Kalkulator wagi dziecka

Sprawdź, czy twoje dziecko prawidłowo przybiera na wadze. Kalkulator wagi dziecka pokaże na siatce centylowej, czy twoje dziecko mieści się w normie.

Oblicz, czy waga dziecka jest prawidłowa

Płeć*:

Wiek dziecka*:

Waga urodzeniowa dziecka (kg):

Obecna waga dziecka (kg)**:

* pole obowiązkowe ** wpisz, aby sprawdzić miejsce na siatce centylowej
Przyrost masy ciała dziecka jest ważnym wskaźnikiem prawidłowego rozwoju. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka należy sprawdzać, jak przebiega przyrost masy ciała. Możesz to sprawdzić samodzielnie na siatkach centylowych lub w kalkulatorze wagi dziecka.

Dzieci rosną w różnym tempie, a ich waga w danym miesiącu życia jest uzależniona od tego, jaka była ich waga urodzeniowa.

Zobacz także: Ile powinno ważyć miesięczne dziecko

Pamiętaj też, że przyrost masy ciała u większości dzieci odbywa się skokowo. Po kilku dniach-tygodniu przestoju waga znów zaczyna rosnąć.

Pamiętaj, że przyrost wagi dziecka jest najszybszy w pierwszych miesiącach życia. Około 5-6. miesiąca dziecko powinno podwoić swoją wagę urodzeniową, a w okolicach 1. urodzin potroić ją. Zakresy przyrostu wagi dziecka w 1. roku życia są następujące:  
  • 0-4 miesiące: 120-225 g. na tydzień
  • 4-6 miesięcy: 90-120 g. na tydzień
  • 6-12 miesięcy: ok. 50-80 g. na tydzień

Sprawdź, jak prawidłowo rozszerzać dietę dziecka, by było zdrowe i miało prawidłową masę ciała.
Redakcja poleca: Waga i wzrost dziecka w 1. roku życia: kiedy do lekarza? [SPRAWDŹ NORMY]
W pierwszych miesiącach życia dziecka ważenie i mierzenie to jeden z podstawowych sposobów na określenie, czy niemowlę dobrze się rozwija i wystarczająco dużo je. Jaka powinna być waga i wzrost dziecka w 1. roku życia? Sprawdź normy miesiąc po miesiącu.

Popularne tematy