Pamiętasz moment, gdy pierwszy raz przewijałaś swoje dziecko? Malutka pieluszka, malutki człowieczek, a do tego ogrom pytań, wątpliwości i myśli. Czy aby na pewno dobrze to robię? Czy nie zapinam za mocno? Czy pieluszka jest delikatna?
Te i wiele innych pytań są całkowicie naturalne. To, że je sobie zadajesz, świadczy o twojej wrażliwości i wynika z macierzyńskich trosk. Jak zatem wybrać odpowiednie pieluszki? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Reklama

W odpowiednim rozmiarze

Wybierając pieluszki, najlepiej kierować się wagą dziecka, a nie jego wiekiem. Warto wiedzieć i zaakceptować fakt, że dzieci się od siebie różnią. To, że jeden maluszek w wieku 6 miesięcy waży 8 kg, nie oznacza, że twój też musi tyle ważyć. Kieruj więc się wagą oraz własną intuicją.

Chłonne

To niezwykle ważny parametr. Pieluszka powinna być chłonna, nie powinna przeciekać. To ważne z kilku powodów. Chłonna pieluszka to synonim spokoju i komfortu. Maluszek ma sucho, może więc smacznie spać, świetnie się bawić, stawiać pierwsze kroki, poznawać, próbować i się rozwijać. Dobra pieluszka to też pewnego rodzaju spokój dla rodziców, którzy nie muszą martwić się tym, że coś przecieknie, ubranko się zabrudzi lub dziecko będzie niespokojne.
Niezależnie od tego, jak chłonną pieluszkę wybierzesz, pamiętaj, by ją zmieniać, gdy zajdzie taka potrzeba. Dlaczego? Przede wszystkim po to, by nie dopuścić do odparzeń oraz dać dziecku pełne poczucie komfortu.

Delikatne

To słowo klucz, które powinno być podstawą twojego rodzicielstwa. Delikatność, bliskość, bycie razem to wartości, które sprawią, że twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie. Delikatna pieluszka, dopasowana do dziecka, z miękką powłoką sprawi, że maluszek będzie się dobrze czuł. A to ważne, bo rozwój – i to niezwykle intensywny – zaczyna się już od pierwszego dnia życia dziecka. Żeby go w tym wesprzeć, podaruj mu… siebie. Swoje zaangażowanie, ciepło, miłość, bliskość i delikatność. W każdym wymiarze: począwszy od czułego dotyku, przez wesołe zabawy, spokój w czasie przewijania, a skończywszy na delikatnej pieluszce, która sprawi, że każda chwila będzie odpowiednią do rozwoju i wyrażania uczuć.

happy baby lying on white sheet and holding his legs

Elastyczne

Dobra pieluszka to taka, która jest dopasowana do dziecka, ale jednocześnie na tyle elastyczna, by zapewnić maluszkowi swobodę ruchu. Niektórzy zapytają pewnie, po co, skoro taki maluszek tylko leży (szczególnie w pierwszych miesiącach życia). Odpowiadamy: nic bardziej mylnego. Niemowlę wykonuje sporo różnych ruchów. Tym samym poznaje świat i uczy się nowych umiejętności. A ty, drogi rodzicu, powinieneś go w tym wspierać. Pamiętaj o przetaczaniu maluszka z plecków na brzuszek i odwrotnie. Pokazuj kontrastowe zabawki i książeczki. Noś i tul. Buduj relację, która zaprocentuje w przyszłości.

Zobacz także
5

Intuicyjne

Czy zmiana pieluszki może być trudna? Może. Szczególnie na początku. To dlatego warto wybierać takie pieluszki, które są intuicyjne. Idealnie, gdyby miały indykator wilgoci. Cóż to takiego? To pasek, który zmienia kolor, gdy pieluszka jest zapełniona. Tym samym podpowiada, czy należy ją zmienić, czy nie. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu rodzic nie musi rozpinać pieluszki, by sprawdzić, czy coś się w niej znajduje.

Dobre dla dziecka

Wybieraj pieluszki, które posiadają rekomendację ekspertów. Tym samym masz pewność, że zostały one przetestowane i posiadają pozytywną opinię odpowiednich instytucji.

Pieluszki Bella Baby Happy

6

Jeśli szukasz sprawdzonych i rekomendowanych pieluszek, to sprawdź te od marki Bella Baby Happy. Czym się wyróżniają?

  • Zapewniają komfort dziecku.
  • Są delikatne dla skóry.
    Dają większe poczucie suchości.
  • Są elastyczne i idealnie dopasowują się do pupy.
  • Posiadają rekomendację Instytutu Matki i Dziecka i instytutu dermatologicznego Dermatest.
  • Opakowania nowych pieluszek Bella Baby Happy SOFT & DELICATE są produkowane w technologii zero waste.
1

Dobra pieluszka to podstawa. Ułatwi funkcjonowanie, wesprze w rozwoju, pozwoli na nieograniczoną zabawę i zapewni spokój – zarówno dziecku, jak i zatroskanym rodzicom. Warto też zaopatrzyć się w emolientowy krem Happy Sensitive przeciw odparzeniom okolicy podpieluszkowej. Szczególnie latem, ale także wtedy, gdy twój maluszek ma wrażliwą skórę, ten kosmetyk może bardzo pomóc. Krem natłuszcza i chroni skórę dziecka, działa kojąco, łagodzi podrażnienia i pozwala skórze oddychać. Do tego można go używać już od pierwszego dnia życia niemowlęcia. Kosmetyk posiada też pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka .

krem
Reklama

Materiał promocyjny marki Bella Baby Happy.

Reklama
Reklama
Reklama