tata z synem supermoc
Adobe Stock
Gry i zabawy

Jaka supermoc pasowałaby do twojego dziecka? Opisz ją i wygraj nagrody [KONKURS]

Każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Posiada swoje unikalne talenty, umiejętności i kompetencje. Czy wszystkie z tych, które mogą mu ułatwiać życie? A może wiesz, jaka nowa supermoc malucha pomogłaby wam w codziennym funkcjonowaniu? Weź udział w naszym konkursie, opisz ją i wygraj nagrody!
Nieskończona cierpliwość do nauki? Zasypianie w kilka sekund? A może odwaga w próbowaniu nowych smaków? Rodzice mają z pewnością całą listę supermocy, które chętnie widzieliby na co dzień u swojego dziecka... Nie obiecujemy cudów, ale zapewniamy: małymi kroczkami można budować nawyki, które usprawnią wasze życie. Inspiracją i pomocą może być nowa kolekcja zabawek Smerfy KINDER Niespodzianki. Niebiescy bohaterowie przez zabawę uczą m.in. empatii, pewności siebie, zdrowego stylu życia, cierpliwości i wielu innych przydatnych cech.

Smerfy z KINDER Niespodzianki uczą przez zabawę!

W nowej kolekcji znajduje się 8 niezwykłych zabawek: Papa Smerf, Smerfetka Ogrodniczka i Smerfetka Architektka, Smerf Doktor, Smerf Strażak, Smerf Biegacz, Smerf Deskorolkarz i wreszcie Smerf Wspinacz. Każda z nich ma wyjątkowe cechy, które zachęcają najmłodszych nie tylko do zabawy, ale i… nauki. I tak np. Papa Smerf, przywódca wioski uczy, jak być troskliwym, odpowiedzialnym i uważnym, Smerfetka Architektka promuje otwartość na zmiany oraz gotowość do podejmowania prób i popełniania błędów, a Smerf Deskorolkarz zachęca do testowania nowych aktywności, które owocują pięknymi wspomnieniami. To tylko przykłady – każdy z ośmiu Smerfów jest wyjątkowy i wyposażony w supermoce, które mogą być inspiracją dla najmłodszych.

KINDER Niespodzianka Smerfy
Ferrero

Ale… to jeszcze nie wszystko! Dodatkowo zabawki z serii Smerfy dają dostęp do specjalnej zawartości w darmowej aplikacji APPLAYDU. Wystarczy zeskanować zabawkę, by uzyskać dostęp do fascynujących gier, zabaw edukacyjnych i rozszerzonej rzeczywistości.

Jaka supermoc pasowałaby do twojego dziecka? Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrody

Do wygrania jest 1 z 7 zestawów wyjątkowych nagród. W skład każdego zestawu wchodzi:

  • duży, pluszowy Ryś
  • walizeczka z nową serią Smerfy KINDER Niespodzianka
  • kubek z małą maskotką (szopem, orką lub wiewiórką)


konkursy Ferrero WSCW
Adobe Stock

Weź udział w naszym konkursie i wygraj nagrody!


 
Artykuł powstał z udziałem marki KINDER Niespodzianka

liveczat Miasteczko Zmysłów
Archiwum prywatne
Czas wolny
Jak reagować na trudne emocje dziecka? Podpowiada Dorota Zawadzka! [LIVECZAT Z EKSPERTEM]
Lęki, frustracje, histeryczny płacz maluchów, rzucanie przedmiotami czy odmawianie jedzenia? O trudnych emocjach u dzieci i rodziców opowiadała podczas liveczatu na fejsbukowym kanale Mamo, To Ja Dorota Zawadzka – psycholożka i ambasadorka akcji Miasteczko Zmysłów.

Umiejętność dostrzeżenia każdych emocji u dziecka jest niezwykle istotna. O tyle, o ile z reguły nie mamy problemu z tymi pozytywnymi, o tyle kłopotliwe często stają się emocje trudne – płacz, krzyk, histeria. Co wtedy zrobić? Jak reagować? Na pytania rodziców odpowiedziała Dorota Zawadzka.  Co dziecku nie jest w smak? Nikt z nas nie lubi być ograniczany. Dzieci również. To dlatego najmłodsi nie przepadają za zdaniami, które rozpoczynają się od słowa „nie”. Zakazy w świecie dzieci często rodzą frustracje i wywołują silny płacz. Czy jednak da się wychować szczęśliwe dziecko, nie fundując mu pewnych norm? Czy reguły są potrzebne? Jak podkreśla Dorota Zawadzka – dziecko potrzebuje pewnych granic, pewnych ram. Musimy jednak pamiętać, że te granice nie zawsze stawiamy my. Czasem robi to rodzic, a czasem dziecko. To nie my zawsze mamy rację. Należy pozwolić dziecku testować swoje granice, dając mu możliwość nauki samodzielności. Z drugiej jednak strony maluch potrzebuje poczucia bezpieczeństwa. Musi mieć świadomość, że ktoś dorosły jest w stanie podjąć za mnie decyzję – wyjaśnia Zawadzka.   Czy odwrócenie uwagi od tego, co dzieje się z dzieckiem, które przeżywa właśnie trudne emocje, jest właściwe? Jak zaznaczyła nasza ekspertka, kiedyś praktykowano taką metodę. Dziś na szczęście psycholodzy wiedzą już, że nie jest to dobra droga i nie zawsze się sprawdza. – To rodzic na podstawie swoich obserwacji powinien ocenić sytuację – mówi Zawadzka. – Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy odwrócenie uwagi pomoże. Ale jeśli dziecko przeżywa pewne emocje, a my nie reagujemy na nie, to maluch często odbiera to jako komunikat: „Moje emocje nie są ważne, moja mama je ignoruje”. Nie powinno tak być. Lepiej jest powiedzieć dziecku, że widzimy i rozumiemy, co czuje. Dobrze jest nazwać emocje...

cieszące się dzieci konkurs Ferrero
Adobe Stock
Gry i zabawy
Poznaj kolekcję Smerfy KINDER Niespodzianki i wygraj nagrody! [KONKURS]
W wiosce Smerfów mieszkają wyjątkowi bohaterowie. Nic dziwnego, że od lat zachwycają i bawią najmłodszych! Co więcej, teraz ich figurki są na wyciągnięcie ręki w… nowej kolekcji zabawek KINDER Niespodzianki. Masz szansę na wygranie smerfastycznych nagród – odpowiedz na pytanie i weź udział w konkursie!

Mali, niebiescy bohaterowie mogą być wzorem dla wielu dzieci. Dlaczego? Dzięki ich niezwykłym cechom maluchy uczą się m.in. empatii, pewności siebie, zdrowego stylu życia czy uważności. Wystarczy zaprosić je do wspólnej zabawy. Jak to zrobić? Podpowiadamy! Poznaj nową kolekcję KINDER Niespodzianki Papa Smerf, Smerfetka Ogrodniczka i Smerfetka Architektka, Smerf Doktor, Smerf Strażak, Smerf Biegacz, Smerf Deskorolkarz i wreszcie Smerf Wspinacz – oto osiem niezwykłych zabawek kolekcji Smerfy KINDER Niespodzianki . Każda z nich ma wyjątkowe cechy, które zachęcają najmłodszych nie tylko do zabawy, ale i… nauki. I tak np. Papa Smerf, przywódca wioski, uczy, jak być troskliwym, odpowiedzialnym i uważnym, Smerf Wspinacz zachęca do próbowania nowych rzeczy i przygód, a Smerf Doktor pokazuje, jak być empatycznym i promuje zdrowy styl życia. To tylko przykłady – każdy z ośmiu Smerfów jest wyjątkowy, dlatego szybko zyskuje sympatię maluchów i zabawa nimi jest przednia. Ale… to jeszcze nie wszystko! Dodatkowo zabawki z serii Smerfy dają dostęp do specjalnej zawartości w darmowej aplikacji APPLAYDU. Wystarczy zeskanować zabawkę, by uzyskać dostęp do fascynujących gier, zabaw edukacyjnych i rozszerzonej rzeczywistości. Czas na konkurs! Odpowiedz na pytanie i wygraj nagrody Do wygrania jest 1 z 7 zestawów wyjątkowych nagród. W skład każdego zestawu wchodzi: duży, pluszowy Ryś walizeczka z nową serią Smerfy KINDER Niespodzianka kubek z małą maskotką (szopem, orką lub wiewiórką) Weź udział w naszym konkursie i wygraj nagrody!  

Mama z córką Smerfy KINDER
Adobe Stock
Gry i zabawy
Czego Smerfy uczą najmłodszych? Oto 8 niezwykłych lekcji…
Empatia, pewność siebie, reakcje na złość – to tylko kilka przykładów emocji, z którymi warto nauczyć się sobie radzić. Najlepiej poprzez zabawę. Mali, niebiescy bohaterowie, których można znaleźć w KINDER Niespodziance, będą świetnymi nauczycielami!

Nie ma chyba nikogo, kto choć raz nie odwiedziłby wioski Smerfów. Niezwykłe postacie przyciągają przed ekrany od lat! Jako grupa uczą życzliwości, tolerancji i wzajemnego wspierania się. Jednak każdy z nich jest indywidualistą i może przekazać własną, niezwykle cenną lekcję. Jaką?   Lekcja 1: Nauka uważności Najbardziej odpowiedzialnym, troskliwym i uważnym właśnie Smerfem jest niewątpliwie przywódca wioski, czyli nie kto inny, jak Papa Smerf. Dba o pozostałych, czym daje również lekcję bliskości. Idźcie śladami Papy i przytulajcie się, rozmawiajcie o tym, co was cieszy i smuci, bądźcie dla siebie dobrzy i otwarci na siebie wzajemnie. Lekcja 2: Nauka pewności siebie Z pomocą przychodzi Smerf Wspinacz. Ten niezwykle odważny i żądny przygód bohater jest z jednej strony nieustraszonym odkrywcą, z drugiej ambitnym marzycielem. Niewątpliwie jednak inspiruje Smerfy swoimi przygodami. Podobnie jak Smerf Wspinacz próbujcie nowych rzeczy, doświadczajcie, nie bójcie się popełniać błędów i wyciągać z nich wniosków. Każda zabawa ma przy takich założeniach szansę być cegiełką w budowaniu odporności psychicznej i pewności siebie. Lekcja 3: Nauka empatii Inspiracją niech będzie niezwykle odpowiedzialny, przez co godzien zaufania, Smerf Doktor. Z racji wykonywanego zawodu jest blisko z pozostałymi mieszkańcami wioski. Dodatkowo Doktor promuje zdrowy styl życia. W sposób niezwykle empatyczny uczy niebieskich bohaterów, jak dbać o siebie. Warto podążać jego śladami – wspólnie, choćby gotując i robiąc zdrowe zakupy. W trosce o swoich najbliższych. Lekcja 4: Nauka kreatywności Najlepiej poprowadzi ją Smerfetka Architektka. Na co dzień majsterkuje – składa, lepi i przebudowuje, promując tym samym otwartość na zmiany, gotowość do podejmowania prób i popełniania błędów, ale przede wszystkim pobudza wyobraźnię! Może...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj