Jak nauczyć się pisać literę „j”? Według nauczycieli, jedną z najlepszych metod jest pisanie liter po śladzie. Przekonaj się, że pisanie małej oraz dużej litery „j” może przynieść moc satysfakcji.

Reklama

Litera „j” do wydruku

Wydrukuj szablon z literką „j” i zaproś dziecko do nauki pisania. Podczas nauki pisania liter zwróć uwagę na to, jak dziecko trzyma długopis (pióro lub ołówek). Jeśli masz zastrzeżenia – spraw maluchowi kolorową nakładkę na długopis, która wymusza prawidłowe ułożenie dłoni i palców podczas pisania. Z tego sprytnego rozwiązania korzysta podczas zajęć z dziećmi wielu nauczycieli wychowania przedszkolnego. Nakładkę, w cenie ok. 2 zł dostaniesz w każdym sklepie z artykułami papierniczymi.

Litera „j” oraz wesoła kolorowanka

Aby ułatwić dziecku pisanie literki „j” można użyć obrazowych porównań: wyjaśnij maluchowi, że pisanie dużej litery „J” zaczyna się od „falbanki”, a kończy „pętelką”. Nie zaszkodzi również zachęcić dziecka do bliższego poznania litery, dzięki której można zapisać takie słowa jak: ja, jajko, jabłko, jeż.

Do nauki pisania „j” prawdopodobnie najchętniej podejdą dzieci, których imiona zaczynają się właśnie na tę literę. Jeśli dziecko nie ma na imię Janek, Julia czy Jakub – być może nosi je kolega lub koleżanka.

Po treningu pisania litery „j”, dziecko może pokolorować jabłka. Wydruk z pewnością będzie się prezentował kolorowo i ciekawie.

Zobacz także

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama