Rządowy program 500 plus od ponad roku przyznawany jest na każde polskie dziecko. Aby uzyskać środki, nie trzeba spełniać żadnego kryterium dochodowego. Polacy przywiązali się już do tego świadczenia, ale okazuje się, że w związku z wprowadzeniem szczególnych obostrzeń w strefach żółtych i czerwonych, mogą pojawić się problemy z wypłatami. Jest jednak sposób, by ich uniknąć. Podpowiadamy, jaki!

Reklama

Obostrzenia w urzędach uniemożliwią wnioskowanie o 500 plus?

Aby pobierać środki w ramach świadczenia 500 plus, wystarczy złożyć stosowny wniosek w urzędzie. Wypełnia się go za każdym razem, gdy zaczyna się kolejny okres rozliczeniowy, jeżeli nadal chce się korzystać z programu. W trakcie trwania okresu rozliczeniowego pieniądze wypłacane są przez urząd regularnie, co miesiąc.

Problem pojawia się wtedy, gdy w rodzinie pojawia się kolejne dziecko albo kończy się okres rozliczeniowy i trzeba złożyć stosowny wniosek o przyznanie lub powtórne przyznanie prawa do świadczenia. W związku z wprowadzeniem znacznych ograniczeń w działaniu urzędów oraz placówek pocztowych w czerwonych i żółtych strefach epidemicznych, złożenie papierowego wniosku o 500+ może być bardzo trudne. Trzeba liczyć się z koniecznością stania w długiej kolejce do okienka i z tym, że np. na poczcie w godz. 10-12 nic nie załatwimy, ponieważ w tym czasie obowiązują tzw. godziny dla seniorów.

Jak złożyć wniosek o 500 plus bez kolejki?

Rozwiązaniem, które pozwala na korzystanie ze świadczenia i nie wiąże się z długim oczekiwaniem, jest złożenie wniosku online, np. a pomocą bankowości elektronicznej, platformy ePUAP oraz emp@tia.

Przypominamy, że obecny okres rozliczeniowy dla osób pobierających 500 plus kończy się 31 maja 2021. Nie wiadomo, jak będzie wówczas wyglądała sytuacja epidemiczna w Polsce, ale jeżeli podział na strefy zagrożenia nadal się utrzyma, warto skorzystać z elektronicznej formy wnioskowania o środki z 500 plus, aby uniknąć opóźnień w wypłatach.

Zobacz także

Źródło: superbiz.se.pl

Zobacz także:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama