GRY

Piosenki patriotyczne dla całej rodziny + teksty do druku

Zbliża się Święto Niepodległości, może warto przypomnieć sobie piosenki, które powinien znać każdy Polak? Zaśpiewajcie je całą rodziną i opowiedzcie dziecku, jakie wydarzenia z historii Polski opisują.

Polski wzór ludowy
fot. Fotolia
Święto Niepodległości to dobra okazja, by opowiedzieć dziecku o historii Polski - dobrze wiemy, jak burzliwa jest historia naszego kraju. Warto już od najmłodszych lat zaszczepić w dziecku chęć nauki i ciekawość świata, pokazać mu, że historia wcale nie musi być nudna!
 

Jak uczyć dziecko, aby wzbudzić w nim ciekawość, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić? Piosenką! Proponowane przez nas piosenki są dobrze znane, możecie je śpiewać całą rodziną. Babcia i dziadek, kuzyn, sąsiadka - wszyscy chętnie się włączą do wspólnego świętowania. Dla tych niepewnych niektórych zwrotek, przygotowaliśmy ściągi z tekstami do druku.

Legiony


Zaśpiewaj razem z dzieckiem:
  • kliknij w tekst, wydrukuj i zaśpiewaj wraz z całą rodziną!


Zobacz także: Czytanie o patriotyzmie
Redakcja poleca: Kokarda (kotylion) z papilotek na święto narodowe - film (DIY)
Wspólnie robienie biało-czerwonej rozetki może być dla dziecka jedną z pierwszych, miłą (bez nadęcia!) lekcją patriotyzmu. Zobaczcie, jak szybko mogą powstać takie kokardy. I noście je dumnie w narodowe święta!

Ocena (3 oceny)

5.7
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi

Rozwiąż quiz!