Gry dla trzylatka na tablet nie mogą być zbyt skomplikowane, powinny też pełnić funkcję ważniejszą niż tylko zajęcie go przez jakiś czas. Edukacyjne gry na tablet mogą pomóc dzieciom w nauce liter, cyfr, kolorów, kształtów, nazw zwierząt czy pojazdów oraz w rozwijaniu zdolności motorycznych, a rodzicom mogą dać chwilę wytchnienia. Zobacz, jakie gry warto zainstalować na tablecie.

Reklama

Gry dla trzylatka na tablet: nauka liter

 • Alfabet dla dzieci (IOS) to gra edukacyjna już dla trzylatka, która wprowadzi najmłodszych w świat liter. Aplikacja umożliwia dopasowanie poziomu gry do wieku i pozwala na naukę liter, słów i pisania w języku polskim. Ściągnij aplikację.
 • Nauka Słówek – Sprytne Szkraby to gra na tablet dla najmłodszych, dostępna w języku polskim. Aplikacja umożliwia poznawania słów z kategorii: zwierzęta, instrumenty muzyczne, zabawki i owoce. Po kliknięciu danego obrazka dziecko słyszy jego nazwę. W grze nie mamy animacji – tylko obrazki. Obsługa gry jest bardzo prosta. Gra jest dostępna na iOS. Ściągnij aplikację (jest też druga wersja)
 • Edulatki Litery to gra edukacyjna na tablet przeznaczona dla dzieci od 4. roku życia. Poprzez zabawę dziecko uczy się czytać, a także pisać. W grze możemy wybrać jedno z trzech zadań – wskazanie przedmiotu, który zaczyna się na konkretną literę, wskazanie liter, na które zaczyna się dane słowo lub pisanie wielkich liter. Dziecko otrzymuje polecenia głosowe. Instrukcje są proste, a aplikacja ma wiele animacji i elementów interaktywnych, które zachęcają do nauki. Gra dostępna na systemach operacyjnych iOS i Android. Ściągnij aplikację.
 • ABC Phonics to aplikacja na tablet umożliwiająca naukę liter, rozróżniania dużych i małych liter, szukania słów wypowiedzianych przez lektora i dopasowanie 12 obrazków do 12 wyrazów. Gra jest kolorowa i przyjazna dla dzieci. Dostępna w języku angielskim – pozwala na przyjemną naukę tego języka poprzez zabawę. Gra dostępna na system operacyjny Android. Ściągnij aplikację.

Gry dla dzieci - sprawdź ranking i opinie rodziców!

Gry dla trzylatka na tablet: nauka cyfr

 • Cyferki dla dzieci to aplikacja na tablet dla małych dzieci. Ta gra edukacyjna w prosty i przyjemny sposób wprowadza najmłodszych w świat cyfr. Dziecko nie tylko nauczy się rozpoznawać cyfry od 0 do 9, ale również za pomocą szablonów zacznie wykonywać proste zadania matematyczne. Gra dostępna na system operacyjny iOS. Ściągnij aplikację.
 • Bugs and Numbers to gra edukacyjna na tablet polecana dla dzieci od 4. roku życia. Aplikacja zawiera zestaw 18 gier i ćwiczeń, które wprowadzają dziecko w podstawy matematyki. Co ciekawe, gra dzieli się na 3 etapy i po każdym zadaniu otrzymujemy nagrodę w postaci owada do kolekcji. Gra dostępna na system operacyjny iOS. Ściągnij aplikację.
 • Zabawne kropki dla dzieci to gra edukacyjna polegająca na łączeniu ze sobą kropek z zaznaczonymi cyferkami. Po kolei musimy połączyć cyfry od najmniejszej do największej. Po skończeniu odkrywamy, co powstanie z połączonym kropek. Znajdziemy dużo odpowiedników tej gry, zarówno na system operacyjny iOS, jak i Android. Ściągnij aplikację.

Gry dla trzylatka poprawiające pamięć

 • Do gier, które poprawiają pamięć i rozwijają koncentracją należą wszystkie gry typu memo. Memo na tablet polega na odsłanianiu dwóch obrazków w jednym ruchu i szukaniu takiej samej ilustracji na każdym z nich. Ściągnij aplikację.
 • Rzepka – aplikacja na tablet dla dzieci w formie interaktywnego wiersza Juliana Tuwima. Dziecko może tu odkrywać kolejne karty memo i szukać takich samych zwierzątek, ale nie tylko. Dostępna jest również opcja z włączeniem tekstu (samodzielne czytanie lub nauka słówek). Ćwiczenie pamięci umożliwia również układanie postaci, które ciągnęły za rzepkę. Gra dostępna na system operacyjny iOS. Ściągnij aplikację.
 • Memollow (Memory Game on Pillows for Kids) – to gra na tablet dla dzieci została stworzona przez polskie studio KiooiK. Klasyczne karty memo zastąpiono poduszkami. Odsłaniając je mamy znaleźć dwa takie same obrazki – ze zwierzętami, z warzywami, z pojazdami, z dinozaurami. Gra dostępna na system operacyjny iOS, jednak również na Android znajdziemy dużo gier typu memo. Ściągnij aplikację.

Nauka logicznego myślenia na tablecie

 • Na uwagę zasługują również wszystkie serie gier Angry Birds. Mogłoby się wydawać, że są pozbawione edukacyjnych elementów i tylko strzela się ptaszkami do świnek. W tych grach jest jednak coś, co przyciąga starsze dzieci. Świat Angry Birds to przede wszystkim strategia i rozwój logicznego myślenia. Gra dostępna zarówno na system operacyjny iOS, jak i Android. Ściągnij aplikację.

Polecamy:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama