Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Fisher Price
materiały prasowe
Wychowanie

Z pamiętnika maluszka: lekcja ubierania

Przeczytaj zabawny dialog maluszka z mamą i dowiedz się, jak w prosty sposób możesz nauczyć dziecko samodzielnego ubierania się.

Maluszek: Mamo, jestem już duży i chcę wszystko robić sam. Od dziś będę się sam ubierał!
Mama: Świetnie! Powinieneś spróbować! Powodzenia!
Maluszek: Popatrz, jak sobie radzę! To proste! Najpierw koszulka. Oj, dlaczego te rękawy są takie długie? Przyszyłaś do nich rękawiczki? Uf, w końcu mam swoje dłonie. Teraz guziki. Ojej, mamo, jak Ty to robisz? Guziki są duże i okrągłe, a dziurki to cienkie kreseczki. To nie pasuje! Mam pomysł, włożę koszulkę w spodnie bez zapinania. Teraz buty! Proste! Ale co z tymi sznurowadłami?! Mama robi z nich małe kokardki, a te są taaakie długie! Chyba urosły w ciągu nocy. Wiem! Zrobię z nich supły i wcisnę je do środka. Oj, teraz mam za ciasne buty i nie mogę zrobić kroku! Ratunku!
Mama: To była dobra próba, ale potrzebujesz trochę poćwiczyć swoje rączki, żeby umiały trzymać sztućce, chwytać kredki, zapinać guziki, wiązać sznurowadła. Na początek spróbuj ułożyć piramidę z Interaktywnych prezencików.
 

Fisher Price - zabawka
materiały prasowe


Maluszek: Prezenciki?! Lubię niespodzianki! Pierwszą paczkę ułożyła mama. Teraz moja kolej, jeszcze tylko dwa. Oj, muszę dokładnie schować jeden prezent w drugi, żeby była niespodzianka! Uf, to trudne. One są trochę niesforne. Ten chce stać krzywo, a ten z boku. Ale ja jestem już duży, próbuję dalej. Udało się! A to co? Moje prezenty mówią i śpiewają, do wspólnej zabawy zapraszają. Ale frajda! Pora rozpakować prezenty. Pierwszy…, drugi…, trzeci… A tu niespodzianka – Szczeniaczek!
Mama: Mam dla ciebie jeszcze innego Szczeniaczka, tym razem Przytulaczka-Ubieraczka. Zobacz, jaki jest elegancki. On dokładnie nauczy Cię, jak się dobrze ubrać.
Maluszek: Jaki milutki! Co za ciekawa klamerka! Chciałbym ją zapiąć. I taka piękna kokardka na buciku. On to zrobił z tych długich niesfornych sznurowadeł?! A jak on zapina ten duży guzik? Przecież dziurka jest taka  malutka…
Mama: Guzik musisz chwytać jak kredkę – w trzy palce, a nie całą dłonią. Drugą ręką przytrzymaj ubranko, tak samo jak kartkę podczas rysowania. Pamiętaj, całą dłonią trzymasz lizaka, a kredki, guziki i tasiemki nie, bo nimi musisz coś robić. Poruszać w różne strony, przekładać przez dziurkę, przeciągać przez klamerkę.
 

Fisher Price - zabawka
materiały prasowe


Maluszek: Muszę układać paluszki jak przy rysowaniu? Czy to znaczy, że jeśli poćwiczę zapinanie guzików, będę też lepiej rysował i malował?
Mama: Tak, zapinanie to wspaniałe ćwiczenie paluszków, które pomaga opanować wykonywanie wielu innych czynności.
Maluszek: A jak z tych długich sznurków zrobić małą kokardkę?
Mama: Najpierw supełek. Przełóż jeden sznurek pod drugim i pociągnij oba końce. Teraz zrób to jeszcze raz, ale sznurowadła złóż na pół i nie przeciągaj do końca.
Maluszek: O! To prostsze, gdy ćwiczę na Szczeniaczku niż na sobie! Chcę spróbować jeszcze raz!
Mama: Mój dzielny Maluszku, możesz ćwiczyć przez wiele dni, bo Szczeniaczek będzie mieszkał z Tobą.
 
Wypowiedź ekspertki Fisher-Price, dr n. hum. Justyna Korzeniewskiej – psycholog dziecięcej

edukacyjna stacja szczeniaczka uczniaczka
materiały prasowe
Rozwój dziecka
Pierwsze słówka maluszka
Nauka mowy to jeden z etapów rozwoju dziecka. Możesz go wspomóc poprzez zabawę – edukacyjne treści zestawu Fisher-Price dostosowują się do wieku i etapu rozwoju dziecka!

var _gde_wnisivoibe = new Image(1,1); _gde_wnisivoibe.src='https://edipresse.hit.gemius.pl/redot.gif?l=8/tstamp='+(new Date()).getTime()+'/id=dwA64UMYbvVudrsKZ6_kRma0nKRZzhfxq3XHrleDNQP.97/stparam=wnisivoibe/fastid=ltohsejlabwmrrainctpjiogdvku'; Ach! Wspaniale byłoby mówić! Nie musiałbym biec do mamy, ciągnąć ją za spódnicę, łapać za rękę, prowadzić do miejsca, gdzie znajduje się to, co chcę. Nie potrzebowałbym wdrapywać się na kolana taty, chwytać go za uszy, aby spojrzał w tę stronę, gdzie jest zabawka, którą chcę się bawić. Mógłbym powiedzieć parę słów i już rodzice wiedzieliby, czego oczekuję.  Początki nauki mowy u dziecka Zabieram się za naukę języka, słucham uważnie, co mówi mama i o co pyta tata! Ale… nic z tego nie rozumiem. Tata rzuca do mnie okrągłą, kolorową zabawką i mówi „piłka”, potem „łap”, a innym razem „hooop!”. To jak to się nazywa?! Mama czyta książeczkę i pokazując wciąż ten sam obrazek, mówi „kotek”, powtarza „kiciuś”, a potem dodaje „miau, miau”. A na takie samo coś, co biega po naszym domu, krzyczy „Mruczek! Kici, kici!”. To takie trudne i wiem, że później nie będzie łatwiej! Na wycieczce do lasu słyszałem, jak starszy brat rozmawiał z rodzicami.  - Tato, co to jest? - Czarne jagody. - Jak to czarne jagody? Przecież one są czerwone. - Bo jeszcze są zielone. Nie wiem, czy on czegoś się dowiedział, ja dalej nic z tego nie rozumiałem. Po powrocie do domu znalazłem nową zabawkę – Edukacyjną Stację Szczeniaczka „Pierwsze słówka”. Mój ulubiony Szczeniaczek, barwne klocki i jeszcze coś! Kolorowa platforma, która opowiada mi o wszystkim, co jest narysowane na klockach. Teraz już wiem, że „rower” to zarówno czerwony pojazd, jak i rysunek białego dwukołowca, a nawet jakiś napis. Jeszcze nie znam literek,...

ciężarna, zdjęcia usg
Adobe Stock
Newsy
Prawdziwe historie: To cud! Moje dziecko to dar od mamy!
To mama przepowiedziała mi, że będę matką. Tak trudno było mi w to uwierzyć, w końcu tyle lat staraliśmy się o dziecko – pisze nasza czytelniczka. Przeczytaj historię Moniki.

Od trzech lat staraliśmy się o dziecko , niestety bezskutecznie. Zrobiłam mnóstwo badań, testów ciążowych, odwiedziłam wielu lekarzy – od każdego wychodziłam z nową opinią, co mi dolega. W końcu poddaliśmy się – uznaliśmy, że co ma być, to będzie. Najważniejsze jest to, że się kochamy. Jeśli niespodziewanie zajdę w ciążę, to da nam jeszcze więcej radości.  Pochodzę z sześcioosobowej rodziny, mam troje rodzeństwa – wszyscy mają rodziny i przecudne dzieciaki. Moi rodzice czekali na wnuki (mają ich pięcioro), w końcu przyszła kolej na mnie. Z mężem ponownie zaczęliśmy starania o dziecko... niestety bez efektów.    Rok 2013 był pechowy dla naszej rodziny. Niespodziewanie zmarła mama. To był szok dla nas wszystkich. Kiedy dotarła do mnie ta wiadomość, pomyślałam: „Moja mama nigdy nie zobaczy mojego dziecka”.  Mama bardzo chciała, żebym nie musiała się ciągać po lekarzach, żebym w końcu doczekała się szkraba. Ja się doczekałam, ona niestety nie.  Jestem w ciąży, w 29. tygodniu. Jestem szczęśliwa, ale gdzieś z tyłu głowy mam myśl, że nie będę mogła podzielić się tym szczęściem z moją mamą. Proroczy sen? Co jest najdziwniejsze w tej całej historii? Po śmierci mamy miałam sen – przyśniła mi się z noworodkiem na ręku. Powiedziała do mnie: „Popatrz to wasze dziecko. Weź je na ręce. To chłopiec. Popatrz jaki duży i zdrowy”. Spytałam mamę: „Mamo, skąd masz to dziecko?”. Odpowiedziała: „To twoje i Radka. Urodzi się wam syn”.  Obudziłam się w szoku, bo sen wydawał się tak realny (wszystko było na wyciągnięcie ręki).    Dzisiaj jestem w ciąży i spodziewam się... syna ! Ten sen okazał się proroczy, nie mogę go zapomnieć. To dziecko to dar od mamy… dla mamy… Moje marzenia się spełniają. Wierzę, że to nie...

Dorota Gardias z córeczką
mat. pras.
Mama
Dorota Gardias mówi o baby bluesie i hardkorze po porodzie
Dorota Gardias, znana prezenterka, pół roku temu urodziła córeczkę Hanię. Rozmawiamy z nią o baby bluesie, stereotypie Matki Polki i o tym, że przed narodzinami bobasa warto nastawić się na hardkor.

Dorota Gardias jest jedną z najpopularniejszych polskich prezenterek telewizyjnych, ma także swój autorski program na antenie dzień Dobry TVN (Projekt Mama) . Obecnie pracuje nad formatem swojego nowego programu poświęconego macierzyństwu i wychowaniu dziecka. Rozmawiamy z nią o baby bluesie, stereotypie Matki Polki i o tym, że przed narodzinami bobasa warto nastawić się na hardkor. A gdzie mała Hania? Została w domu z nianią? Z tatą. Niani jeszcze nie mamy, ale pewnie już za miesiąc będziemy musieli ją znaleźć, bo niedługo wracam do pracy. Za jakiś czas planuję też zapisać Hanię do klubiku malucha. Kiedy? Myślę, że gdy skończy roczek. Moja córka w takim wieku poszła do żłobka i pamiętam, że wtedy strasznie płakałam z poczucia winy. Ja też na pewno będę płakać, ale teraz na razie patrzę na to z dystansem i myślę, że klubik to dobra decyzja. Kiedy rozmawiam ze znajomymi rodzicami, którzy zdecydowali się na ten krok, to wszyscy są zdania, że dzięki kontaktom z rówieśnikami ich dzieci rozwijają się fantastycznie. Ja spotykałam się jednak też z takimi opiniami, że krzywdzę dziecko. Stereotyp Matki Polki wciąż się u nas dobrze trzyma. Ja z kolei niedawno spotkałam się z bardzo „ciekawym” komentarzem, kiedy powiedziałam w szerszym gronie znajomych, że chcę codziennie godzinę czy dwie poświęcać na swoje sprawy. Usłyszałam kąśliwe: „No cóż, skoro chcesz być korespondencyjną mamą...” Dwie godzinny dziennie to niedużo – po ich odjęciu pozostaje jeszcze bite 22 godziny z dzieckiem. Które są dla mnie bardzo przyjemne! Przez ostatnie lata bardzo dużo pracowałam, więc teraz opieka nad Hanią i samo przebywanie z nią jest dla mnie niesamowitą zabawą, odpoczynkiem, słowem: wszystkim, co najlepsze. Na pewno w dużej mierze to zasługa Hani. To bezproblemowe dziecko. Jasne, ma lepsze i gorsze dni, ale generalnie –...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Współpraca reklamowa
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Zmiany w Kodeksie pracy ważne dla rodziców [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Prawo i finanse
Zmiany w Kodeksie pracy  ważne dla rodziców w 2023 roku [urlop rodzicielski, elastyczne formy czasu pracy i inne]
Luiza Słuszniak
wniosek 500 plus 2022
Prawo i finanse
Wniosek 500 plus 2023 – od kiedy? Jak go złożyć przez internet?
Magdalena Drab
wiersz o zimie
Gry i zabawy
Wiersz o zimie: 7 zimowych wierszyków dla maluchów i przedszkolaków
Agnieszka Majchrzak
karnawał
Aktualności
Karnawał – kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku, najciekawsze zwyczaje
Ewa Janczak-Cwil
Sanki dla dzieci
Zakupy
Sanki dla dzieci: z oparciem, drewniane i plastikowe. Jakie sanki dla niemowlaka?
Milena Oszczepalińska
ferie kiedy
Aktualności
Ferie zimowe – terminy dla województw w 2023 roku
Luiza Słuszniak
urlop macierzyński
Prawo i finanse
Urlop macierzyński 2023 – zasady, zmiany w związku z dyrektywą unijną
Ewa Janczak-Cwil
szczęśliwe imiona dla dziewczynek
Imiona
Szczęśliwe imiona dla dziewczynek: imiona oznaczające i przynoszące szczęście. Lista
Magdalena Drab
matura 2023 zmiany
Edukacja
Matura 2023: zmiany. Matematyka, polski, angielski – egzamin będzie łatwiejszy
Magdalena Drab
miód na przeziębienie
Zdrowie
Miód na przeziębienie – jaki jest najlepszy?
Małgorzata Wódz
AMR, jak często kąpać noworodka
Noworodek
Jak często kąpać noworodka: co ile dni kąpać latem i zimą? Zalecenia
Magdalena Drab
maski karnawałowe dla dzieci
Gry i zabawy
Maski karnawałowe dla dzieci: jak zrobić (krok po kroku) + maski do druku
Karolina Stępniewska
sposoby na zaparcia w ciąży
Zdrowie w ciąży
Sposoby na zaparcia w ciąży: najlepsze są te domowe i naturalne
Sylwia Niemczyk
kalendarz szczepień 2022
Zdrowie
Kalendarz szczepień 2023: szczepienia obowiązkowe i zalecane [PROGRAM SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH] ​
Luiza Słuszniak
Królik dla niemowlaka
Dieta
Królik dla niemowlaka: jak go przygotować, od kiedy można go podać [PLUS PRZEPIS]
Adrianna Trusiuk
Ząbkowanie dziecka
Zdrowie
Ząbkowanie dziecka – kiedy się zaczyna, ile trwa i jakie są objawy?
Magdalena Drab
Dodatki do zasiłku rodzinnego
Prawo i finanse
Dodatki do zasiłku rodzinnego 2023: ile wynosi dodatek szkolny, rehabilitacyjny i na dziecko niepełnosprawne?
Joanna Biegaj
kosmetyki na cellulit i rozstępy po ciąży
Mama
Sprawdzony sposób na piękną skórę po ciąży. Znikną rozstępy, cellulit i flabby skin
Barbara Daszuta