Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Prezent dla mamy
AdobeStock
Zakupy

8 prezentów, które chce dostać każda kobieta, która została mamą po raz drugi

Twoja znajoma lub krewna urodziła drugie dziecko? To lista rzeczy, które tak naprawdę bardzo chciałaby dostać, zamiast nowego bodziaka dla maluszka.

Informacja, że rodzina znowu się powiększyła, jest świetną wiadomością. Każdy wie, że podczas pierwszej wizyty wypadałoby coś sprezentować maluszkowi i świeżo upieczonej mamie. Gdy na świat przychodzi pierwsze dziecko, są to malutkie buciki, może kocyk lub poduszka do karmienia. Pomysłów zazwyczaj nie brakuje. Czasem mama sama mówi, że potrzebuje czegoś konkretnego. Gdy rodzi się kolejne dziecko, doświadczona mama wiele rzeczy już ma. Co ofiarować, by sprawić przyjemność, a prezent nie było dublem lub niepotrzebnym bublem? Oto 8 pomysłów:

1. Dodatkowa para rąk

Każda mama potrafi niemalże do perfekcji opanować zarządzanie domem z maluszkiem u boku. Drugie dziecko oznacza jednak, że oprócz wymagającego noworodka, jest jeszcze w domu kilkulatek, który nadal potrzebuje mamy. Teraz, zamiast się rozdwoić, musi się przynajmniej roztroić. Wystarczy, że bacznie będziesz obserwować i podasz pomocną dłoń,  kiedy zajdzie taka potrzeba. Choć to ty jesteś gościem, zaoferuj, że sama zrobisz sobie kawę. Wytrzyj podłogę, gdy maluch rozleje soczek, gdy mama karmi niemowlaka.

2. Szybki obiad na wynos

Oczywiście nie chodzi o niezdrową żywność typu fast food, ale o posiłek, który da się bardzo szybko podać. Stanie w garach teraz jej nie w głowie. Teraz oprócz siebie kobieta musi wykarmić aż dwa maluchy. Przygotuj coś, co może zjeść zarówno mama, jak i starszak. Weki, czy coś, co można zamrozić w porcjach, będzie istnym wybawieniem.

 

3. Drzemka w ciągu dnia

Sen to jest coś, czego rodzicom brakuje najbardziej. Płaczący, głodny niemowlak to teraz tylko połowa nocnej aktywności. Koszmary, wycieczki do łazienki, pragnienie, a także tęsknota za mamą mogą dać się we znaki. Przy dwójce dzieci braki snu są jeszcze większe, a szanse na jego nadrobienie zdecydowanie mniejsze. Nakłonienie dwójki maluchów do snu w tym samym podczas popołudniowej drzemki dosłownie graniczy z cudem. Zaproponuj, że posiedzisz z dziećmi, by mama mogła się zdrzemnąć. Gdy niemowlę śpi, pobaw się ze starszakiem i zapewnij, że mama może spokojnie odpocząć.

 

4. Ktoś, kto potrzyma dziecko

Są niemowlaki, które dosłownie nie dają się odłożyć. Zaoferuj, że potrzymasz dziecko, by mama mogła zrobić cokolwiek, używając dwóch rąk. Może się zdziwisz, ale to naprawdę wspaniały prezent. A może na tyle się zaprzyjaźnicie z maluszkiem, że da się zabrać na spacer, a mama w tym czasie pobawi się ze starszakiem?

5. Małe porządki

Każda kobieta jest wyjątkowa i z czasem jest w stanie dosłownie zdziałać cuda. Jednak wchodzenie w nową rzeczywistość bywa niełatwe. Panując nad drzemkami i posiłkami, czasem ciężko zapanować nad porządkiem. Malec rozrzuca zabawki, tu rośnie góra zmywania, a tam prania. Zaproponuj, że wpadniesz w gości i poprasujesz lub wytrzesz kurze. Gwarantuję, mama będzie zachwycona!

6. Ktoś, kto zajmie się starszym dzieckiem

Podczas wizyty zazwyczaj wszyscy skupiają się na noworodku i mamie. Starsze dziecko w tym początkowym okresie często jest niedopieszczone. Dla jedynaka to wystarczająco trudny czas. Pograjcie w planszówki, porysujcie, idźcie na plac zabaw tak, jakby ono było najważniejsze. To duże wsparcie dla mamy i radość dla dziecka.

7. Miłe towarzystwo

Często świeżo upieczone mamy nie mają głowy do zapraszania gości. Zaproponuj, że wpadniesz, zrobisz pyszną herbatę, przyniesiesz ciasto (a może i obiad) i po prostu posiedzisz. Ona naprawdę cały dzień siedzi z dzieci i potrzebuję kontaktu dorosłymi, nawet jeśli miałoby to być „tylko” ciche dotrzymywanie towarzystwa.

8. Dobre słowo

Choć wszystkim się wydaje, że drugie dziecko to bułka z masłem, to tak naprawdę mama przeżywa dokładnie to samo, co za pierwszym razem. Ma wątpliwości, czy da radę, jest zmęczona i nie zawsze panuje nad sytuacją. Powiedz jej, że jest świetna i że super sobie radzi. To jej doda skrzydeł. Bo przecież to prawda, tylko trzeba jej o tym czasem przypomnieć!


Źródło: netmums.com

Zobacz także:

Flowerbox na Dzień Mamy: zrobisz go sama za kilka złotych!

Fotolia
Aktualności
Od kiedy zaczęłam myśleć tylko o „kupkach”? - zwierzenia młodej mamy
O czym tak naprawdę myślą mamy? Jak zmienia się ich życie? 9 zabawnych i … prawdziwych tematów.

Życie kobiety po narodzinach dzieci zmienia się nieodwracalnie. Świeżo upieczona mama zaczyna myśleć i mówić o sprawach, które do tej pory wydawały jej się albo zbyt banalne, by o nich mówić, albo zbyt wstydliwe . Wyobrażacie sobie panie na prestiżowych stanowiskach, gadające w kółko o kolorze i konsystencji kupek ich dzieci? Tak! To właśnie rewolucja, która przychodzi jak tsunami! Posłuchajcie, o czym tak naprawdę myśli mama - blogerka amerykańska, Karen Veenstra. 1. Gorący prysznic Po urodzeniu dziecka, z braku czasu, nie robisz już wszystkiego na co masz ochotę. Zaczynasz wybierać: Drzemka, czy oglądanie tv? Drzemka, czy jedzenie? Jeść trzeba, tak samo jak myć się. Ale to prysznic, daje nam upragniony odpoczynek. Chwila pod prysznicem, w samotności, bez asysty wiecznie o coś pytających dzieci i męża, potrafi zastąpić wszystko co dobre na świecie. To chwila naprawdę wyłącznie dla nas.  2.Wyglądam jak bezdomna! Nieważne ile mamy specjalnych ciuchów do karmienia, zawsze będzie za mało. Dziecku odbija się w najmniej oczekiwanym momencie. Niestety, nie zawsze wtedy kiedy my tego chcemy i cierpliwie trzymamy niemowlę 5 minut, by nie ulało. 3. Powiedzenie „Nie płacz nad rozlanym mlekiem”, jest najgorsze! Powiedzcie to mamie, która godzinę siedziała z laktatorem w dłoniach, a potem niefortunnie postawiła butelkę na zabawce dziecka! Widok rozlanego mleka, potrafi doprowadzić do łez. 4. Ciągle płaczesz, albo mówisz o płaczu. Mężowie patrzą na nas przerażeni, gdy nagle, bez powodu, zalewamy się łzami. Czasem będzie to widok innego dziecka, a czasem wiadomości w telewizji. Hormony! 5. Kiedy słyszę „będzie lepiej”, mam ochotę pobić kogoś! Nie, nie jest lepiej. Kiedy jesteś niestabilna emocjonalnie i marzysz o choć jednej przespanej nocy, słuchanie o tym, jak to kiedyś będzie lepiej,...

depresja, baby blues, smutek
Fotolia
Tata
Tato, pomóż jej uporać się z baby bluesem!
Dla świeżo upieczonej mamy pierwsze dni po urodzeniu dziecka są trudniejsze niż możesz sobie wyobrazić. Nie zostaw jej na lodzie, zwłaszcza jeśli jest przygnębiona. Baby blues to nie żarty!

Choć kobiety są dziś silne i zaradne, nadal pragną, by ich mężczyźni rozumieli je i je wspierali. Tuż po porodzie potrzebują tego najbardziej, zwłaszcza jeśli dopada je baby blues czyli  poporodowy smutek .  Jak możesz pomóc mamie swojego dziecka? Zobacz także: Oko w oko z noworodkiem Nie obwiniaj jej - baby blues to nie fanaberia! Baby blues , czyli trwające do 6 tygodni poporodowe obniżenie nastroju, przytrafia się aż 80 proc. młodych mam, a więc jest czymś bardzo powszechnym. Główni winowajcy? Szalejące po porodzie hormony (są jak tsunami: trudno się im przeciwstawić), zmęczenie, ból, lęk związany z wchodzeniem  w zupełnie nową rolę… Spróbuj zrozumieć   Dotknięte baby bluesem mamy są smutne i rozdrażnione . Czują się zagubione, mogą sądzić, że są złymi matkami, bo nie kochają dziecka tak, jak sobie wyobrażały. Mają huśtawkę nastrojów . To wszystko jest naprawdę bardzo trudne do zniesienia.  Nie bądź jak Wujek Dobra Rada  Twoja ukochana nie potrzebuje teraz ekspertów, którzy sypią radami w stylu „Weź się w garść” i załamują ręce nad jej bezradnością. Nie potrzebuje krytyki ani pytań w rodzaju „Ciekawe po co kupiliśmy te wszystkie poradniki?”. Ona i tak czuje się pewnie najgorszą mamą na świecie. Dodaj jej pewności siebie.  Wysłuchaj  Przytul ją i pozwól jej się wygadać , a jeśli trzeba wyjęczeć, wypłakać i wykrzyczeć. Nie naciskaj jednak, jeśli nie będzie chciała powiedzieć, co czuje. Zdarza się, że młodym mamom trudno zaakceptować własne uczucia. Czasem też po prostu trudno je nazwać.  Nie bierz wszystkiego do siebie  Może się zdarzyć, że usłyszysz coś, czego byś nie chciał: żale, pretensje, rzeczy w rodzaju „Po co ja cię w ogóle poznałam?” czy „Sam jesteś jak dziecko!”. W emocjach mówi się...

Serena Williams prosi internautki o radę
Fotolia
Aktualności
Sławna mama prosi internautki o radę i wyznaje: „Jestem taka zestresowana”
Lubi wrzucać do sieci zdjęcia swojej córeczki, ale nie jest typową instamatką. Choć dla większości z nas jest mistrzynią, ma takie same problemy, jak każda inna mama. Co najważniejsze, potrafi poprosić o pomoc!

Każda mama wie, że macierzyństwo i opieka nad maluszkiem nie jest łatwym zadaniem, ale nie zawsze się do tego głośno przyznajemy. Czy kieruje nami lęk przed okazywaniem słabości? Szczególnie w przypadku sławnych mam obraz macierzyństwa często jest wyidealizowany. Obserwując profile gwiazd można mieć wrażenie, że bycie mamą to banał. Na szczęście coraz więcej celebrytek pokazuje, że tak wcale nie jest. Serena Williams jest bez wątpienia waleczną sportsmenką i mistrzynią, jednak każdego dnia boryka się z takimi samymi zmartwieniami, jak każda mama i po raz kolejny nie wstydzi do tego przyznać publicznie. Co robić, gdy nic nie działa? We wrześniu na świat przyszła mała Alexis Olympia, a jej mama nie stroni od mediów społecznościowych. Początkowo tenisistka wrzuciła do sieci uroczy filmik relacjonujący przebieg ciąży i rozczuliła swoich fanów. Chętnie dzieli się także zdjęciami dziewczynki także po porodzie. Alexis Olympia ma nawet własny profil na Instagramie, który ma aż 170 tysiące obserwujących!   Post udostępniony przez Alexis Olympia Ohanian, Jr. (@olympiaohanian) Gru 11, 2017 at 5:32 PST Na Instagrmaie i Twitterze Sereny nie brakuje uroczych anegdot i słodkich zdjęć malutkiej dziewczynki, ale pojawiają się także posty dotyczące rozterek młodej mamy. Tenisistka pytała choćby o to, jak długo karmić piersią i jakie są doświadczenia innych mam w tym obszarze. Teraz załamana prosi kolejny raz o radę. Tenisistka wyznała, że Alexis Olympia ząbkuje i nic nie pomaga. Łamie jej to serce. Serena widzi, jak cierpi jej dziecko, ciężko je uspokoić i uśpić. Nie wie jak pomóc maluszkowi (i sobie). Brzmi znajomo? Sztab niań? Nie dziękuję! Wielu celebrytkom, które pokazują uśmiechnięte dzieci na Instagramie w ślicznych ubrankach , szybko wracające do formy i pracy zarzuca się, że mają sztab niań i nie wiedzą, czym jest...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz