Kiedy w ogóle nasze dziecko powinno zacząć swoją przygodę z elektroniczną rozgrywką? Zdaniem Amerykańskiej Gildii Pediatrów powinniśmy poczekać przynajmniej do momentu, aż nasza pociecha skończy trzy latka. Zdajemy sobie sprawę, że ekran smartfona i telewizora wzbudza żywe zainteresowanie waszych dzieci już wcześniej, niemniej radzi zastosować się do zaleceń lekarzy i trochę poczekać.

Reklama

Współczesne gry są łatwiejsze

Pokolenie dzisiejszych 30-latków zaczynało swoją przygodę z grami przy komputerze, konsoli lub maszynie w salonie gier. Każde z tych urządzeń posiadało dość skomplikowane interfejsy, nie zawsze dostosowane do potrzeb najmłodszych. Dzisiaj nieco łatwiej wprowadzić dziecko w świat elektronicznej rozgrywki, angażując je do zabawy na dotykowym ekranie naszego smartfona bądź tabletu.

Gry zręcznościowe dla 3-latków

Można pokazać trzylatkowi gry zręcznościowe na przykład Cut the Rope, znacznie lepszym pomysłem będzie jednak zaoferowanie mu interaktywnych środowisk, gdzie zamiast podejmowania konkretnych wyzwań, będzie mógł po prostu pomyszkować po nowym środowisku. Świetnie sprawdzą się tu gry z serii Pango, lub wirtualne kolorowanki. Możliwość interakcji na pewno sprawi maluchowi sporo frajdy.

Gry zręcznościowe i logiczne na komputer

Nieco większe pole do popisu będziemy mieli, gdy nasza pociecha nieco podrośnie. Cztero- i pięciolatek doceni już gry wymagające od niego nieco więcej uwagi i staranności i bez problemu poradzi sobie z obsługą gier za pomocą myszy i klawiatury lub pada. To idealny wiek, by pokazać dziecku proste gry zręcznościowe i logiczne, a także symulatory opieki nad zwierzętami jak Niesamowite Zwierzaki czy Howrse. Jeśli chcecie, by wasze dziecko musiało nieco pogłówkować, polecamy proste gry, jak Secret Relict lub Tasty Tale

Gry dla 6-latka

Sześciolatek może już w grach wybierać i przebierać, a wszystko to w zależności od jego osobistych upodobań. Wasza pociecha interesuje się zwierzętami bądź życiem na farmie? Może warto jej pokazać Farmeramę lub My Free Zoo. Interesuje się historią? Warto jej pokazać My Little Farmies albo Forge of Empires. A może technika? Tu dobrym pomysłem może być Rail Nation, które wprowadza nas w świat lokomotyw i transportu kolejowego.

Zobacz także

Wybór jest ogromy, a jeśli potrzebujecie pomocy, polecamy odwiedzić serwis Game Planet. Znajdziecie tam bogaty wybór atrakcyjnych darmowych gier, pogrupowanych w odpowiednie kategorie.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama