GRY
 
 

Piosenki dla dzieci o warzywach i owocach + teksty do druku

Nie wszystkie dzieci lubią warzywa i owoce. Jak przekonać malucha do chrupania marchewki? Piosenką! Wspólne śpiewanie to nie tylko trening pamięci i nauka nowych warzyw i owoców, ale świetna zabawa.

Tańczące owoce - grafika
fot. Fotolia
Dzieci nie zawsze są miłośnikami owoców i warzyw, choć to dzięki nim mogą prawidłowo się rozwijać. Kto wie, być może właśnie z myślą o niejadkach, zostały napisane piosenki i wierszyki o warzywach i owocach? Spróbujcie zaśpiewać piosenkę o dzielnych burakach albo niegrzecznym pomidorze przy obiedzie — być może taka metoda skłoni twojego malucha do jedzenia warzyw i owoców? Wspólne śpiewanie to zabawa i nauka, a przecież nie od dziś wiadomo, że to połączenie daje najlepsze efekty! 

Gruszka

„Gruszka” nauczy twoje dziecko, że jest wspaniałe — niezależnie od tego, jak wygląda jego brzuszek. Poprzez wspólne śpiewanie, już od najmłodszych lat ucz malucha samoakceptacji.
 

 
Zaśpiewaj razem z dzieckiem:
  • kliknij w tekst, wydrukuj i śpiewajcie razem smakowite piosenki!


Zobacz także: Czego nie mówić dziewczynkom

Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj