W biurach powiatowych ARiMR można składać wnioski o dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub laptopa wraz z myszką, klawiaturą i oprogramowaniem. Aby otrzymać pieniądze, rodzina musi jednak spełnić wyśrubowane warunki.

Reklama

Dla kogo dofinansowanie komputera?

Jakie warunki muszą spełnić rodziny kwalifikujące się do otrzymania dofinansowania:

  • posiadać co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;
  • co najmniej jedno z rodziców/opiekunów musi prowadzić gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym;
  • co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów musi zostać nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
  • łączny dochód w rodzinie uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie może przekraczać 1 200 zł na osobę miesięcznie;
  • rodzina nie otrzymała w ostatnich trzech latach żadnego komputera stacjonarnego lub przenośnego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych.

Kwota dofinansowania wynosi 1500 zł na jedną rodzinę, a termin składania wniosków upływa 30 grudnia 2020 roku.
W komentarzach pod artykułem opublikowanym przez portal wiescirolnicze.pl można zauważyć rosnące niezadowolenie. Rodziny rolnicze są oburzone faktem, że tego typu pomoc została zaoferowana tak późno, a pozostali internauci – że dofinansowanie znowu dotyczy wybranej grupy, czyli rolników.

Haczyk w przepisach

Białostocki portal wyborczej.pl informuje jednak, że dofinansowanie ma zostać przyznane jedynie osobom, które zakupią sprzęt między 10 grudnia 2020 r. a 31 marca 2021 r.

Podlaski poseł Porozumienia Mieczysław Baszko zwrócił uwagę na absurd sytuacji i zaapelował „o natychmiastową zmianę warunków otrzymania wsparcia, wprowadzając do projektu faktury za sprzęt wystawione od 12 marca 2020 roku”. Poseł zapowiedział także złożenie interpelacji w sprawie niezrozumiałego przepisu.

Zobacz także

Źródło: bialystok.wyborcza.pl, wiescirolnicze.pl, money.pl

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama