Magic Kinder
materiały prasowe
Wychowanie

Dziecko w sieci jak ryba w wodzie

Coraz częściej mówi się o tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w Internecie. Warto jednak spojrzeć na sieć jako na miejsce, gdzie maluch może uczyć się przez zabawę, a także jako na sposób spędzania wolnego czasu wspólnie z dzieckiem. Zobacz, jak mądrze korzystać z zasobów Internetu.

Współcześnie umiejętność korzystania z Internetu maluchy wysysają niemalże z mlekiem matki. Rośnie nam nowe, cyfrowe pokolenie, dla którego Internet będzie naturalnym sposobem komunikowania się z innymi, a także podstawowym źródłem informacji czy rozrywki. Nie ma sensu z tym walczyć i zakazywać dziecku korzystania z Internetu w obawie przed tym, by nie spotkało go tam coś złego. Trzeba jednak nauczyć malucha mądrego korzystania z sieci i podsuwać mu takie treści, które nie tylko będą dla niego rozrywką, lecz także wspomogą jego rozwój poznawczy.

5 przykazań małego internauty

Aby mieć pewność, że surfującego po sieci malucha nie spotka żadna zła przygoda, warto przestrzegać kilku ważnych zasad.
 

  1. Bądź przewodnikiem dziecka po Internecie

Pokaż dziecku, jak funkcjonuje Internet – lepiej, aby dowiedział się tego od ciebie niż od rówieśników, którzy mogą wskazać mu nieodpowiednie strony. Spróbujcie wspólnie znaleźć interesujące dla Was portale, możecie także zrobić ich listę lub dodać do zakładek, abyście zawsze mieli je pod ręką.
 

  1. Bezpieczeństwo to podstawa

Naucz dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Wytłumacz mu, że nie każdemu człowiekowi spotkanemu w Internecie można zaufać, że z osobami poznanymi w sieci nie można od razu umawiać się na spotkania. Uczul też malucha na to, że – tak jak w realnym świecie – również w Internecie nie powinien podawać nikomu swojego adresu zamieszkania, numeru telefonu czy innych danych osobowych. Wyraźnie powiedz też dziecku, że bez twojej zgody nie powinno rejestrować się na żadnych portalach, ponieważ to może wiązać się z pobieraniem opłat.
 

  1. Bądź wyrozumiała

Bardzo ważne jest, żeby dziecko ci ufało i mówiło ci o wszystkich niepokojących go sytuacjach, które przydarzyły mu się w sieci. Zatem jeśli zauważysz w historii przeglądarki, że maluch odwiedzał nieodpowiednie dla niego strony, nie krzycz na niego od razu, ale zapytaj, dlaczego przeglądało taka witrynę. Zdarza się, że dziecko trafi na taki portal przez przypadek, a potem nie mówi o tym rodzicom, bo boi się kary.
 

  1. Ustalcie zasady

Wspólnie z maluchem ustal, ile czasu dziennie może spędzać przed komputerem i jakie strony w sieci może odwiedzać. To pozwoli ci nie tylko kontrolować to, co dziecko robi w sieci i jak się tam zachowuje, lecz także da Maluchowi poczucie, że mu ufasz i razem z nim podejmujesz ważne dla niego decyzje.
 

  1. Cieszcie się Internetem

Pamiętaj, że korzystanie z sieci ma więcej zalet niż wad. Nie demonizuj Internetu nie strasz nim dziecka – nie chcesz przecież wychować człowieka wykluczonego cyfrowo. Internet to wspaniałe miejsce, gdzie dziecko może zdobywać nowe umiejętności. Wystarczy, że podsuniesz mu odpowiednie treści. Jakie?

Magia Internetu z Magic Kinder

Aplikacja Magic Kinder otworzy przed twoim dzieckiem fascynujący świat Internetu, gdzie twój maluch będzie mógł nie tylko bawić się, lecz także uczyć, poszerzać swoją wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania. Przewodnikami po grach, filmach, kolorowankach, ćwiczeniach i innych atrakcyjnych dla dziecka materiałów będą jego ulubieni bohaterowie, m.in. Hello Kitty i Angry Birds. Świat Magic Kinder został podzielony na kilka działów:

  • Graj & Ucz się - tutaj maluch może w interaktywny sposób uczyć się nowego języka, grać w gry edukacyjne i sprawdzać swoją wiedzę za pomocą prostych quizów.
  • Historie – w tym dziale dziecko może wysłuchać wspaniałych opowieści, którym towarzyszą barwne animacje. Rodzice mogą nagrać też samodzielnie opowiadaną historię, którą maluch może odtworzyć zawsze wtedy, kiedy rodzice nie mogą sami opowiedzieć mu bajki.
  • Planeta – ten dział pomaga poznać świat i odległe miejsca, egzotyczną przyrodę i fascynujące zwierzęta.
  • Mixart – ten dział aplikacji pomoże ci odkryć małego artystę drzemiącego w twoim dziecku. Maluch może tu wykazać się twórczością, kolorując kolorowanki lub wykonując prace plastyczne zgodnie z instrukcją wideo.
  • Wideo – to biblioteczka z rozmaitymi filmami – od kreskówek z lubianymi przez dzieci bohaterami kreskówek, przez filmiki instruktażowe, aż po filmy przyrodnicze, z których maluch dowie się, gdzie żyją jego ulubione zwierzęta, czym się odżywiają i jakie mają zwyczaje.


Aplikacja Magic Kinder została przygotowana z myślą o oczekiwaniach i potrzebach rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom bezpieczne miejsce w sieci do zabawy i nauki. Magic Kinder daje wam jednak coś jeszcze – możliwość wspólnego spędzania czasu w ciekawy dla dziecka sposób. Rodzice mogą nagrać własnym głosem historyjki lub kołysanki, które maluch może odtworzyć w dowolnej chwili, np. jako bajkę do poduszki. Lekcje angielskiego są doskonałą okazją do wspólnego poznawania świata w języku obcym, a filmy o zwierzętach mogą stać się przyczynkiem do rozmowy o naszej planecie i ochronie przyrody. To tylko część możliwości, które daje wam Magic Kinder.

Zaletą aplikacji jest również to, że wszystkie treści, które przegląda dziecko, są pod twoją stałą kontrolą – możesz z łatwością sprawdzić, w co maluch ostatnio grał, jaką bajkę oglądał, którą kolorowankę wybrał. Nie musisz obawiać się też o to, że dziecko zobaczy nieodpowiednią dla niego reklamę – w aplikacji Magic Kinder nigdy nie pojawiają się żadne reklamy, nawet te skierowane do dzieci. A co jeśli nie jesteś w zasięgu wi-fi, właśnie skończył ci się transfer, a twoja pociecha natychmiast musi zagrać w swoją ulubioną grę? Nie martw się, z Magic Kinder można korzystać również offline.

Już dziś odkryjcie magiczny i bezpieczny świat Internetu z Magic Kinder!

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
Rocznica Komunii Świętej – prezenty
Święta i uroczystości
Rocznica Komunii świętej – co z tortem i prezentami? I czy udział w rocznicy komunii jest obowiązkowy? 
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem: od kiedy, ile płatne? Przepisy 2024
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab
kiedy wkładać dziecku czapkę
Zdrowie
Kiedy wkładać dziecku czapkę? I czy przewianie uszu to mit? [PEDIATRA WYJAŚNIA]
Małgorzata Wódz

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA