pregnant excercise
fot. fotolia.com

Ćwicz metodą Feldenkraisa w domu i przygotuj się do porodu

Metoda Feldenkraisa to bezwysiłkowe, łagodne ćwiczenia, które będąc w ciąży możesz robić w domu. Dowiedz się, jak wzmocnić głębokie mięśnie miednicy i zaufać swojemu ciału, bez wychodzenia z domu.
Adela Prochyra
pregnant excercise
fot. fotolia.com
Metoda Feldenkraisa to znakomity sposób ćwiczenia, który ułatwia przygotowanie się do porodu. W ten sposób ćwiczy się nie tylko ciało. Metoda Feldenkraisa to połączenie psychologii i fizjologii, pedagogiki i terapii. Jak pomaga kobietom w ciąży? 

Przez delikatne ruchy pobudza się układ nerwowy do zmiany. Jakiej? Metodę Feldenkraisa często opisuje się hasłem "świadomość poprzez ruch". Jej celem jest więc zwiększenie świadomości ciała i wypracowanie nowych wzorców ruchowych, najlepszych dla każdego ćwiczącego. Dla ciężarnych to dobra okazja, żeby trochę lepiej poznać swoje ciało i nauczyć się mu ufać. Taka wiara, że ciało nie zawiedzie i można na nim polegać, bardzo przyda się w trakcie porodu. 

Naturalny potencjał ruchowy

Twórca metody – Moshe Feldenkrais – uważał, że każdy człowiek ma swój własny, naturalny potencjał ruchowy. Jednak z biegiem lat, doświadczeń, kontuzji itp. ulega on zakłóceniom. Ćwiczenia opracowane przez Feldenkraisa mają pomóc w powrocie do tego potencjału.  Dzięki temu, że są proste i nieobciążające, spokojnie mogą je wykonywać kobiety w ciąży.   

Na pewno warto wybrać się na kurs i ćwiczyć pod okiem nauczyciela lub umówić się na indywidualne spotkania. Kiedy to niemożliwe, zawsze pozostaje niezawodny YouTube. Metoda Feldenkraisa cieszy się sporą popularnością na całym świecie. Do wyboru są tysiące lekcji. Poniżej możesz wypróbować wybrane przez nas:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy