Pierwsze lata życia to okres, kiedy dziecko uczy się najszybciej i najintensywniej. Musi opanować mowę, czytanie, pisanie, liczenie... Zadaniem troskliwych rodziców jest znalezienie dla malca takiej formy nauki, by przyswajał informacje sprawie i z uśmiechem na ustach.

Reklama

Przygotowanie do nauki ładnego pisania i prawidłowego chwytu, jak również usprawnienie motoryki warto rozpocząć ze szkrabami w wieku 5-6 lat.

Oto przykłady ćwiczeń usprawniających tę technikę.

Ćwiczenia ułatwiające opanowanie prawidłowego chwytu i sposobu trzymania ołówka/długopisu/flamastra
By malec w odpowiedni sposób trzymał przybór do pisania, warto bawić się z nim plasteliną (lepienie kulek), robić wyklejanki i pisać/rysować, ale w pozycji stojącej – ręka dziecka powinna swobodnie zwisać ku dołowi, gdzie na stole leży papier.

Ćwiczenia współpracy ręki i oka
Dziecku na pewno spodoba się (i przyniesie korzyści) pisanie po śladzie literek, kreślenie fal i spirali, kalkowanie przez kalkę techniczną.

Zobacz także

Z "papiernika" i z... drukarki!

Mając na uwadze, że "nie od razu Rzym zbudowano", malec może potrzebować wiele prób, nim zasłuży na miano małego kaligrafa. Rodzice mogą oczywiście kupić w sklepie z artykułami papierniczymi gotowe książeczki do wypełniania literkami/wzorkami lub zdecydować się na rozwiązanie bardziej ekonomiczne i na miarę XXI wieku, czyli skorzystać z szablonów i drukarki. To wygodne i komfortowe rozwiązanie, ponieważ malec nie czuje presji, a rodzice są w stanie proponować mu ciągle "coś nowego".

Wydrukuj
W internecie znajdziecie całe mnóstwo gotowych wzorów, możecie także sami w programie graficznym stworzyć kontury literek. A co potem? Oczywiście "na drukarkę". Linia urządzeń atramentowych z serii DeskJet Ink Advantage oferuje nie tylko drukowanie bezprzewodowe, ale przede wszystkim niskie koszty druku. Dzięki bardzo niskim cenom oryginalnych tuszy HP przeznaczonych do modeli HP Ink Advantage domownicy mogą drukować dwa razy więcej stron za taką samą cenę. A zatem? Wciśnij przycisk "print"...

HP Deskjet Ink Advantage 3515 e-All-in-One
Dzięki technologii HP ePrint możesz drukować z każdego miejsca, wysyłając plik na adres mailowy swojej drukarki. Wyświetlacz o przekątnej 5 cm ułatwi codzienne czynności związane z drukowaniem, skanowaniem czy wykonywaniem kopii. Zapewnia wysoką jakość i niskie koszty druku.

Reklama

Cena: 299 zł
Cena tuszu: od 35 zł

Reklama
Reklama
Reklama