Gry planszowe to świetna rozrywka dla całej rodziny. Pamiętam, że nie mogłam się doczekać, kiedy córka będzie na tyle duża, byśmy mogli wspólnie grać w planszówki. I jak się okazało, wcale nie musieliśmy długo czekać. Na rynku nie brakuje ciekawych propozycji dla najmłodszych, a w gry planszowe z powodzeniem mogą grać już 2- lub 3-latki.

Reklama

Spis treści:

  1. Wyścigi zwierząt, Djeco, cena ok. 70 zł
  2. Kotek Psotek, Egmont, cena ok. 45 zł
  3. Figle-Migle w oceanie, Trefl, cena ok. 50 zł
  4. Wio koniku! Haba, cena ok. 80 zł
  5. Węże i drabiny, Pro Kids, cena ok. 50 zł
  6. Moja pierwsza gra W ogrodzie, HABA, cena ok. 90 zł
  7. Peppa Party Time, Trefl, cena: ok. 40 zł
  8. Grzybobranie w zielonym gaju, Trefl, cena ok. 35 zł
  9. Na jagody, Trefl, cena ok. 45 zł
  10. SurPriseSlides, Ravensburger, cena ok. 60 zł

Gry planszowe dla 3-latka: ważna lekcja dla każdego dziecka

Gry to nie tylko świetna zabawa, ale i ważna lekcja, którą powinniśmy zafundować naszym pociechom. Jak dowodzą badania dawanie „forów” dziecku nie wpływa korzystnie na budowanie pewności siebie, dlatego powinniśmy unikać oszukiwania w grze na korzyść malucha.

Sukces, który przychodzi zbyt łatwo, może być szkodliwy dla naszych pociech. Dając dziecku nieuczciwie wygrać, niejako programujemy je na ignorowanie cennych informacji. Choć w trakcie gry mogą popłynąć łzy i pojawić się złość, to, czego dziecko się nauczy przegrywając, będzie miało korzystny wpływ na jego zdolność podejmowania decyzji w przyszłości!

Najprostsze gry planszowe dla 3-latka

Aby nie zniechęcić dziecka do grania, jako pierwszą planszówkę koniecznie wybierz grę dopasowaną do wieku. W sklepach znajdziemy uproszczone warianty gier z kostką. Zamiast oczek mają kolory lub oczka np. tylko do 3. Nie oznacza to, że 6 oczek na kostce będzie zbyt dużym wyzwaniem dla dziecka.

Zobacz także

Jeśli trzylatek ma cierpliwość, wspólnie ćwiczcie liczenie. Na początek możecie kupić dużą kostkę do gry, by ułatwić dziecku zadanie. Tak naprawdę wiele klasycznych gier nadaje się do zabawy z maluchem, wystarczy uprościć zasady i skupić się na najszybszym dotarciu do mety. Poniżej znajdziecie subiektywny ranking 10 gier planszowych dla 3-latka, które warto mieć na półce:

1. Wyścigi zwierząt, Djeco, cena ok. 70 zł

Zadaniem graczy jest jak najszybsze dojście do mety wybranym przez siebie zwierzątkiem. Na kostce znajdują się cztery kolory, pszczółka oraz kwiatek. Kiedy gracz wyrzuci dany kolor, przesuwa swoje zwierzątko na pole w tym samym kolorze. Wylosowanie pszczółki powoduje przesunięcie się w tył na taki sam kolor, na którym się znajduje, kwiatek zaś przesuwa pionek do przodu na ten sam kolor, na którym stoi zawodnik. Śliczne figurki zamiast tradycyjnych pionków zachęcą z pewnością każdego malucha do zabawy.

Planszówka dla 3latka
mat. promocyjne

2. Kotek Psotek, Egmont, cena ok. 45 zł

Kotek Psotek uwielbia ścigać się ze zwierzątkami w ogrodzie. Jest bardzo szybki, ale przyjaciele potrafią go przechytrzyć. Celem gry jest doprowadzenie zwierzątek do kryjówki, zanim kotek je dogoni. W grze nie występuje rywalizacja między graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel.

Kotek Psotek, gra dla dzieci
mat. prasowe

3. Figle-Migle w oceanie, Trefl, cena ok. 50 zł

Mali odkrywcy wypłyną w podróż po oceanie, gdzie poznają mieszkające w nim stworzenia, będą szukać podobieństw, ścigać się, bawić się w berka z rekinem i słuchać wesołych wierszyków. Drewniana figurka żeglarza z pewnością zachęci do gry każdego malucha.

Gra dla trzylatka Trefl
mat. promocyjne

4. Wio koniku! Haba, cena ok. 80 zł

Zadaniem graczy jest doprowadzenie swojego konia jak najszybciej do stajni i zebranie po drodze takich atrybutów jak: wiadro z wodą, marchewka, owies czy podkowa. Kto pierwszy dotrze ze wszystkimi elementami na miejsce, wygrywa.

Gra planszowa Haba
mat. promocyjne

5. Węże i drabiny, Pro Kids, cena ok. 50 zł

To klasyczna gra, którą znajdziesz w sklepach w wielu wariantach. Jeśli maluch ma cierpliwość do liczenia oczek, na pewną się nią zainteresuje. Kto się szybciej wespnie na szczyt, a kto spadnie? Świetna zabawa gwarantowana!

Węże i drabiny gra
mat. promocyjne

6. Moja pierwsza gra W ogrodzie, HABA, cena ok. 90 zł

Cztery drzewa owocowe są obwieszone owocami, są na nich: jabłka (czerwone i zielone), gruszki, i śliwki. Dojrzały już i należy je zerwać. Jednak głodny kruk czyha na owocowe smakołyki. Czy dzieci spróbują owoców z drzew, zanim zdąży je zerwać kruk?

Planszówka HABA dla dwulatka
mat. prasowe

7. Peppa Party Time, Trefl, cena: ok. 40 zł

To dwie gry planszowe w jednym pudełku. Idealne dla miłośników świnki Peppy. Sympatyczna świnka już od rana wyczekuje gości, którzy mają przybyć na jej przyjęcie pełne wspaniałych niespodzianek. Jako uczestnicy przyjęcia będziecie brać udział w różnych atrakcjach. A może wybierzecie się z Peppą do przedszkola? Jej przyjaciele też się tam wybierają. Kto pierwszy dotrze na miejsce? Po drodze zdarzą się wesołe przygody. Zamiast kostki z oczkami – tarcza z kolorami do wylosowania.

Gra z Peppą
mat. prasowe

8. Grzybobranie w zielonym gaju, Trefl, cena ok. 35 zł

To kultowa gra dla dzieci w nowym, ciekawym wydaniu. Jej dużym atutem jest przestrzenna plansza z polami zadań oraz piękną, kolorową grafiką. Przemierzcie krętą trasę, góry i pagórki w poszukiwaniu pysznych, jadalnych grzybków. Weźcie ze sobą koszyczek i wypełnijcie go po brzegi. Wygra ten, kto zbierze ich najwięcej. Pamiętajcie, że las to dom dla wielu zwierząt. Bądźcie czujni, aby nie spłoszyć stada saren lub nie natknąć się na groźnego dzika. Patrzcie pod nogi! Nietrudno tu o potknięcie, a za wysypanie grzybków z koszyczka grozi kara.

Gra grzybobranie
mat. promocyjne

9. Na jagody, Trefl, cena ok. 45 zł

Gra w bardzo ładnej kolorystyce z wdzięcznymi ilustracjami. Drewniane zwierzątka: lis, jeż, sarna i borsuk są idealne dla małych rączek. Gra nie wymaga od maluszka umiejętności liczenia, ponieważ kostka nie zawiera kropek ani cyferek. Podczas rozgrywki wprowadzi urwisa w świat kolorów, które widnieją na kostce i planszy. Nie ma przegranych i wygranych, ponieważ królik wszystkich ugości i poczęstuje smakołykami. Gra idealna, by wprowadzić dziecko w świat gier planszowych.

Gra dla trzylatka
mat. promocyjne

10. SurPriseSlides, Ravensburger, cena ok. 60 zł

Weź udział w magicznym wyścigu. Jednak uważaj, gdyż drogi na planszy będą się zmieniać! Zamiast tradycyjnej kostki losujesz kolor pola, na którym masz stanąć.

gry planszowe dla 3 latka SurPriseSlides

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama