Kalkulator tygodnia ciąży

Kalkulator tygodnia ciąży mamotoja.pl (dawniej Babyonline.pl) pomoże ci obliczyć, w którym tygodniu ciąży jesteś i ile dni zostało do porodu. Wystarczy, że wpiszesz datę ostatniej miesiączki, a nasz kalkulator obliczy tydzień ciąży za ciebie.

Oblicz, w którym jesteś tygodniu ciąży:

Podaj datę rozpoczęcia ostatniego cyklu:

INFORMACJE:


Jak obliczyć tydzień ciąży?
Wystarczy wpisać w podane pola dzień ostatniej miesiączki i na tej podstawie obliczyć, to który to tydzień i dzień ciąży.

Ciąża trwa 9 miesięcy kalendarzowych (10 miesięcy księżycowych, każdy po 28 dni), czyli 280 dni. Za początek ciąży uznaje się pierwszy dzień ostatniej miesiączki – jest to tzw. reguła Naegelego.

Obliczony za pomocą tej reguły czas trwania ciąży to wiek ciążowy – i nim będzie się posługiwał lekarz, prowadząc twoją kartę ciąży.

Wiek zapłodnieniowy – czyli liczony od momentu, gdy rzeczywiście doszło do poczęcia – jest co najmniej 2 tygodnie krótszy. Gdy więc lekarz mówi o 10. tygodniu ciąży, to znaczy, że do zapłodnienia doszło 8 tygodni temu. W rzeczywistości ciąża trwa więc nie 280 dni, lecz 266 od momentu poczęcia.

Należy pamiętać, że termin porodu wyznaczony dzięki regule Naegelego jest jedynie orientacyjny. Poród może bowiem odbyć się 2 tygodnie wcześniej lub 2 tygodnie później od wyznaczonego w ten sposób terminu. Jedynie 5% kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym terminie.

Nasz kalkulator pokaże ci nie tylko, który to miesiąc ciąży, dowiesz się z niego również tak szczegółowych informacji, jak który to tydzień ciąży, a nawet dzień.

Sprawdź też w naszym Kalendarzu ciąży, co teraz dzieje się w twoim ciele!

 

Redakcja poleca: Jak obliczyć, który to tydzień ciąży? - film
Zastanawiasz się, w którym tygodniu ciąży jesteś? Wyjaśniamy, jak obliczyć, który to tydzień ciąży. Sprawdź, czy dobrze to robiłaś.

Popularne tematy