
Skorzystaj z naszego „owocnego” szablonu z literą „B” do druku. Zachęć dziecko do rysowania po śladzie, a gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka z bananami. Wystarczy kliknąć obrazek i wydrukować go z nowego okna, w którym się otworzy. Nauka pisania nie musi być nudna! Pozostałe litery do nauki pisania do druku znajdziesz także w naszych innych materiałach.
Litera „B” do pisania
Oto nasz owocowy obrazek, który pomoże w nauce pisania literki „B”! Jego zaletą jest, że zawiera nie tylko literę „B” do pisania po śladzie, ale też dość duży obrazek bananów. Dziecko może też dzięki temu szablonowi potrenować pisanie litery „B” drukowanej, pisanej dużej oraz pisanej małej. A później – pokolorować obrazek!
A może twoje dziecko potrafi już napisać cały wyraz „banan”? Jeśli nie, to koniecznie wydrukuj pozostałe literki z naszego owocowego alfabetu.
Pisanie litery „B” po śladzie
Oto duży obrazek pokazujący, jak pisze się literę „B”. Pokazano na nim w przejrzysty sposób kolejność kreślenia linii. Warto go dziecku pokazać, żeby utrwaliło sobie tę wiedzę.
Wszystkie obrazki pochodzą z serwisu Adobe Stock.
Sprawdź także:

Jeszcze nie tak dawno, leworęczności próbowano oduczyć. Nasi rodzice, dziadkowie znają przypadki przestawiania na siłę dzieci leworęcznych do pisania prawą ręką. Dziś wiadomo już, że wpływa to negatywnie na rozwój dziecka, które potem może mieć problemy z koncentracją, pamięcią, dysgrafią, dysleksją, dysortografią, czytaniem, pisaniem, a nawet mówieniem (jąkaniem się). Zmiany powodują nadmierne i niepotrzebne przeciążenie półkuli mózgu, która nie jest dominująca. Dodatkowo jest to niepotrzebny stres dla dziecka, który z czasem może powodować obniżenie samooceny. Leworęczność – skąd się bierze? Leworęczność jest wynikiem dominowania w mózgu półkuli prawej, co sprawia, że lewa część ciała jest bardziej sprawna. Leworęczność zwana także lateralizacją lewostronną jest najczęściej dziedziczona genetycznie. Do rzadkości należą przypadki, kiedy jest ona wynikiem uszkodzenia lub słabszego rozwoju lewej półkuli mózgu. Prawo i leworęczność jest tylko jednym z objawów dominacji jednej połowy ciała nad drugą. Aby dokładnie określić stronność należałoby sprawdzić wszystkie narządy podwójne – oczy, uszy, nogi. Zdarza się, że dziecko jest leworęczne, ale prawo-nożne, czy prawo-oczne, nazywa się to lateralizacją skrzyżowaną i może nieść za sobą pewne trudności. Kiedy się pojawia i jak rozpoznać? Już roczne dzieci wykazują tendencję do korzystania częściej z jednej rączki. Na tym etapie, jedyne co możesz robić to, obserwować. W późniejszym wieku stronność będzie coraz bardziej zauważalna. Około 2. roku życia ustala się praworęczność, leworęczność dopiero, gdy dziecko ma 4-5 lat. Czy nasze dziecko jest leworęczne możemy ustalić metodą domowej obserwacji: Którą rączką dziecko je? Którą rączką się czesze? Którą rączką myje zęby? Którą rączką sięga po przedmioty? Którą rączką układa klocki? Którą...

Nauka pisania liter nie musi być nudna. Najpierw zachęć dziecko do pisania litery „G” po śladzie. To dobra i sprawdzona metoda utrwalania umiejętności pisania. Skorzystaj w tym celu z naszych szablonów do druku. Taki wydrukowany szablon posłuży dziecku jako pomoc do nauki pisania litery „G”. Gdy maluchowi uda się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka. Litera „G” do pisania Kliknij w szablon do nauki pisania, aby wydrukować literę „G” do pisania po śladzie. Zanim dziecko zacznie pisać, wytłumacz mu, jak pisze się dużą literę „G”, małą literę „g” oraz „G” drukowane. To ważne, aby od samego początku nauki pisania maluch prawidłowo prowadził ołówek i nie utrwalał błędów. Pokaż mu właściwy kierunek pisania oraz sposób umieszczania litery „G” pomiędzy trzema liniami. Nie zrażaj się początkowymi pomyłkami malca – są naturalne. Gdy dziecko skończy pisać literę „G” po śladzie, namów je do napisania literki z pamięci. Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie Pisanie po śladzie ułatwia zapamiętanie właściwego kształtu i sposobu pisania liter. Ważne jednak, by malec wyrabiał sobie przy tym dobre nawyki, czyli m.in. przyzwyczajał się do prawidłowego chwytu pisarskiego. Dziecko powinno trzymać ołówek między opuszką palca wskazującego i kciuka, a palec środkowy powinien znajdować się pod ołówkiem i podtrzymywać go. Jeśli maluch ma z tym problem, koniecznie kup specjalne nakładki korygujące chwyt pisarski. Wdrukuj szablon do nauki pisania litery „G” zgodnie z kierunkiem strzałek. Zobacz też : Nauka literek: kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu? Nauka pisania – litera „B” do druku...