Co prawda za 500+ można aktualnie kupić coraz mniej, jednak nadal pieniądze z tego rządowego programu są istotną częścią domowego budżetu. Wiele osób zastanawia się więc, czy pieniądze jeszcze przed świętami trafią na ich konto.

Reklama

500+ jeszcze przed świętami

Środki z programu 500+ zostaną wypłacone jeszcze przed świętami. Według rozpiski terminu wypłat pieniądze powinny znaleźć się na kontach przed Wigilią, choć daty różnią się w poszczególnych miejscowościach, np. rodziny z Lublina otrzymają świadczenie już 18 grudnia 2020, w Krakowie wypłaty mają ruszyć w połowie miesiąca. W Warszawie i Poznaniu rodzice otrzymają pieniądze 21 grudnia, a w Toruniu wypłaty świadczeń należy się spodziewać od 21 do 23 grudnia.

Podsumowanie ministra

W związku ze zbliżającym się końcem roku, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg pokusiła się o podsumowanie pomocy w ramach programu 500+, jaką otrzymują polskie rodziny: „Świadczenie wychowawcze odmieniło życie wielu rodzin. Te najbiedniejsze – wyciągnęło z ubóstwa. Coraz mniej rodzin z dziećmi korzysta z pomocy społecznej. W porównaniu do 2015 r. spadek ten wyniósł w 2019 r. aż 39%. To w sumie ok. 195 tys. rodzin z dziećmi mniej w ciągu zaledwie czterech lat”.

Do końca października rząd wypłacił łącznie 127 mld zł wsparcia. Oznacza to, że pomoc otrzymało 6,5 miliona dzieci.

Źródło: spottedlublin.pl, nowosci.com.pl​

Zobacz także

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama