Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
fryzura dla małych chłopców
Adobe Stock
Pielęgnacja

Fryzury dla chłopców – najlepsze pomysły na modne, krótkie, półdługie cięcia

Fryzury dla chłopców mogą być krótkie lub półdługie, grzecznie ułożone lub pełne twórczego nieładu (tzw. messy lub bad hair) – w zależności od gustu chłopca i jego rodziców. Nasze propozycje fryzur chłopięcych są nie tylko modne, ale i praktyczne.

Fryzury dla chłopców tradycyjnie kojarzą się z krótkimi włosami, często obcinanymi za pomocą maszynki. Taki wybór jest praktyczny i nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych i stylizacji. Coraz modniejsze są jednak fryzury chłopięce z półdługich włosów, z zaczesanymi na bok dłuższymi grzywkami lub wygolonymi po bokach włosami (i wzorkami na głowie!). W naszym przeglądzie znajdziesz propozycje fajnych fryzur dla dwu- i trzylatków (i w ogóle dla chłopców, chłopaków i mężczyzn w każdym wieku).

Spis treści

Fryzury dla chłopców

Fryzury dla małych chłopców są najlepsze, kiedy nie przeszkadzają małemu mężczyźnie w odkrywaniu świata. Jeśli grzywka wpada w oczy, trzeba ją podciąć.

Modne chłopięce fryzury często wymagają używania środków do stylizacji, ale odradzamy używania lakierów i żeli dla dorosłych. Dziecięce włosy i skóra są zbyt delikatne na takie produkty! Szukaj preparatów stworzonych dla dzieci albo w ogóle zrezygnuj z takiej stylizacji i dbaj tylko o to, by dziecko miało zdrowe i lśniące włosy. Poniżej znajdziesz zestawienie najmodniejszych fryzur dla chłopców w pięciu różnych kategoriach.

Modne fryzury dla chłopców

Na topie wśród fryzur chłopięcych są takie z nieco dłuższymi włosami lub wygolonymi bokami i dłuższą górą. Modne są także dłuższe grzywki zaczesywane na bok. Popularnością nadal cieszą się zmierzwione irokezy i półdługie fryzury, które szczególnie uroczo wyglądają u chłopców z kręconymi włosami. 

Czytaj też: Jak często należy myć dziecku włosy?

1. Modna fryzura dla chłopca: wygolone boki i dłuższa góra

To jedna z najmodniejszych fryzur chłopięcych, która pojawia się niemal w każdym sezonie. Nic dziwnego, wygląda dobrze, a do tego jest bardzo praktyczna. Boki i tył głowy są dość wysoko wygolone, a góra jest dłuższa i zaczesana do tyłu. Idealna dla każdego chłopca, który chce czuć się modnie, swobodnie i... wyglądać trochę jak swój idol, piłkarz David Beckham.
 

modne fryzury dla chłopców
Adobe Stock

2. Modna fryzura dla chłopca: zmierzwiony irokez

Wygolone boki i zmierzwiona góra dają fajne wrażenie niepokornego irokeza w tym przykładzie modnej chłopięcej fryzury. Dodatkowy plus za to, że nie wymaga szczególnej stylizacji. To propozycja dla odważnych chłopców, którzy lubią wyróżniać się w tłumie!

modna fryzura chłopięca
Adobe Stock

3. Modna fryzura dla chłopca: długa pocieniowana grzywka (na bok)

Hit wśród chłopców, czyli krótkie boki i tył z dłuższą górą i długą, pocieniowaną grzywką, która spada na twarz. U małych chłopców radzimy, żeby włosy ściąć nad linią brwi, tak by nie wpadały do oczu.
 

modna fryzura dla chłopca
Adobe Stock

4. Modna fryzura dla chłopca: wzory po bokach

Modne są też odrobine ekstrawaganckie fryzury, które posiadają wzory po bokach głowy. Może to być tylko cienki paseczek (aktualnie najmodniejszy!) lub coś bardziej oryginalnego. 

fryzury dla chłopca
Adobe Stock

5. Najmodniejsza fryzura – grzeczne zaczesanie

To hit ostatnich miesięcy – króciutka fryzura z włosami zaczesanymi na bok. Choć wydaje się, że to uczesanie będzie pasowało tylko do grzecznego chłopca, to tak naprawdę świetnie będzie się w nim czuł każdy mały mężczyzna. 

fryzury dla chłopców
Adobe Stock

Krótkie fryzury dla chłopców

Krótkie fryzury dla chłopców wcale nie muszą być nudne. Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji strzyżenia, która na pewno spodoba się twojemu synkowi. 

1. Fryzura dla chłopców – grzybek

Jest to cięcie, które z pewnością wielu z nas pamięta ze swojego dzieciństwa. Nadal jednak każdy chłopiec wygląda w tej fryzurze bardzo uroczo. Fryzurze można nadać „pazura”, sprawiając, by była bardziej poczochrana. Stworzenie tego efektu nie będzie trudne. 

fryzury dla chłopców
Adobe Stock

2. Inna wersja fryzury grzybek

Jest to nieco zmieniona wersja popularnej fryzury w kształcie grzybka. Tutaj boki i tył są wygolone, co sprawia, że fryzura nabiera lekkości. 
 

fryzury dla chłopców
Adobe Stock

3. Mini irokez z przedziałkiem

Bardzo popularną aktualnie fryzurą są dłuższe włosy na czubku głowy, które można zaczesać do góry. Boki natomiast powinny być wygolone, by uzyskać jak najlepszy efekt.  Bardzo istotnym elementem jest także przedziałek po boku głowy. 


fryzury dla chłopców
Adobe Stock

4. Fryzura z grzywką do góry

Do stworzenia tej fryzury nie trzeba układać całych włosów, robiąc irokeza. Wystarczy, że wymodelujecie jedynie grzywkę, a efekt będzie naprawdę świetny. 

fryzury dla chłopców
Adobe Stock

Fryzury chłopięce półdługie

Chłopcy coraz częściej odchodzą od fryzur „na rekruta”, zamiast tego podkreślają swój indywidualizm długimi i półdługimi włosami. Chłopięce półdługie fryzury wyglądają dobrze zarówno na prostych, jak i kręconych włosach. Dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla małych chłopców, są dłuższe włosy z grzywką. Pamiętaj jednak, że półdługie włosy mogą nastręczać problemów z rozczesywaniem. 

1. Półdługa fryzura dla chłopca

Ta fryzura była równie modna dziesięć lat temu, co teraz! Proste włosy naturalnie zapuszczone z krótkich. Przedziałek na bok sprawia, że grzywka odsłania twarz i włosy nie wpadają do oczu.
 

fryzury chłopięce półdługie
Adobe Stock

2. Półdługie kręcone włosy u chłopca

Kręcone włosy wprost się proszą o to, by je zapuszczać! Takie kędziorki wyglądają uroczo i nadają chłopięcej buzi nieco anielskiego wyrazu (i trudno się na to nie nabrać!). Kręcone włosy w wersji półdługiej mają tę przewagę nad prostymi, że łatwiej je utrzymać z dala od oczu. Twoje dziecko będzie wyglądało niczym prawdziwy aniołek. 

półdługa fryzura dla chłopca kręcone włosy
Adobe Stock

3. Półdługa fryzura dla chłopca z grzywką

Taka fryzura z półdługich włosów będzie najlepsza dla małego chłopca. Przedszkolak nie będzie się stresował, że włosy wpadają mu do oczu. Czyż nie wygląda przy tym uroczo?

półdługie włosy z grzywką fryzura dla chłopca
Adobe Stock

Fryzura dla dwulatka

Włosy dwulatka często są jeszcze bardzo delikatne i niezbyt gęste – nie martw się, twój maluch jeszcze będzie mieć gęstą czuprynę, jeśli będziesz odpowiednio dbać o jego włosy. A jaka fryzura dla dwulatka sprawdzi się u twojego syna? Proponujemy którąś z tych trzech – są wygodne, praktyczne i ładne.

1. Krótka fryzura dla dwulatka

Taka fryzura będzie doskonałym wyborem dla chłopca, który nie ma jeszcze zbyt gęstych włosów. Krótko obcięte będą wygodne podczas codziennych harców. Ma być przede wszystkim praktycznie!
 

krótka fryzura dla dwulatka
Adobe Stock

2. Fryzura dla dwulatka: dłuższe włosy

To propozycja dla dwulatka, który ma nieco gęstsze włosy. Góra jest trochę dłuższa i zaczesana na bok, a całość prezentuje się naprawdę efektownie. To dowód na to, że fryzura dla chłopca może być jednocześnie wygodna i zrobiona z pomysłem!

fryzura dla dwulatka
Adobe Stock

3. Modna fryzura dla dwulatka

Ta fryzura to strzał w dziesiątkę dla chłopca, który ma swój styl! Jest nie tylko modna (i hipsterska!), ale też wygodna. Mocno wygolone boki i dłuższa góra sprawiają wrażenie oklapniętego irokeza. Na pewno będzie przykuwać uwagę!

fryzura dla dwuletniego chłopca
Adobe Stock

Fryzura dla trzylatka

Trzylatek jest już przedszkolakiem, dlatego jego fryzura musi być wygodna i łatwa w utrzymaniu. W tym wieku najwygodniejsze będą krótkie włosy, bo takie maluchy wprost rozsadza energia (i nie lubią mycia głowy). Bez względu na to, czy wybierzesz wersję krótką, czy dłuższą, upewnij się, że włosy nie wpadają dziecku do oczu!

1. Krótka fryzura dla 3-latka

To uczesanie jest nie tylko praktyczne, ale i twarzowe. Krótkie włosy, ale obcięte nożyczkami, a nie maszynką, będą pasować każdemu przedszkolakowi.

fryzura dla trzylatka
Adobe Stock

2. Praktyczna fryzura dla 3-latka

Nie ma nic wygodniejszego od naprawdę krótkich, obcinanych maszynką włosów. Jak widzisz, nie muszą mieć zaledwie 1 milimetra długości, żeby prezentować się dobrze. Taką fryzurę z łatwością wykona każdy fryzjer, a może nawet sama zrobisz ją swojemu dziecku w domu?

krótka fryzura dla 3-latka
Adobe Stock

3. Fryzura z grzywką (dla trzyletniego chłopca)

Ta urocza i nieco staroświecka fryzura dla przedszkolaka to propozycja uczesania z dłuższych włosów, z obciętą na równo grzywką. Takie uczesanie sprawdzi się najlepiej przy idealnie prostych włosach. W przypadku fal i loków każdy włos może niestety „żyć swoim życiem”.

praktyczna fryzura dla trzylatka
Adobe Stock

Fryzury dla chłopców: wzorki

Wzorki na głowie dla chłopców to propozycja dla małych indywidualistów. Takie fryzury cieszą się coraz większą popularnością wśród chłopaków – i nic dziwnego, bo wzorki na głowie pomagają podkreślić swój styl i wyrazić siebie przez uczesanie. Wprawny fryzjer za pomocą maszynki do strzyżenia (i specjalnej nakładki) może wyczarować na głowie chłopca prawdziwe dzieło sztuki! Minusem takiej fryzury są częste wizyty u fryzjera, bo wzorki szybko zarastają. 

1. Wzorki na głowie

Mocno podgolone boki i tył głowy, dłuższa i gładko zaczesana góra, a do tego wygolony wzorek błyskawicy z boku głowy chłopca robią naprawdę duże wrażenie. Uwaga: to propozycja tylko dla odważnych!

wzorki fryzura dla chłopca
Adobe Stock

2. Fryzura dla chłopca: delikatny wzorek na głowie

To propozycja dla chłopca, który chciałby mieć wzorki na głowie, ale trochę się jeszcze waha. Mocno wygolony bok głowy, i wycięty wyraźnie przedziałek, a do tego zaczesane na bok dłuższe włosy.

wzorki na głowie dla chłopców
Adobe Stock

3. Fryzura ze wzorkami na głowie

Jeśli jeden wzorek to za mało, fryzjer może wygolić ich więcej. Ba! Może nawet coś napisać! Wszystko zależy od waszej wyobraźni. 

fryzury dla chłopców wzorki
Adobe Stock


Wybierając fryzurę dla chłopca, powinnaś brać pod uwagę nie tylko względy praktyczne i własny gust, ale także upodobania syna. Pokaż mu różne zdjęcia fryzur chłopięcych i pozwól wybrać taką, która podoba mu się najbardziej! Odpowiednio dobrana fryzura powinna dodawać mu pewności siebie.

Zobacz też:

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
lektury klasa 6
Edukacja
Lektury do 6 klasy szkoły podstawowej – lista lektur szkolnych po zmianach 
Joanna Biegaj
300 plus - kiedy wypłata świadczenia dobry start
Aktualności
300 plus – kiedy wypłata świadczenia „Dobry start”?
Joanna Biegaj
obcięte dofinansowanie dla szkoły w chmurze
Edukacja
Szkoła w Chmurze – cena może wzrosnąć?
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
życzenia urodzinowe dla córki
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla córki: piękne, wzruszające, mądre, od mamy i od taty
Joanna Biegaj
Przysłowia o nauce
Cytaty i przysłowia
Mądre przysłowia o nauce i wiedzy – 40 motywujących sentencji
Joanna Lechowicz
zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły
Uczeń
Zgoda na samodzielny powrót dziecka ze szkoły [WZÓR]
Joanna Biegaj
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
ugryzienie szerszenia
Zdrowie
Ugryzienie szerszenia może być groźne (ale nie musi!)
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
jak odpieluchować dziecko
Pielęgnacja
Odpieluchowanie dziecka: kiedy i jak to zrobić? Sprawdzone sposoby
Małgorzata Wódz
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak