Litera B do druku
Adobe Stock
Gry i zabawy

Litera B do druku – nauka pisania liter po śladzie

Litera „B” do druku – znajdziesz tu gotowe szablony pomocne w nauce pisania litery „B”. Pisanie po śladzie to pierwsze kroki, jakie dzieci stawiają, ucząc się pisać. Wydrukuj wybrany szablon i daj dziecku, by poćwiczyło pisanie!

Skorzystaj z naszego „owocnego” szablonu z literą „B” do druku. Zachęć dziecko do rysowania po śladzie, a gdy uda mu się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka z bananami. Wystarczy kliknąć obrazek i wydrukować go z nowego okna, w którym się otworzy. Nauka pisania nie musi być nudna! Pozostałe litery do nauki pisania do druku znajdziesz także w naszych innych materiałach.

Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]

Litera „B” do pisania

Oto nasz owocowy obrazek, który pomoże w nauce pisania literki „B”! Jego zaletą jest, że zawiera nie tylko literę „B” do pisania po śladzie, ale też dość duży obrazek bananów. Dziecko może też dzięki temu szablonowi potrenować pisanie litery „B” drukowanej, pisanej dużej oraz pisanej małej. A później – pokolorować obrazek!


A może twoje dziecko potrafi już napisać cały wyraz „banan”? Jeśli nie, to koniecznie wydrukuj pozostałe literki z naszego owocowego alfabetu.

Pisanie litery „B” po śladzie

Oto duży obrazek pokazujący, jak pisze się literę „B”. Pokazano na nim w przejrzysty sposób kolejność kreślenia linii. Warto go dziecku pokazać, żeby utrwaliło sobie tę wiedzę.

litera b do druku jak pisać
Adobe Stock


Wszystkie obrazki pochodzą z serwisu Adobe Stock.

Sprawdź także:

dziecko, rysować, leworęczność, kredki
Panthermedia
Przedszkolak
Co powinien umieć 3-4 latek - test
dziecko, rysować, leworęczność, kredki
Panthermedia
Psychologia
Gdy dziecko jest leworęczne
Twoje dziecko częściej sięga po zabawki lewą ręką? Chce jeść, czesać się, rysować tylko nią? Nie denerwuj się, prawdopodobnie jest leworęczne, podobnie jak około 15% populacji.

Jeszcze nie tak dawno, leworęczności próbowano oduczyć. Nasi rodzice, dziadkowie znają przypadki przestawiania na siłę dzieci leworęcznych do pisania prawą ręką. Dziś wiadomo już, że wpływa 
to negatywnie na rozwój dziecka, które potem może mieć problemy z koncentracją, pamięcią, dysgrafią, dysleksją, dysortografią, czytaniem, pisaniem, a nawet mówieniem (jąkaniem się). Zmiany powodują nadmierne i niepotrzebne przeciążenie półkuli mózgu, która nie jest dominująca. Dodatkowo jest to niepotrzebny stres dla dziecka, który z czasem może powodować obniżenie samooceny. Leworęczność – skąd się bierze? Leworęczność jest wynikiem dominowania w mózgu półkuli prawej, co sprawia, że lewa część ciała jest bardziej sprawna. Leworęczność zwana także lateralizacją lewostronną jest najczęściej dziedziczona genetycznie. Do rzadkości należą przypadki, kiedy jest ona wynikiem uszkodzenia lub słabszego rozwoju lewej półkuli mózgu. Prawo i leworęczność jest tylko jednym z objawów dominacji jednej połowy ciała nad drugą. Aby dokładnie określić stronność należałoby sprawdzić wszystkie narządy podwójne – oczy, uszy, nogi. Zdarza się, że dziecko jest leworęczne, ale prawo-nożne, czy prawo-oczne, nazywa się to lateralizacją skrzyżowaną i może nieść za sobą pewne trudności. Kiedy się pojawia i jak rozpoznać? Już roczne dzieci wykazują tendencję do korzystania częściej z jednej rączki. Na tym etapie, jedyne co możesz robić to, obserwować. W późniejszym wieku stronność będzie coraz bardziej zauważalna. Około 2. roku życia ustala się praworęczność, leworęczność dopiero, gdy dziecko ma 4-5 lat. Czy nasze dziecko jest leworęczne możemy ustalić metodą domowej obserwacji: Którą rączką dziecko je? Którą rączką się czesze? Którą rączką myje zęby? Którą rączką sięga po przedmioty? Którą rączką układa klocki? Którą...

litera g do druku nauka pisania
Adobe Stock
Gry i zabawy
Litera „G” do druku: nauka pisania liter po śladzie
Litera „G” do druku to jeden z naszych szablonów do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego kierunku i sposobu pisania litery „G”. Możesz też wydrukować dla malucha pomocne szlaczki – naukę pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem gruszek.

Nauka pisania liter nie musi być nudna. Najpierw zachęć dziecko do pisania litery „G” po śladzie. To dobra i sprawdzona metoda utrwalania umiejętności pisania. Skorzystaj w tym celu z naszych szablonów do druku. Taki wydrukowany szablon posłuży dziecku jako pomoc do nauki pisania litery „G”. Gdy maluchowi uda się połączyć wszystkie kropki, w nagrodę czeka na niego kolorowanka.  Litera „G” do pisania Kliknij w szablon do nauki pisania, aby wydrukować literę „G” do pisania po śladzie. Zanim dziecko zacznie pisać, wytłumacz mu, jak pisze się dużą literę „G”, małą literę „g” oraz „G” drukowane. To ważne, aby od samego początku nauki pisania maluch prawidłowo prowadził ołówek i nie utrwalał błędów. Pokaż mu właściwy kierunek pisania oraz sposób umieszczania litery „G” pomiędzy trzema liniami. Nie zrażaj się początkowymi pomyłkami malca – są naturalne. Gdy dziecko skończy pisać literę „G” po śladzie, namów je do napisania literki z pamięci.     Prawidłowy chwyt i pisanie liter po śladzie Pisanie po śladzie ułatwia zapamiętanie właściwego kształtu i sposobu pisania liter. Ważne jednak, by malec wyrabiał sobie przy tym dobre nawyki, czyli m.in. przyzwyczajał się do prawidłowego chwytu pisarskiego. Dziecko powinno trzymać ołówek między opuszką palca wskazującego i kciuka, a palec środkowy powinien znajdować się pod ołówkiem i podtrzymywać go. Jeśli maluch ma z tym problem, koniecznie kup specjalne nakładki korygujące chwyt pisarski. Wdrukuj szablon do nauki pisania litery „G” zgodnie z kierunkiem strzałek. Zobacz też : Nauka literek: kiedy i jak uczyć dziecko alfabetu? Nauka pisania – litera „B” do druku...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj