwierzaka w dół, aż do tylnej łapki. Na linii brzuszka zrób przerwę na miejsce dla przednich łapek.

jak narysować zająca krok poo kroku

Jak narysować zająca dla dziecka  krok 3

Dorysuj oczy zająca, nosek i buźkę.

jak się rysuje zająca

Jak się rysuje zająca  krok 4

Pokoloruj zająca – nasz jest klasycznym szaraczkiem!


jak narysować zająca

Rysunek zająca to dobra okazja do rozmowy o świętach wielkanocnych

Pokazaliśmy jak narysować zająca krok po kroku. Mamy nadzieję, ze dzięki naszej instrukcji już wiecie, jak narysować zająca!

Rysowanie zająca to idealna okazja na porozmawianie o tym sympatycznym zwierzaku, który budzi wiele pozytywnych emocji i skojarzeń. Jest symbolem świąt Wielkanocy i zgodnie z tradycją przynosi dzieciom słodkości w wielkanocną niedzielę. Jest zwiastunem nadchodzącej wiosny i symbolizuje płodność oraz szczęście.

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy