Nauka pisania p po śladzie: szablon do wydruku
Gry i zabawy

Litera „P” do druku – nauka pisania po śladzie

W nauce pisania przyszedł czas na literkę „p”? Jeśli tobie i twojemu dziecku zależy na potrenowaniu starannego pisania litery „p”, świetnie się składa! Metoda pisania liter po śladzie jest pomocna zarówno w przypadku młodszych jak i nieco starszych uczniów.

Jak można zachęcić dziecko do nauki pisania litery „p”? Z pewnością nie zaszkodzi porozmawiać na temat wyrazów, które zaczynają się właśnie na tę literkę. Być może twoja pociecha uwielbia psy? Albo lubi chodzić do parku, zajadać się piernikami lub słodkimi piankami? Wyrazów, w których mieszka litera „p” nie brakuje. 

Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]

Litera „P” jak przyjemna nauka pisania liter

Warto zadbać, by pisanie liter po śladzie nie kojarzyło się ze żmudnym i nudnym zadaniem. Im większe zaangażowanie dziecka – tym lepiej. Na początku można rozejrzeć się i poszukać wspólnie słów, których nie można byłoby zapisać poprawnie gdyby nie litera „p”. Wyraz podłoga zapisywalibyśmy: odłoga, parapet – araet, a płot – łot. Takie wprowadzenie może sprawić, że dziecko poczuje większą motywację do nauki pisania litery „p”.

Litera „P” plus kolorowanka do wydruku

Szablon do wydruku pozwoli zarówno na naukę pisania litery „p” w przypadku młodszego dziecka, jak i trening starannego pisma dla nieco starszego ucznia. Pisanie po śladzie nie bez powodu jest aktualnie jedną z najpopularniejszych metod nauki pisania. Ułatwia zadanie, a jednocześnie wymaga od dziecka koncentracji i doskonalenia koordynacji grafomotorycznej. Kiedy dziecko wypełni szablon, może pokolorować soczystą pomarańczę. Całość prezentować się będzie wówczas wyjątkowo efektownie!

Zobacz także:


szlaczki litera P
Adobe Stock


Zobacz także:

litera A do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera „A" do druku – nauka pisania liter po śladzie
Nasza litera „A” do druku należy do całego zbioru szablonów, które pomagają w nauce pisania. Dzięki nim dziecko nauczy się pisać wielką i małą literę „a”, a w nagrodę będzie mogło pokolorować ananasa na obrazku.

Zastanawiasz się, jak nauczyć dziecko pisać ? Oto litera „A” do druku. Zachęć dziecko do pisania po śladzie , a gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na nie kolorowanka z ananasem. Litery do nauki pisania, które można wydrukować, to świetna pomoc naukowa dla dziecka, które zaczyna uczyć się pisać. Skorzystaj z tego i innych naszych owocowych szablonów z literkami.  Litera „a” do pisania Kliknij poniższy obrazek. W nowym oknie otworzy się szablon do pisania liter po śladzie. Dopasuj rozmiar obrazka do kartki, wydrukuj go, a później usiądź z dzieckiem i wytłumacz mu, jak pisze się duże „A” i małe „a”. To ważne, aby od początku uczyć się poprawnego prowadzenia ręki, bo od tego zależy sprawność, tempo i czytelność pisanego tekstu. Pisanie liter po śladzie to pierwszy etap nauki pisania. Gdy dziecko wykona kilka takich ćwiczeń, można przejść do pisania liter z pamięci . Takie zadania warto robić bezpośrednio po pisaniu po śladzie, aby dziecko utrwaliło sobie w pamięci sposób pisania konkretnej litery.     Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie Zwróć uwagę, jak dziecko trzyma długopis – powinien znajdować się między opuszkami kciuka i palca wskazującego. Palec środkowy umieszczony ma być pod długopisem, a pozostałe palce dziecka za nim. Prawidłowy chwyt ułatwia precyzyjne pisanie liter po śladzie. Poniżej obrazek, na którym pokazano kolejność kreślenia linii w literze „A”. Obejrzyjcie wspólnie tę instrukcję, a ty przypilnuj, aby dziecko stosowało te zasady w praktyce. Zobacz też : Nauka literek – Kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu Nauka pisania – litera „B" do druku Szlaczki do druku – nauka pisania  

Litera B do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera B do druku – nauka pisania liter po śladzie
Litera „B” do druku – znajdziesz tu gotowe szablony pomocne w nauce pisania litery „B”. Pisanie po śladzie to pierwsze kroki, jakie dzieci stawiają, ucząc się pisać. Wydrukuj wybrany szablon i daj dziecku, by poćwiczyło pisanie!

Skorzystaj z naszego „owocnego” szablonu z literą „B” do druku. Zachęć dziecko do rysowania po śladzie, a gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka z bananami. Wystarczy kliknąć obrazek i wydrukować go z nowego okna, w którym się otworzy. Nauka pisania nie musi być nudna! Pozostałe litery do nauki pisania do druku znajdziesz także w naszych innych materiałach. Litera „B” do pisania Oto nasz owocowy obrazek, który pomoże w nauce pisania literki „B”! Jego zaletą jest, że zawiera nie tylko literę „B” do pisania po śladzie, ale też dość duży obrazek bananów. Dziecko może też dzięki temu szablonowi potrenować pisanie litery „B” drukowanej, pisanej dużej oraz pisanej małej. A później – pokolorować obrazek! A może twoje dziecko potrafi już napisać cały wyraz „banan”? Jeśli nie, to koniecznie wydrukuj pozostałe literki z naszego owocowego alfabetu. Pisanie litery „B” po śladzie Oto duży obrazek pokazujący, jak pisze się literę „B”. Pokazano na nim w przejrzysty sposób kolejność kreślenia linii. Warto go dziecku pokazać, żeby utrwaliło sobie tę wiedzę. Wszystkie obrazki pochodzą z serwisu Adobe Stock. Sprawdź także: Litera „A” do druku Litera „C” do druku Głoski i litery – czym się różnią?

litera c do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera C do druku: nauka pisania liter po śladzie
Litera „C” do druku pomoże dziecku w nauce pisania. Wydrukujcie gotowy szablon pomocny w ćwiczeniach, bawcie się i uczcie! Możecie również skorzystać z naszej ściągi, która pomoże w nauce pisania literki „C” po śladzie.

Nauka pisania liter nie musi być ani nudna, ani trudna. Gotowe szablony do druku to świetny gadżet, który rozbudzi wyobraźnię twojego dziecka. Zanim twoje dziecko samodzielnie nauczy się pisać, będzie musiało nauczyć się pisania po śladzie (liter, cyfr i wyrazów). Pisanie liter po śladzie to świetny trening. Dziecko nie tylko nabywa nowe umiejętności (kolorowanie, rysowanie linii i szlaczków), ale także uczy się koncentracji. Wykorzystaj do tego nasz obrazek z literką „C”.  Nauka pisania liter: litera „C” Aby nauka była dla dziecka jednocześnie przyjemnością, skorzystaj z naszych szablonów do druku. Zachęć swoje dziecko, aby rysowało po śladzie. Jeśli uda mu się połączyć wszystkie kropki, będzie czekała na niego nagroda. Otrzyma kolorowankę z owocem na literkę „c”. Litera „C” do pisania po śladzie Litery do nauki pisania do druku ułatwią ci zadanie. Mając gotowy szablon, nie musisz sama nic tworzyć. Wystarczy jedynie go wydrukować. Pamiętaj, że obrazek musi spodobać się dziecku na tyle, by nie rzuciło go w kąt po kilku minutach. Nasza litera „C” sprawdzi się idealnie. Kliknij szablon do nauki pisania i wydrukuj go. A może twoje dziecko potrafi już napisać cały wyraz „cytryna”? Jeśli nie, to koniecznie wydrukuj pozostałe literki z naszego owocowego alfabetu. Litera „C” do druku: ściągawka Przy nauce pisania literki „C” możesz także skorzystać z naszej ściągawki. Strzałki dokładnie wskazują etapy pisania, określając ruchy długopisu lub ołówka.  Miłej zabawy! Zobacz też: Jak narysować piłkę nożną i boisko piłkarskie? Prosta instrukcja krok po kroku Jak narysować kwiatka – łatwa instrukcja rysunku krok po kroku [FOTO] Jak narysować twarz – prosta instrukcja w 3 krokach [FOTO]

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak