5 paskudnych rzeczy, które robisz z miłości do dziecka
Wydaje ci się, że nigdy w życiu byś tego nie zrobiła, a potem rodzi się dziecko i słowo „nigdy” traci sens. Przekraczamy własne granice i to, co było obrzydliwe staje się naszą codziennością.
1 z 5
Ulewanie dziecka
1. Ścieranie wymiocin
Ta historia rozpoczyna się od niemowlęcego ulewania na nasze sukienki, a kończy na praniu pościeli po kolejnym rotawirusie przyniesionym z przedszkola, a może nawet później.
Sprawdź: Chroń dziecko przed rotawirusem >>
"Pamiętam wiecznie poplamione dresy, niezależnie ile razy dziennie bym je prała. Zupełnie, jakby moje dziecko chciało zaznaczyć swój teren poprzez ulewnie."
Zobacz też: Czy ulewanie może zaburzyć przyrost wagi dziecka? >>
2 z 5
Aspirator do noska
2. Wciąganie glutów
Chyba każda mama wie już do czego służy aspirator do noska. To taki mały "odkurzacz" do zasysania wydzieliny z dziecięcych nosków. Siłą ssącą są nasze usta. Oczywiście wydzielina trafia do specjalnego pojemniczka (który potem musisz umyć), a nie do naszych ust, ale sama świadomość zasysania niemowlęcych glutów nie należy do najprzyjemniejszych.
3 z 5
Zmiana pieluchy
3. Podcieranie pupy
"Moje nastoletnie dzieci robią miny zniesmaczenia i obrzydzenia, gdy opowiadam im, jak to podcierałam i myłam ich pupy z kupek" - wspomina Agnieszka, mama 3 córek
Tatusiowie często początkowo brzydzą się zmieniania pieluch niemowlakom, nie wiedzą jednak, że najgorsze przychodzi z czasem. Kupki niemowląt odżywiających się mlekiem mamy są niczym w porównaniu z kupkami dzieci, którym do diety dołączono mięso.
Mało przyjemny, a jednak wykonywany minimum kilka razy w ciągu doby obowiązek młodych rodziców.
Czytaj też: Zmiana pieluchy u noworodka >>
4 z 5
Aplikacja czopków dziecku
4. Aplikacja czopków
Wiele mam ma przed tym opory, ale co zrobić, gdy dziecko gorączkuje?
"Byłam przerażona, gdy pediatra zalecił podanie dziecku czopków. Czułam jakąś blokadę, ale wystarczyło jedno spojrzenie na moje rozpalone gorączką dziecko, by rozwiać wszelkie obawy. Wiedziałam, że muszę mu pomóc, a to najszybsza droga zbicia temperatury."
Sprawdź też: Sposoby na obniżenie gorączki >>
5 z 5
Zęby mleczne
5. Wyrywanie zębów
Już na sam dźwięk słowa "wyrywanie" mamy gęsią skórkę, a jednak gdy dziecko wkracza w etap wymiany uzębienia z mlecznego na stałe, nie raz mały ząbek "wisi na jednej nitce" i musimy mu odrobinę pomóc. W nagrodę do dzieci przychodzi wróżka zębuszka, a co z nagrodą dla dzielnych mam?
Zobacz: Czy zęby mleczne trzeba leczyć? - film
Od narodzin naszych dzieci wstępujemy na drogę macierzyństwa wypełnioną nie tylko miłością, ale również specyficznym zapachem dziecięcych kupek, wymiotów i innych towarzyszących im "atrakcji". Głębokość uczucia do dziecka jest jednak tak niesamowicie wypełniająca mamę, że nagle nie ma dla niej rzeczy niemożliwych!
Zobacz też: Macierzyństwo bez lukru >>