Weleda
fot. materiały prasowe

Naturalna pielęgnacja skóry maluszka. 3 główne zalety

Skóra niemowlęcia potrzebuje niewielkiej pomocy, by mogła stanowić dla niego tarczę ochronną. Jej prawidłowe funkcjonowanie i rozwój możesz wspierać dzięki naturalnym, organicznym kosmetykom. Ich cudowne właściwości znane są od pokoleń.
Weleda
fot. materiały prasowe
Pierwsze, co zauważamy, biorąc nasze nowo urodzone dziecko na ręce, to miękkość i delikatność jego skóry. Instynkt podpowiada nam, że ta kruszynka potrzebuje szczególnej troski i ochrony. Kilka dni później wiemy już, że skóra maluszka łatwo ulega podrażnieniom, co objawiać się może nie tylko wysypką kontaktową, ale także zwykłym zaczerwienieniem. Wyjątkowo wrażliwe są okolice podpieluszkowe, ponieważ delikatna skóra w tych partiach nieustannie narażona jest na wilgoć, drażniące związki znajdujące się w moczu i kale, a także konsekwencje braku dostępu świeżego powietrza. Jednak myśląc o pielęgnacji niemowlęcia i zapobieganiu podrażnieniom, nie możemy skupiać się wyłącznie na okolicach krocza maluszka. Skóra na całym jego ciele wymaga ochrony dostosowanej do aktualnych warunków pogodowych.

Jak chronić skórę niemowlęcia?

W przypadku okolic podpieluszkowych należy przy każdej zmianie pieluszki zastosować krem ochronny. Calendula Krem dla niemowląt i dzieci przeciw odparzeniom jest w pełni organiczny i wykonany z naturalnych składników. Zawiera nagietek lekarski – niezwykłą roślinę, która chroni skórę i wspomaga procesy regeneracyjne, nieustannie w niej zachodzące. To jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. Także skóra w innych rejonach wymaga troski – nawilżenia, natłuszczenia i działania kojącego przy podrażnieniach. Marka Weleda dysponuje całą serią kosmetyków do pielęgnacji maluszków z dodatkiem wyciągu z nagietka. Calendula Krem do ciała dla niemowląt z nagietkiem lekarskim lub Calendula Emulsja do ciała dla niemowląt i dzieci z nagietkiem lekarskim również są warte polecenia. Oba produkty mają takie same właściwości, ale różnią się konsystencją. Zostały więc opracowane nie tylko z myślą o bobasach, ale także ich mamach. Jedne z nas wolą przecież kosmetyki w formie kremu, inne emulsji.
Drugim, równie istotnym, jak okolice podpieluszkowe, miejscem na ciele, które należy ochronić w szczególności, jest buzia maleństwa. Latem stosujemy kremy z wysokim filtrem, a jesienią i zimą stawiamy na ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Calendula Ochronny krem dla dzieci na niepogodę i wiatr z nagietkiem lekarskim nie zawiera wody, więc idealnie sprawdzi się przy niskich temperaturach. Pamiętaj, by krem nałożyć jeszcze przed wyjściem na spacer.

Dlaczego warto stosować naturalne kosmetyki?

Po pierwsze, ich skład nie jest skomplikowany. Większość z nas z łatwością rozpozna składniki na opakowaniu. Do ich produkcji wykorzystuje się tajniki medycyny naturalnej, która od wieków służy ludziom w każdym zakątku świata.
Po drugie, wybór naturalnych kosmetyków to swojego rodzaju „pewniak”. Zawierają bezpieczne substancje, które nie uczulają i można ich używać do pielęgnacji skóry maluszka już od pierwszych dni życia. Warto sprawdzić, jak długo dana marka istnieje na rynku i jakie ma opinie. Weleda posiada już stuletnią tradycję, a jej kremy z nagietkiem cieszą się uznaniem mam od trzydziestu lat.
Po trzecieuniwersalność. Kosmetyki organiczne są delikatne, ale skuteczne. Wykorzystują naturalne właściwości prozdrowotne roślin. Mogą więc być stosowane przez wszystkich członków rodziny. Emulsja czy krem z nagietkiem do pielęgnacji skóry niemowlęcia upora się z suchymi łokciami, czy wysuszonymi dłońmi. Calendula Ochronny krem dla dzieci na niepogodę i wiatr sprawdzi się jako krem dla całej rodziny podczas zimowego wypadku na narty.
Decydując się na naturalne i organiczne produkty, warto zapoznać się z certyfikatem producenta, by mieć pewność, że spełniają one wymogi i są wytwarzane z zachowaniem wszelkich norm, w tym dbałość o środowisko naturalne. Skoro chcemy, żeby Matka Natura pomagała nam, musimy ją szanować.
Marka Weleda może się pochwalić najbardziej restrykcyjnymi certyfikatami, potwierdzającymi naturalność, dbałość o środowisko oraz zasady fair trade. Jako jedyna w Europie uzyskała certyfikat UEBT, który potwierdza wysoki standard wszystkich działań, związanych z pozyskiwaniem naturalnych składników.

Artykuł powstał z udziałem marki Weleda

Zobacz także

Popularne tematy